Saadet Partisi 6. Olağan Edirne il Kongresi Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun da katılımıyla Edirne 1.Küçük Sanayi Sitesi Keyif Düğün Salonu’nda gerçekleşti.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı saadet-partisi-edirne-il-kongresi-edirne-ajans-2.jpg

Saat: 14.00’te başlayan 6. Olağan İl Kongresine Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş, Av. Bülent Kaya, DİSK Emekli Sendikası Edirne Şube Başkanı Sait Dayıoğlu,  Demokrat Parti Edirne İl Başkanı İbrahim Özyılmaz,  Saadet Partisi Kırklareli İl Başkanı Salih Mehmet Aydın, Hak İş Konfederasyonu ve Hizmet İş Sendikası Edirne İl Başkanı Emre Promet, Kıbrıs Muharip Gazileri Derneği Başkanı Ahmet İsmailoğlu, Edirne Kültür Yardımlaşma Derneği Başkanı Selahattin Pınar, Köy ve mahalle Muhtarları, İlçe ve Belde Başkanları ile parti üyeleri katıldı.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı saadet-partisi-edirne-il-kongresi-edirne-ajans-15.jpg

Divan Heyeti Oluşturuldu. Divan Başkanlığı’na Saadet Partisi Genel İdare Kulu Üyesi Av. Sinan Tekin, Divan Başkan Yardımcılığına Saadet Partisi Kırklareli İl Müfettişi Güner AYDIN, Divan Başkan Yardımcılığına Tekirdağ İl Başkanı Fethi Pehlivan Divan katipliğine Saadet Partisi  Keşan İlçe Başkanı Ahmet Köseler, Saadet Partisi Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Tezcan Karakütük oy birliği ile seçildi.

Divan Başkanlığı’na seçilen Saadet Partisi Genel İdare Kulu Üyesi Av. Sinan Tekin yaptığı Selamlama konuşmasında; “Kongremizin partimize ve ülkemize hayırlar ve bereketler getirmesini cenab-ı haktan niyaz ediyorum.  Yarım asır önce bu yürüyüşü başlatan, bizim için bir mektep bir istikamet, bir duruş, bir bakış açısı olan Erbakan hocamızı rahmetle ve minnetle anıyoruz. Mekanı cennet olsun. Bizim en büyük gücümüz 50 yıllık siyasi hafızamız ve değişmeyen ilkelerimizdir. Milli Görüşü kıymetli kılan hak, adalet ve kardeşlik değerleridir. Saadet Partisi’ni de değerli kılan bu değerleri taşımasıdır. ” dedi.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı saadet-partisi-edirne-il-kongresi-edirne-ajans-13.jpg

İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra,  Kongre Gündemine geçildi. 

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı saadet-partisi-edirne-il-kongresi-edirne-ajans-21.jpg

 İlk Olarak konuşan Saadet partisi Edirne İl Başkanı Ali Erhan Demirkıran, “Bildiğiniz gibi Okullarımız 15 tatile girdi. Öğrencilerimiz karnelerini aldı. Sayın Genel Başkanımız da az sonra Hükümletin karnesini verecek. Sayın Genel Başkanımız Hükümletin karnesini hazırlarken şöyle azıcık göz ucuyla baktım. Arkadaşlar Hükümletin Matematiği bozuk, İktisadı bozuk. Neden? 2020 Bütçesi ummadıkları kadar açık verdi. Halkla ilişkileri ve insanlarla olan ilişkileri bozuk.  Hal ve gidişi zayıf. İnşallah bu karneyi aldıktan sonra yapmış oldukları yanlışları fark ederler ve inşallah iyiye doğru düzelirler.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı saadet-partisi-edirne-il-kongresi-edirne-ajans-37.jpg

İşte bu karneyi aldıktan sonra ya bu işi Saadet Partisi’nin tarif ettiği şekilde aklın emrine uygun bir şekilde düzgün yapılacak, Kime destek olunacaksa (Çalışana, üretene) destek olunacak. Yada kispete vurulacak. İşte böyle bir er meydanındayız. Saadet Parti’nin söylediklerini sonradan fark ediyorlar. Genel Başkanımızın ifadelerinin haklı olduğunu görüyorlar. Devlet mekanizması ona göre yapılanıyor. Ama geç kalmamak lazım. Bu bizim Milli Görüşün söyledikleri çok önemlidir. Milli Görüşün ifadeleri 50 yıllık inancımıza, tarihimize ve köklerimize dayalı ifadelerdir.” dedi.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı saadet-partisi-edirne-il-kongresi-edirne-ajans-40.jpg

 Edirne Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyesi ve İlçe Başkan Yardımcısı Selim Tekin Faaliyet raporunu okudu. Faaliyet Raporunun ibrası delegeler tarafından oy birliği ile kabul edildi.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı saadet-partisi-edirne-il-kongresi-edirne-ajans-38.jpg

Daha sonra İl Başkan Yardımcısı Selim Kaya Hesap Raporunu okudu. Ardından Delegeler tarafından oy birliği ile ibrası kabul edildi.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı saadet-partisi-edirne-il-kongresi-edirne-ajans-34.jpg

Gündemin Siyasi Konuşmalar bölümünde Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Av. Bülent Kaya yaptığı konuşmada; “Saadet Partisi olarak 03 Kasım tarihinde Birlik ve berberlik ruhu içerisinde gittiğimiz kongremizde yeni bir dönemin adımlarını attık. ARTIK 3 Kasım’dan sonra Saadet Partisi olarak bizler gönlümüzü Türkiye’ye ve Türkiye’nin meselelerine çevirdik ve artık Türkiye’nin temel sorunlarına odaklanan, kendi iç problemleri ile değil, Türkiye’nin problemleriyle ilgilenen bir siyasi parti olarak huzurlarınızdayız.  Dolayısıyla bu dönemde kutuplaştıran ve ötekileştiren bir siyasi dile karşı birleştiren ve farklılıkları bu ülkenin zenginliği olarak gören bir siyasi üslupla Türkiye siyasetini derinden etkilemeye devam ediyoruz. Yeni dönemde Saadet Partisi olarak bizim temel yaklaşımımız Türkiye’nin sorunlarını hep birlikte tespit edebileceğimiz ve sorunlarına da ancak, hangi siyasi görüşten olursa olsun, bu ülkenin dertlerine dertlenen herkesle bir araya gelerek ancak ortak çözümler bulabileceğimiz bir siyasi zemini inşa etmenin gereğine inanıyoruz.” dedi.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı saadet-partisi-edirne-il-kongresi-edirne-ajans-16.jpg

Daha sonra Konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu; “Çok uzun zamandır Dünya’nın bu kadar çok karıştığı, bölgemizin bu kadar kargaşa içine sürüklendiği, ne yazık ki bir takım iddialara rağmen ülkemizde de kutuplaşmanın arttığı, ekonomik problemlerin zirveye çıktığı, dış politikada bir kargaşanın oluştuğu ortamda şuanda kendimizi buluyoruz. Bu yönüyle üzüntümüz fazla. Gönlümüz istiyor ki iktidarda bulunan kardeşlerimiz bu ülkenin geleceği için herkesi kucaklama erdemini gösterseler. Bakın Dünyanın etrafında olup bitenleri görüyoruz. Nereye gitsek ne yazık ki bir gözyaşı ve feryat çığlığı ile karşılaşıyoruz. Ülkemizde her şey iyiye gidiyor denmesine rağmen de 4,5 milyon işsiziz olduğunun resmi rakam olarak ilan edilmesi, nasıl olur da her şeyin iyiye gittiğini anlatıyor. Bizim gibi ülkelerde ayağa kalkmamız, bu ülkede huzurun gelmesi bir takım temel ilkelerin kabul görmesi ile mümkün.  Memleketimizde birçok mağdur var. Adaletin tesis edildiğini, mahkemelerin çalıştığını, hükümler verdiğini söylüyorlar ama biz biliyoruz ki bu ülkede KHK kararnamelerle mahrum edilen Yüz binlerce insan var.” dedi.

“Trakya aslında hem tarımının hem de hayvancılığın en uygun bölgesidir.”                     

Bir yer bir yanlışlık varsa bu yanlışlığı Hükumetlerin düzeltebileceğini ifade eden Karamollaoğlu; “Bugün ekonomik yönden ciddi sıkıntılarla karşı karşıya bulunduğumuz bir dönemde bu adımların hükumetler tarafından atılması bir zarurettir. Şu anda Türkiye’de 4,5 Milyon işsiz insan var. 300-400 ya da 500 TL yardım aldığı için “Ben işsizimiz diyemeyen”  bir 4 milyon da insan var. Bakın 8 Milyon İşsiz insan eder. 82 Milyon nüfusu olan bir ülkeden 8 milyon işsiz insan akıl almayacak kadar büyük bir rakamdır. Çalışma çağına gelmiş, Üniversiteyi bitirmiş en az %25-30 civarından iş bulamayan gencimiz var. İş üretme imkanını hükumetler sağlar. Siz Türkiye’de yatırım ortamını darmadağın ederseniz,  ne devlet, nede kişiler üretime dönük yatırım yapamazsa geleceğimiz nokta burasıdır. Bunun temel sebebi hükumetlerin yanlış yatırım politikalarıdır. Bu ülkenin önce üretimini arttırması gereklidir. Hele tarımda ve hayvancılıkta zirveye çıkması icap eder. Trakya aslında hem tarımın hem de hayvancılığın en uygun bölgesidir. Gidin bir onlara sorun halleri perişan.  Bir taraftan Hayvancılığa destek veriyorum diyorsunuz, öbür taraftan daha ucuza et ithal edip adamı canından bezdiriyorsunuz. Bir taraftan çiftçiye ben destek veriyorum diyorsunuz, öbür taraftan 7,5 milyon ton makarnalık buğday ithal ediyorsunuz. Türkiye’nin toplam üretiminin neredeyse % 30’u eder. Olacak iş mi bu.” Dedi.

Konuşmaların ardından Seçime tek liste ile giren İl Başkan Adayı Ali Erhan Demirkıran ve  Yönetim Kurulu üyeleri sahneye davet edildi. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile birlikte günün anısına fotoğraf çekimi gerçekleşti. Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu Salonda bulunan misafirlerle selamlaşıp yoğun programı nedeniyle Kongre’den ayrıldı.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı saadet-partisi-edirne-il-kongresi-edirne-ajans-6.jpg

Ardından seçime geçildi. Delegeler oy pusulasını alıp sandık başında oyunu kullandı. Yoğun katılımın yaşandığı Saadet Partisi 6. Olağan Edirne İl Kongresinde İl Başkanlığı seçimini delegelerin büyük desteği ile seçime tek liste ile giren Ali Erhan Demirkıran ve ekibi kazandı.  

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı saadet-partisi-edirne-il-kongresi-edirne-ajans-3.jpg

 İl Başkanı: Ali Erhan Demirkıran,

Yönetim Kurulu; Recep İriş, Şener Yüzer, Selim Kaya, Sinan Ersin, Cemal Kaya, Kadir İriş, Hüseyin Keçici, Mustafa Tekin, Durali Yılmaz, Mesut Çınar, Hüseyin Es, Abdullah Çakır, İsmail Yüksel, Faruk Demir, Seydi Çelebi, İbrahim Karaçalı, Can ÜRENLİ, Ali Binkaya, Necdet Kula, Yavuz Selim Korkmaz, Ramazan Birol, Ali AKSU, Yusuf Devecioğlu, Olcay Kahraman, Nuri Terzi, Erdoğan Kuzucu, Mehmet Ter, Şaban Topçu, Yücel Kuzu

Disiplin Kurulu Üyeleri; Abdullah Tekin, Recep Çınar, Hasan Ali Öge, Ahmet Tosun, Emsal Çelebi, Mehmet Toparlak, Mehmet Emin Kaya, Bilal Akpınar, Ahmet Taşçıoğlu, Zeynel Değirmendereli

Büyük Kongre Delegeleri; Şener Yüzer, Ali Erhan Demirkıran, Sinan Tekin, Şaban Kaya, Recep İriş, Ahmet Köseler, Recai Taşkın, Mehmet Akif İriş.

Büyük Kongre Delegeleri (Yedek); Selim Kaya, Mehmet Sevinç, Selim Tekin, İsmail Yüksel.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı saadet-partisi-edirne-il-kongresi-edirne-ajans-14.jpg