Saadet Partisi adayları İpsalalı seçmenle buluştu

admin

Saadet Partisi Edirne Milletvekili adayları Ali Demirkıran ve Mansur İriş, İpsala İlçesini ziyaret ederek seçmenle buluştu.

Saadet Partisi adaylarının ziyaretinden memnun kalan, çeltik diyarı seçmenleri “artık değiştirme zamanının geldiğine biz de inanıyoruz ve değiştireceğiz, inşallah” dediler.

Gündüz yapılan esnaf ziyaretlerinden sonra akşam da Saadet Partisi İpsala İlçe Teşkilatının iftar programına katılan Milletvekili adayları, iftar sonrası bir konuşma yapan Milletvekili adayı Ali Demirkıran, “her zaman olduğu gibi seçim öncesi partiler bol keseden vaatlerde bulunurlar. Mevcut Siyasi iktidarın ‘seçim vaatleri’ arasında enflasyonu düşürmek, cari açığı azaltmak, faizleri indirmek konuları yer alıyor. Evet, 16 yıllık siyasi iktidarın vaatleri bunlar. Sanki iktidar partisinin değil de muhalefet partisinin vaatleri gibi. Peki, 16 yıldır bunları kaç defa vaat ettiniz, bu güne kadar ne yaptınız, diye adama sormazlar mı” sorusunu yöneltti.”

   Demirkıran devamla, “16 senelik süreç boyunca Türkiye’nin bu kronik sorunlarını halletmek bir tarafa, artırarak bu noktaya getirdiniz. Bugün ise yeniden ‘bizi seçerseniz yapacağız’ demek, akılla mantıkla, siyasi ahlakla bağdaşıyor mu peki? Bugüne kadar çözülemeyen sorunlar ne yapılacak da çözülecek?” diye sordu.

İktidarın Dış politikada kafa karışıklığını her an yaşayan ve dost – düşman ayırımını bir türlü yapamayan bir siyaset tarzı, bugün sanki  ‘taze kan’ mış gibi vaatlerde bulunabildiğine vurgu yapan Ali Demirkıran, “komşularla ‘sıfır sorun’ diyerek başladıkları dış politikada sorunsuz hiç komşu bırakılmadı” vurgusunu yaptı.

Toplumun artık altyapı yatırımları ve inşaatla sağlanan yapay büyümeden tatmin olmadığına dikkat çeken Demirkıran, “Borç para ve tüketerek büyüme modelinin çuvallaması belki son 4-5 senenin işi ama hala bu modelde ısrar ediliyor. Ekonomideki kötü gidişatı örtmek için Londra bankerleri ile görüşülüyor ve bir takım sözler veriliyor. Sonunda faiz artırımı sözü vererek sorunu çözdüklerini zannediyorlar. Uyguladıkları politikalarla ülke ekonomide, dış politikada, ahlaki yapıda, eğitimde, tarım ve hayvancılıkta iflas noktasına getirildi” şeklinde kaydetti.

Sorunların çözümü konusuna da değinen Ali Demirkıran, “Tek çözüm, ‘MİLLİ KALKINMA’dır. Milli Kalkınma ise; Önce ahlak ve maneviyat. Gerçek demokrasi. Hukukun üstünlüğü. Kuvvetler ayrılığı. Yolsuzluklarla mücadele. Savurganlığa son verme. Toplumu ayrıştırmak değil, birleştirici olmak. Betona asfalta değil, üretim ve istihdama yönelik ağır sanayi hamleleri yapmak ve Adil paylaşımdır. Bunları gerçekleştirecek olan ise Milli Görüş’ün tek temsilcisi Saadet Partisi’dir” dedi.

 

 

 

 71 total views,  2 views today

Next Post

Saraçlarda Edirne sofrası

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen Edirne Sofrası’nın; 10 Haziran Pazar Günü Saraçlar Caddesi’nde kurulacağını söyledi. Ramazan Ayı’nın en güzel gecelerinden biri olan Kadir Gecesi’nde Edirneliler bir kez daha ekmeği, bereketi ve huzuru paylaşacak. Edirne Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen Edirne Sofrası; 10 Haziran Pazar […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp