SAADET PARTİSİ KADINLAR GÜNÜNÜ TEBRİK ETTİ

admin

Saadet Partisi Edirne Kadın Kollarından bir açıklama yapılarak tüm kadınların günü tebrik edildi. Açıklama şöyle;

“Kadın demek toplumu elleriyle şekillendiren anne demektir. Toplum yapısının şekillenmesinde tesiri en güçlü unsur annedir. Dolayısıyla kadın her yerde geleceğe köprü kuran, topluma damgasını vurandır.

saadet partisi

Bugün batı, insanlığa çılgınca bir tüketim ve bunun mukabilinde üretim öngörmektedir. Bunun için de kadın ve erkek arasında ayrım yapmamaktadır. Günümüzde bu üretim ve tüketim psikolojisinin tesirinde kalan toplumumuz da kadını, kendi asli vazifesini unutturarak yalnızca tüketim unsuru olarak göstermektedir.

Saadet Partisi, Türkiye’de ahlâki ve manevi değerleri geliştirilerek, ailenin ve toplumun güçlenmesini sağlayacaktır. Aile kurumuna maddi ve manevi destek verilerek, hukukun üstünlüğünü esas alan bir anlayış yerleştirilerek, ekonomik güçlenme sağlanarak ülkemiz;

Türkiye “Yaşanabilir bir Ülke” haline getirilecektir.

Türkiye, “Yeniden Büyük Türkiye” olacaktır.

Türkiye’nin öncülüğünde “Yeni Bir Dünya” kurulacaktır.

saaadet-partisi

Bu hedeflere ulaşmak için, ülkemizin maddi ve manevi gelişmesinin sağlanması, devletimizin güçlendirilmesi gerekir. Bunun için aile yapımızın güçlendirilmesine ihtiyaç bulunmaktadır.

Aile yapımızın güçlendirilmesi, hanımlarımızın ve çocuklarımızın korunmasıyla mümkündür.

İslâm Dîni, kadın hakları üzerinde titizlikle durmuş ve kadını, hiçbir nizâm ve sistemin veremediği müstesna bir makama sâhip kılmıştır. Nitekim Cenâb-ı Hakk Kur’ân-ı Kerîm’inde: “Erkeklerin kadınlar üzerinde hakları olduğu gibi, kadınların da erkekler üzerinde hakları vardır” buyurmuştur. Rasûlullâh (s.a.v.) Efendimiz de erkekleri, kadınların hak ve hukukunu gözetmeye dâvet etmekte ve bu konuda: ‘Kadınların haklarını yerine getirme hususunda Allâh’tan korkunuz! Zîrâ siz onları Allah’ın bir emaneti olarak aldınız’ buyurmaktadır. Başka bir hadîs-i şeriflerinde de: ‘Sizin en hayırlınız, ehline (eşine ve çocuklarına) en hayırlı olanınızdır. Ve ben de ehline karşı en hayırlı olanınızım’ buyurur.

 

 443 total views,  2 views today

Next Post

Ahmet Günşen, Kadınlarımızı Unutmadı

AK Parti Edirne Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Ahmet Günşen, bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı. Değişim Kadınların Eliyle Oluyor Dünyada pek çok değişimin kadınların eliyle olduğunu ve Türk toplumunda değişimde kadının rolünün büyük olduğunu söyleyen Günşen, “Geleneksel Türk toplumunda kadın, her zaman diğer milletlere göre daha ön […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp