Saadet Partisi 5. olağan kongresi yapıldı

admin

????????????????????????????????????

Saadet Partisi Edirne teşkilatının 5. Olağan Kongresi ETSO Toplantı Salonunda yapıldı. Parti Genel Başkanı Prof Dr.Mustafa Kamalak’ın da katıldığı kongreye Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş il ve ilçe başkanları il ve ilçe yöneticileri ile partililer katıldı. Divan heyetinde Başkanlığına Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş, Başkan Yardımcılığına Keşan İlçe Başkanı Ayhan Özkan, Divan kâtipliklerine Uzunköprü ilçe başkanı Recai Taşkın,  Saadet Partisi Merkez ilçe teşkilatından Alpaslan Ateş, Hasan Uysay getirildi.

İstiklal Marşının okunmasından sonra Divan Başkanı İriş Saadet partisinin çalışmaları konusunda kısa bilgi verdi. Daha sonra Kongrenin gündem maddelerine geçildi. Faaliyet raporunu İl Başkanı  Ali Erhan Demirkıran sundu. Görevleri süresince yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Hesap raporunun onanmasından sonra söz alan Genel Başkan Mustafa Kamalak bugün İslam aleminin ve ülkenin sıkıntılı bir dönemden geçtiğini belirterek, Ülkemizde her gün şehitler geliyor. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Kederli ailelerine sabırlar diliyorum. Bizlere neler oldu. Dün Çanakkale’de ülkenin 30 cephesinde mücadele edenlerin torunlarına ne oldu da birbirlerine mermi sıkıyorlar. Sadece bu değil Osmanlı toprakları üzerinde 64 devlet kuruldu. Bölünüp parçalanmışız. Osmanlı Devletine bir asra yakın başkentlik yapan Edirne göç veriyor. Bu insanlar neden göç ediyor. Edirne’nin milletvekili sayısı dört iken üçe indi. Bu böyle gitmemeli. Ben diğer parti mensuplarına sesleniyorum. Gelin Büyük Türkiye’yi elbirliği ile birlikte kuralım. Biz 1992 yılında iktidar olduğumuzda işçiye, memura %50 zam yaptık. Başkaları haklın tükettiği mallara zam yaparken biz tam tersine işçi, memur ve emeklinin maaşına zam yaptık. Bu cumhuriyet tarihinde görülmemiş bir zam oldu. Şimdi ise %3-3 oranında zam yapılıyor. Biz zamanında zam yapacak parayı bulduk. Para babalarının ve faiz lobisinin kaynaklarını kestik. Bunda yetinmedik daha sonra da zam yaptık. Cumhuriyet tarihini inceleyin bizim iktidarda söz sahibi olduğumuz dönemler, dar gelirlilerin maaşlarına en çok zam yapılan dönemlerdir. Bizim zamanımızda sayısız sanayi kuruluşları kuruldu. Ağır sanayi kurulmasında hamle yapıldı. O zamandan beri satmakla bitiremedikleri, peşkeş çektikleri sanayi kuruluşlarını biz yaptık. İnsanlarımız karınlarını doyuramadıkları için bu verimi topraklardan göç etmek zorunda kalıyor. Bu topraklarda ileri teknoloji ve ilimle toprağımızı buluşturduğumuzda bölgemize yetecek kadar verim alabiliriz. Edirne tarihi dokusuyla en çok turist çekecek bir ilimiz. Şükrü Paşa anıtına bakınız en fazla 1,5ay direnebileceği söylenen bu kahraman insan Edirnelilerin de desteği ile tam 155 gün direniyor.

????????????????????????????????????

MİLLET HAZİNE ÜZERİNDE YOKSUL YAŞIYOR

Bakıyorum bölgede sonsuz linyit yatakları var.  İşletiliyor mu? Hayır.

Yine Ülkenin yarısına yetecek kadar doğal gaz yatakları bu bölgede bulunmaktadır. Millet hazine üzerinde yoksul yaşıyor. Biz milli görüşün temsilcisi olarak ülkede huzur dönemini başlatacağız. Aslında iktidar ile muhalefet bir yolculuk sırasındaki şoför gibi şoför ile muavinin mesafesinde olmalı. Şoför yorulunca yerine muavin geçmeli. Bugüne kadar iktidar ile ana muhalefet partisinin ya yana geldiği görülmedi. Erbakan Hocamızın belirttiği gibi hepimiz kardeşiz. Bugün bakıyoruz hem iktidar partisi temsilcileri, hem de diğer parti yetkilileri ağza alınmayacak ağır sözler kullanıyorlar. Bunların ağızları bozuk. Onların ağızları tedaviye muhtaç.

????????????????????????????????????

ÖĞRETİLMİŞ OLAN ÇARESİZLİKTEN KURTULMALIYIZ 

Ben diğer partilere oy veren kardeşlerime sesleniyorum. Başka partilere oy verdiniz elinize ne geçti, ülkemizin hangi sorunu çözüldü.

Gelin öğretilmiş olan çaresizlikten bir an önce kutlulalım. Allah kimseyi işsizlikle imtihan etmesin, işsiz insan evine ekmek götüremeyen kimsedir. İşsiz kimse okula gider çocuğuna harçlık veremez, mutfak masrafını karşılayamaz. Ülkemizde 10,5 milyon işsiz var. Üniversite mezunları arasında işsizlik oranı%25. Ülkemizde 10 milyonun üzerinde insanımız işsiz durumda. Çaresizlik içinde bu çaresizlikten kurtulman için adres Saadet Partisidir.

  1. Dünya savaşında taş üzerinde taş kalmadı. Savaş sonrası Alman yönetimi tüm alman vatandaşlarına iş verdi. Hatta aralarında bizim ülkemizin insanları da dâhil herkese iş imkânı sağladı. Herkes ekmek ve iş sahibi oldu. Onlar bu işi başarıyor da biz kendi vatandaşımıza neden iş veremiyoruz. Ülke yöneticilerinin görevi vatandaşlarına onurlu bir yaşam imkânı sağlamak olmalıdır. Bu gelir dağılımının adil bir şekilde dağılımı ile mümkün olabilir. Bizim iktidarımızda çalışmak isteyen herkes gelir sahibi ve ev sahibi olacaktır. Refah yol hükümeti başarısız olduğu için görevden uzaklaştırılmadı. Aksine başarılı olduğu için uzaklaştırıldı. Küresel emperyalizme teslim olmadığı için İktidara gelenler küresel emperyalizme tabi oldu. O sırada ülkemize gelen emperyalist ülke temsilcileri partimiz genel Başkanı Erbakan hocamıza dediler ki biz sizi iktidara taşır engelleri kaldırırız. Sizden üç isteğimiz var. Bunlardan biri İsrail’e ve Ortadoğu projesine destek vererek İslam’ın yeniden yorumuna katkı yapacaksınız. Dendi. Hocamız bunu anında ret etti. Daha sonra bu önerileri kabul edenler iktidar oldular. Hava alanlarımız ve limanlarımız Amerikalılara teslim edildi. Zamanın ülke yöneticileri Irak işgali sonrası Amerikan askerlerinin sağ  olarak ülkelerine dönmesi için dua etti “ dedi. Genel Başkan

Törene katılanlarını Saadete destek sözü vermesinin ardından konuşmasını tamamladı.

????????????????????????????????????

Tek liste halinde yapılan seçimde Ali Erhan Demirkıran, Başkanlığındaki yönetim kuruluna Şener Yüzer, Recep Çınar, Kadir İriş, Selim Kaya, Cemal Kaya, Sinan Tekin, Recep İriş, Hasan Halil Öge, Hüseyin Es, Faruk Demir, Hüseyin Keçici, Mehmet Sevinç, Sinan Ersin, İsmail Yüksel, Şaban Topçu, Mustafa Tekin, Abdullah Çakır, Seydi Çelebi, Hüseyin Yüzer, Yusuf Devecioğlu, İlker Darıca, Hamit Kılıç, Ahmet Cüneyt Tokatlı, Ruhi Gülvodina, Enver Tetik, Ali Cinci, Bilal Akpınar, Mehmet Emin Kaya, Osman Karapınar.

DENETİM KURULU ÜYELERİ

Abdullah Tekin, Hayrullah Ersoy, Ahmet Tosun, Emsal Çelebi, Zeynel Değirmendereli, Ali Aksu, Ahmet Taşçıoğlu, Ramis Milet, Burhan Kazmacı, Mehmet Toparlak.

 BÜYÜK KONGRE DELEGELERİ

Ali Erhan Demirkıran, Recep Çınar, Kadir İriş, Şaban Kaya, Şener Yüzer, Ayhan Özkan olarak belirlendi.

 96 total views,  2 views today

Next Post

Şapkacılık mesleği yok oluyor

Tarihi Alipaşa Çarşısı’nda babadan kalma mesleği, şapka imalatını sürdüren Aydın Ergut,bu mesleğin kaybolmasından endişeli. Şapkanın her ülkede farklı şekilde kullanıldığını Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyet idaresini kurarken şapka giyimini özendirmek için Şapka Kanunu çıkardığını belirterek, “Uzun yıllardın bu yana bu mesleği yapıyorum. Şapka konusunda insanlarımızın farklı istekleri oluyor. Bunların tamamına cevap […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp