Saadet Partisi Bir İlki Gerçekleştirdi; “Söz Mahallede”

admin

Saadet Partisi Mahalli İdareler Başkanlığı yeni bir çalışmayı başlatarak bir ilke daha imza attı.  Daha önce Mahallelerde yaptıkları “Sorunları Tespit Çalışmaları”na yeni bir boyut kazandırarak “Söz Mahallede” programlarının ilkini geçtiğimiz Cumartesi günü akşamı Yıldırım Mahallesinde gerçekleştirdi.  

Pele Hüseyin’in Kahvesinde Yıldırım Hacı Sarraf ve Yıldırım Beyazıt Mahalle sakinlerinin bir araya gelerek birlikte yapılan ilk “Söz Mahallede” programı büyük bir katılımla ve coşkulu bir şekilde gerçekleştirildi.

Programın açılışında bir konuşma yapan Saadet Partisi Mahalli İdareler Başkanı Av. Sinan Tekin; “daha güzel bir şehir, daha sağlıklı ve mutlu bir yaşam için Edirne’ye birlikte sahip çıkmak ve sorunları birlikte çözmek için bir şeyler yapmalıyız. Mahalledeki sorunları en iyi bilen mahallelidir. Bunun için mahalle halkının sesini yetkililere duyurmak istedik” dedi.

“Söz Mahallede” çalışmasına katılan İl Başkanı Ali Demirkıran; “Saadet Partisi yerel yönetimlerde çıtayı halkımızın ihtiyaçlarına cevap verecek seviyeye yükseltmek için yeni bir adım atmıştır. Bu açıdan  tüm mahallelerimizin sorunlarını bizzat mahalle halkından dinlemek suretiyle çözüm arayışına katkı sağlayacağız. Böyle bir önemli çalışmaya katkı sağlamak için katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim” dedi. Toplantıya katılan mahalle halkı Saadet Partisinin mahallerinin sorunlarına ilgi göstermesinden dolayı teşekkür ettiler. 15 e yakın kişinin söz alıp, sorunlarını dile getirdiği programda şu konular öne çıktı;

 

ŞİKÂYET VE ÖNERİLERDEN BAZILARI ŞÖYLE;

–          Yıldırım Spor Kulübü üvey evlat muamelesi görmektedir. Yıldırım Spor Kulübü sporcuları Saraçhane Spor Kulübünün tesislerinde oynamaya mecbur edilmişlerdir. Kendi sahalarının eksikliklerinin biran evvel tamamlanmasını talep ediyorlar.

–          Yollara asfalt üstüne asfalt atılarak birçok evin su altında kalmasına sebep olmuştur.

–          Su toplama kanalları temizlenmediğinden tıkanıyor.

–          Anayol süsleniyor, güzelleştiriliyor, ancak mahalle içleri çok bakımsız. Perişan halde.

–          Belediye otobüsleri seferden çekilince bilhassa öğrenciler ulaşımda büyük sıkıntı çekiyor.

–          Köprüler  hala kapalı. Bu nasıl tamir etmek anlayamadık.

–          Minibüsler mahalle içinde aşırı sürat yaptıklarından tehlike arz ediyor. “tedbir alınması için illa birilerinin kazaya kurban gitmesi mi bekleniyor” şeklinde tepkiler oldu.

Toplantının sonunda Av. Sinan Tekin,  “Söz mahallede” çalışmasının bir program dâhilinde diğer mahallelerde de yapılacağını, sorun, dilek ve temennilerle ilgili hazırlayacakları raporları ilgililere ulaştıracaklarını söyleyerek tüm katılımcılara teşekkür etti.

 214 total views,  2 views today

Next Post

Edirne Milletvekilimiz Kemal Değirmendereli’den Üç Anlamlı Ziyaret

En kıymetli değerlerimizi yetiştiren, yetiştirmekte olan Ortadoğu Teknik Üniversitesine 18 Aralık’ta yapılan saldırı nedeniyle Edirne Milletvekilimiz Kemal Değirmendereli, ODTÜ rektörü Sn. Ahmet Acar’a destek ve geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Yaptığı yazılı açıklamada Milletvekilimiz, “Türkiye’nin en değerli bilim insanlarını, işadamlarını, teknokratlarını yetiştiren ve ülkemize istihdam yaratıp toplumun gelişmesine doğrudan katkı verenlerin […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp