Saadet Partisi Adayı Sinan Tekin; “Hizmette partizanlık yapmayacağız.”

admin

Saadet Partisi Edirne Belediye Başkan Adayı Av. Sinan Tekin bir otelde düzenlediği basın toplantısı ile projelerini açıkladı. Belediye Başkan Adayı Avukat Tekin’in basın toplantısına Saadet Partisi Edirne İl ve İlçe Yönetimi, Gençlik Kolları ve çok sayıda partili ile basın mensupları katıldı.

saadet-partisi-sinan-tekin-projeleri (5)

saadet-partisi-sinan-tekin-projeleri

Tekin burada yaptığı konuşmada Osmanlı’ya bir asra yakın başkentlik yapmış olan Edirne’nin aynı zamanda büyük fetihlere de sıçrama noktası olduğunu, Coğrafi olarak ülkemizin Batı’ya açılan bir kapısı olan Edirne’nin, sadece Türkiye için değil Dünya için de önemli bir kent olduğunu ifade ederek; “Peygamber Efendimizin Edirne’yi işaretiyle yapımına başlanan ve Mimar Sinan’ın “ustalık eserim” dediği Selimiye Camisinin ve daha birçok tarihi eserin bulunduğu bir manevi merkezdir. Ecdadımız bundan dolayı Edirne’ye “Şehirler Sultanı” demiştir. Böyle bir şehre ne ne kadar hizmet etsek azdır. Edirne’miz huzurlu, refah seviyesi yüksek bir kent olmaya layıktır. Bunun için Edirne’mizin Saadet Partili Belediye’ye ihtiyacı var.

saadet-partisi-sinan-tekin-projeleri (3)

 

SAADET PARTİSİ OLARAK GÖREVE GELDİĞİMİZDE;

– “Rüşvet alan da veren de lanetlidir.” tabelasını belediye binasına asacağız.

– İşi ehline vereceğiz.

– Hizmette partizanlık yapmayacağız.

– Kapımızı herkese açık tutacağız.

– Her konuda adaleti gözeteceğiz.

– İsraf etmeyeceğiz.

– Hizmetlerde her işi kaliteli, hızlı, doğru ve estetik biçimde yapacağız.

– Altyapı çalışmalarını tam bir koordinasyon içerisinde yaparak yap-boz anlayışını ortadan kaldıracağız.

– Şehrimizin güzelliklerini, değerlerini koruyup, değerini ve yaşanabilirlik seviyesini artıracağız.

– Bize emanet edilen paraya ve belediye mülküne, yetim malına sahip çıkar gibi sahip çıkacağız.

– İmar uygulamalarında hiçbir kimseye haksız rant sağlamayacağız.

saadet-partisi-sinan-tekin-projeleri (8)

TOPLAM KALİTE YÖNETİMİ

Başarı, işini seven ve neyi nasıl yapacağını bilen kadro ile mümkündür. Bu bakımdan personelin vasıflı hale getirilebilmesi için hizmet içi eğitimlerin yapılması gereklidir. İşe buradan başlayacağız. Toplam Kalite Yönetimini uygulayarak belediye hizmetlerini daha kaliteli ve verimli hale getireceğiz.

saadet-partisi-sinan-tekin-projeleri (1)

BEYAZ MASA

Belediyede işi olan vatandaşların işinin hızlı bir şekilde çözüme ulaştırılması amacıyla Beyaz Masa kuracağız.

saadet-partisi-sinan-tekin-projeleri (7)

BELEDİYE HİZMET BİNASI

Bugün belediye hizmet binası olarak kullanılan gecekondular Edirne’miz için bir utanç sebebidir. Şehirler Sultanı Edirne’mize yakışır bir belediye hizmet binası yapacağız. Mevcut binayı ise Şehir Müzesi haline getireceğiz.

saadet-partisi-sinan-tekin-projeleri (6)

ULAŞIM

Tarihi Kent Merkezimizden başlayarak geneli içine alan projemizle ulaşım sorununu çözeceğiz. Bunun için tarihi kent merkezi hafif raylı sistemi kuracağız. Şehrimize gelen turist otobüsleri uygun olan yerlerde depolanacak yolcular raylı sistemle tarihi mekânlara ve şehir merkezine gidebilecek. Bu imkândan şehir halkımız da yararlanacak.

saadet-partisi-sinan-tekin-projeleri (4)

Şehrimizde toplu ulaşım ile ilgili ciddi sıkıntılar yaşanmaktadır. Problemin temelinde Belediyenin toplu ulaşımdan elini çekerek toplu taşımacılığı tamamen özel sektöre devretmesi yatmaktadır. Biz göreve geldiğimizde belediye otobüslerini devreye sokarak özel sektörle birlikte toplu ulaşım yapacağız.

saadet-partisi-sinan-tekin-projeleri (9)

İleri aşamada ise, gündemimizde Monoray sistemi bulunmaktadır. Gelişmiş bazı ülkelerde uygulanmakta olan Monoray sisteminin Edirne’miz için de uygun olacağını düşünüyoruz. Milli Görüşte çözüm tükenmez.

TRAFİK VE ÇEVREYOLU

Şehrimizde trafik felç durumdadır. Trafik konusunu ele alarak yeniden düzenleyeceğiz. Çevreyolu şehir trafiğini rahatlatacak en önemli unsurdur. Bunun9 için Edirne’mize çevre yolu yapacağız.

OTOPARK

Şehir merkezimizde her geçen gün artan otopark sorunu var. Gerek belediyeye, gerekse özel şahıslara ait yerlere otoparklar yapmak suretiyle sorunu kısa sürede çözeceğiz.

saadet-partisi-sinan-tekin-projeleri (2)

ALTYAPI- YOL VE KALDIRIM HİZMETLERİ

Şehrimizde altyapı, yol ve kaldırım hizmetleri ihtiyaca cevap vermemekte ve son derece ilkeldir. Bazı kaldırımların yüksekliği 30 Cm’yi bulurken bazı yerlerde kaldırımlar üst üste atılan asfaltlar nedeniyle yol seviyesinin altında kalmıştır. Göreve geldiğimizde altyapı, yol ve kaldırımları yeniden ele alarak standartlara uygun bir şekilde yapacağız.

BETON ELEMANLARI ÜRETİM TESİSİ

“BETON ELEMANLARI” üretim tesisi kuracağız. Böylelikle istihdam oluşturacağız ve ihracat yapmak suretiyle şehir ekonomisine katkı sağlayacağız.

SAĞLIKLI İÇME SUYU PROJESİ

Şehir su şebekesini yenileyeceğiz. Su fiyatlarında %50 indirim yapacağız.

KATI ATIK AYIRMA VE GERİ DÖNÜŞÜM TESİSİ

Halen, vahşi depolamanın uygulandığı Edirne çöplüğü, Edirne’miz için kara bir lekedir. Katı atık toplama ve ayrıştırma tesisi kurarak, katı atıklar geri dönüşüm ile ekonomiye kazandıracağız.

YER ALTI ÇÖP SİSTEMLERİ

Şehrimizdeki çöp bidonları sağlığı tehdit etmektedir. Temizlik ve hijyeni sağlamak amacıyla yer altı çöp konteynırları kullanılacaktır.

KENTSEL DÖNÜŞÜM

Tarihi Kent Merkezi, Kaleiçi ve Yıldırım semtlerimizden başlamak suretiyle kentsel dönüşüm yapacağız. Şehrimizin dokusunu bozan ve ekonomik ömrünü tamamlamış binaları yıkacağız. Şehrimizi günün teknik şartlarına uygun olarak yeniden inşa edeceğiz. Kentimizi daha yaşanabilir ve ferah hale getireceğiz. Bütün bunları yaparken kimseyi mağdur etmeyeceğiz.

YEŞİL MAHALLE PROJESİ

İmar planlarında gerekli değişiklikler yapılarak, mümkün olan her alan yeşil alan olarak düzenlenecektir. Hedefimiz her mahalleye en az bir mahalle parkının yapılmasıdır.

ŞEHİR PARKI

25 Kasım Stadyumu merkezli şehir parkı yapağız. 7’den 70’e herkes faydalanabilecek. İnsanımızın huzur bulacağı bir mesire alanı olacak.

NEHİRLERİN ISLAHI VE TURİZME KAZANDIRILMASI

Nehirlerin ıslahı her ne kadar hükümetin görev ve yetkisinde olsa da belediye olarak biz bu işin takipçisi olacağız.

KARAAĞAÇ HOBİ BAHÇELERİ

Vatandaşlarımızın organik sebze ve meyvelerini yetiştirecekleri, toprakla haşır neşir olarak ailece güzel vakit geçirecekleri hobi bahçelerini Karaağaç, Kirişhane ve Yıldırımda kuracağız.

HAYVANAT BAHÇESİ ve AKVARYUM

Çocuklarımızın doğaya olan özlemlerini gidermek, hayvan sevgisi ve merhamet duygularını geliştirmek amacıyla hayvanat bahçesi ve akvaryum yapacağız.

HIDIRLIK SEYİR TERASI

Şehrimize hâkim bir noktada bulunan ve tarihi tabyaların da bulunduğu Hıdırlık Tepesine Seyir Terası yapacağız. Tarihi ve manevi mekânda çayımızı yudumlarken güzel Edirne’mizi seyredeceğiz. Çocuklarımız için oyun alanlarının da bulunduğu, insanımızın huzur içinde vakit geçirebilecekleri nezih bir yer olacak.

YATIRIM DANIŞMA KONSEYİ

İşsizliği önlemek için şehrin atıl durumdaki imkân ve kaynaklarını harekete geçireceğiz. Bu amaçla esnaf, sanatkârlar, sanayi ve ticaret odalarını bir araya getirerek projeler üreteceğiz.

saadet-partisi-sinan-tekin-kpk

GENÇLİK MERKEZİ

Bir milletin gücü tankı, topu değil, inançlı gençleridir. Bu amaçla Gençlik Merkezi kuracağız. Bu merkezimizde gençlerimiz sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler yapabilecek, ilgi ve yeteneklerini geliştirecekler.

KADIN GİRİŞİMCİ İŞ GELİŞTİRME MERKEZİ

Kadın Girişimci İş Geliştirme Merkezimiz ile kadınlara yönelik eğitim, kültür ve kurs faaliyetleri yapılacak. Hanımların kendi emekleriyle ürettikleri ürünlerin pazarlanabileceği imkânlar sağlanacak. Kadınlara danışmanlık hizmeti verilecek.

ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ-ÇOCUK SANAT MERKEZİ-ÖZEL EĞİTİM ve REHABİLİTASYON MERKEZİ

Çocuk Üniversitesi projemizi Trakya Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştireceğiz. 8-12 yaş grubundaki üstün potansiyelli çocuklarımıza, bilimsel ve eleştirel düşünme, sorgulama, sorun çözme gibi temel yaşam becerilerini kazandırma ve onları yetenek ve ilgileri doğrultusunda geliştirmeyi amaçlanmaktayız.

Çocuk Sanat Merkezi projemiz ile 6-16 yaş grubundaki çocuklarımızı sanatla buluşturacağız. Merkezde kurulu atölyeler ile çocukların var olan yeteneklerini ortaya çıkaracak ve sanata, sanatçıya duyarlı, kültürlü bir nesil yetiştirilecektir.

Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezimizin amacı: özel eğitim ihtiyacı olan bireylerin; engellilik hâlinin ortadan kaldırılmasını ya da etkilerinin en az seviyeye indirilerek yeteneklerinin en üst seviyeye çıkarılması ve topluma uyumlarının sağlanması için eğitim çalışmaları yapmaktır.

ENGELLİLER KOORDİNASYON ve DANIŞMANLIK MERKEZİ

Engelli vatandaşlarımızın eğitim, ulaşım, istihdam gibi sorunlarının çözülmesi için Engelliler Koordinasyon ve Danışmanlık Merkezi kuracağız. Bu merkez ile engelli vatandaşlarımızın toplumla bütünleşmelerini sağlayacak projeler geliştireceğiz.

HASAN SEZAİ KÜLTÜR MERKEZİ

Şehrimizin manevi şahsiyetlerinden Hasan Sezai Hazretlerinin dergahının çevresinde Kültür Merkezi inşa edeceğiz. İçerisinde konferans salonu, sergi salonu, nikah salonu ve kafetarya bulunacak.

saadet-partisi-sinan-tekin-projeleri (10)

 SELİMİYE SOSYAL TESİSLERİ

Bir mimarlık şaheseri olan Selimiye Camii manzarasının en güzel görüldüğü yer olan Pancar Şirketinin bulunduğu yere Selimiye Sosyal Tesisleri yapacağız. Bu sosyal tesiste butik otel ve restoran bulunacak.

SEMT KONAKLARI

Semt sakinlerinin bir araya gelebileceği semt konakları yapacağız. Buralar sosyal, kültürel ve sportif ihtiyaçların karşılanabileceği mekânlar olacak. Semt Konakları ayrıca belediyenin irtibat noktası olarak da hizmet verecek. Böylelikle bazı belediye hizmetleri vatandaşın ayağına gitmiş olacak.

AMATÖR SPOR KLÜPLERİNİ DESTEKLEME ve SPOR ALANLARININ YAYGINLAŞTIRILMASI

Gençlerimizin spor yaparak zararlı alışkanlıklardan korunmasını sağlayacağız. Bu amaçla amatör spor kulüplerimizi destekleyeceğiz. Her mahallenin en az bir spor alanına kavuşturulması için planlamalar yapacağız.

AİLELERE SOSYAL DESTEK MERKEZİ

Mutlu ve geleceğe güvenle bakan bir aile yapısı oluşturmak ve sorunlarını çözmek için ailelere maddi, manevi ve psikolojik destek sağlayacak sosyal destek merkezleri açacağız.

EVLENECEK GENÇLERE ÇEYİZ YARDIMI PROJESİ

Ekonomik nedenlerle evlenmekte güçlük çeken sosyal güvenceden yoksun ve yardıma muhtaç gençlere evlenmelerini kolaylaştırmak için çeyiz yardımı yapacağız.

MUHTEREM ARKADAŞLAR,

Saadet Partimizin Edirne’de göreve geldiğinde ilk etapta gerçekleştirmeyi düşündüğü projeler bunlar.

Milli Görüş Belediyeciliği, hizmet belediyeciliğidir.

Biz, Edirne’mizi Milli Görüş Belediyeciliği ile tanıştırmak istiyoruz.

SAADET KAZANIRSA EDİRNE KAZANACAK.” dedi.

 42 total views,  2 views today

Next Post

MHP İl Başkanı Şimşek: “Milletimize umut verecek yegane adres MHP”

Esenyurt Seçim Bürosu’na 26 Ocak Pazar günü düzenlenen haince bir saldırı sonucu hayatını kaybeden İstanbul İl Teşkilatına bağlı olarak çalışan basın danışmanı Cengiz Akyıldız’ın şehit edilmesi ve partinin Edirne’de seçim çalışmaları hakkında, MHP İl Binasında il teşkilatı tarafından basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya İl Başkanı Gürsel Şimşek, MHP Edirne Belediye Başkan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp