Saadet Partisi Esnafı dinledi; “KAZANMIYORUZ, AYAKTA DURMAYA ÇALIŞIYORUZ”

admin

Saadet Partisi bir program dâhilinde çarşı esnafını ziyaret ederek hal ve hatırlarını sordu.

İl ve Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan heyetler çarşılardaki esnafı ziyaret ederek hem esnafımızın hal ve hatırlarını sordu, hem de Saadet Partisi’nin aylık olarak yayınladığı “EDİRNE SAADET” bültenini kendilerine takdim ettiler.

 “Bu gidişle topraklarımız gibi  tarihi  çarşılarımız da yabancıların eline geçebilir”!

Bir zamanlar Avrupa’nın en önemli ekonomik iş merkezlerinden olan ecdat vakfı kapalı çarşı esnafı şimdi ayakta durma mücadelesi veriyor. Dükkân kiralarının yüksek olduğunu şikâyet eden esnaf, “2011 yılı genel seçim arifesinde AKP, kiraları 3 yıl süreyle donduracağı sözünü vermişti. Ama kiralar sürekli yükseltildi. Satışlarımız ise aksine düştü. Bu gidişle topraklarımız gibi çarşılarımız da yabancıların eline geçebilir” diyor.

Demirkıran, bir Kuyumcu esnafının “altın almak için bir müşteri geliyorsa, satmak için on müşteri geliyor” dediğini de hatırlatarak,  Zincir Marketlerin ise mahalle aralarına kadar girmiş olmaları küçük esnafımızın işini bitirdiğine dikkat çekti.

Esnafın, uzun zamandır perakende yasasının çıkmasını beklediklerini belirten Saadet Partisi Edirne İl Başkan Ali Demirkıran, yurt dışında kuralları konmuş piyasalarda büyüyemeyen ünlü Avrupalı AVM markalarının, büyümek için Türkiye’yi seçtiklerini belirterek ziyaret ettiğimiz esnaf, “kazanmıyoruz, ayakta durmaya çalışıyoruz” şeklinde dert yandıklarını belirtti. 

 267 total views,  2 views today

Next Post

Diksiyon Kursuna Büyük İlgi

Havsa Belediyesi Eğitim Hizmetleri kapsamında Diksiyon Kursu 100. Yıl İş Hanındaki Belediye Nikah Salonunda başladı. Sebahattin Bostancıoğlu tarafından verilen diksiyon kursuna kayıtlı 30 kişinin katılımları var. Diksiyon‘’Söz Söyleme ve Güzel Konuşma Sanatı’’Türkçe; Türkiye’de yaşayan insanların ortak yaşam ve iletişim dilidir. Toplumsal kültürü oluşturan en temel unsur; konuşulan dil’dir. Konuşma; Kişinin eğitim, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp