Saadet Partisi Kadın Kolları Programında Konuşan Sevda Türküsev: SOSYAL MEDYA TEHDİT EDİYOR

admin

DSC_0408

 

Saadet Partisi Edirne il Kadın Kolları tarafından düzenlenen, “Toplum, Medya ve Kadın” adlı konferans, geçtiğimiz cumartesi günü Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Programa konuşmacı olarak cesur yorumlarıyla medyanın tanınan isimlerinden Kişisel Eğitimci – Yazar Sevda Türküsev katıldı.

 

Programın açılış konuşmasını Saadet Partisi Edirne İl Kadın Kolları adına Gençlik Başkanı Nurhan Tekin yaptı. Tekin konuşmasında; “Kadın toplumun en önemli yapı taşıdır” diyerek kadının toplum ve aile hayatındaki önemine dikkat çekti.

 

Kişisel Eğitimci – Yazar Sevda Türküsev, hanımlara seslendiği konuşmasında; “Tahsil almamak kaderimiz olabilir ama kendimizi eğitmemek, geliştirmemek kaderimiz değildir” dedi. Kendi hayatından örnekler veren Türküsev, “Şunu unutmayın ki; insanın hayatında bir kitaptan okuduğu bir cümle, onun hayatını değiştirebilir ve geliştirebilir” dedi.

 

Sosyal medyanın doğru kullanılması halinde çok fayda sağlayacağına dikkat çeken Türküsev,  “Beni buraya getiren araç, sosyal medyadır. Saadet Partili hanımlar bana sosyal medya yoluyla ulaştı ve bu hizmeti size getirebilmek için bu yolu kullandı ama sosyal medya fayda için kullanılmadığı takdirde çok vahim sonuçlar doğurabiliyor. Benim gördüğüm, eşini sosyal medya yoluyla aldatan birçok kadın var. Bir kadın bir başka erkekle sanal ortamda bile olsa nasıl konuşabilir? Bunu yapanlar, bunun masum olduğunu söylüyorlar. Hayır!  Bu yanlıştır. Yine aynı şekilde, aileler çocukların eline çok donanımlı, sınırsız internet kullanımlı tabletler veriyorlar. Sonra bize gelip ben çocuğumla baş edemiyorum, diyorlar. Sen çocuğunun eline bunu verirsen çocuğunla başa çıkamazsın. Çocuklarınızı lütfen bir sanat dalına sevk edin, onları spora yönlendirin” uyarısını yaptı.

 

Sevda Türküsev, kadınların zeki olduklarını söyleyerek, “Kadın isterse her istediğini yaptırabilir. O halde kadınlarımız bu toprakların evlatlarının daha iyi olması için niçin zekâlarını kullanmıyor” dedi.

 

Türküsev konuşmasını; “Bugününü düşünüyorsan balık tut, bir sene sonrasını düşünüyorsan ekin ek, on yıl sonrasını düşünüyorsan ağaç dik, yüzyıl sonrasını düşünüyorsan insan eğit diye söylenmektedir. O halde zeki kadın, bunu kendine düstur edinmelidir” diyerek bitirdi ve konferansa katılan hanımların bu bilinçli hareketinden dolayı kendilerine teşekkür etti.

 

Saadet Partisi Edirne İl Kadın Kolları Başkanı Güler İriş’in, Sevda Türküsev’e hediye takdim ettiği konferansın sonunda programdan çok memnun kalan hanımlar, Sevda Türküsev’e teşekkürlerini ileterek, yazara kitaplarını imzalattılar.

 109 total views,  2 views today

Next Post

Hava Yolları Şirketlerinin Selimiye İlgisi

  Türkiye’nin önde gelen hava yolu şirketleri, aylık olarak çıkardıkları dergilerde, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Selimiye Cami’ne yer verdi. Türk Hava Yolları bünyesindeki Skylife Dergisi, Mart ayında yayınlanan sayısında Selimiye Cami’den, “UNESCO’nun Doğal ve Kültürel Miras Listesi’nde yer alan Selimiye Camii ve Külliyesi, Osmanlı mimarisinin en gözde […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp