SAADET PARTİSİ’NDEN EĞİTİM ATAĞI

admin

SAADET PARTİSİ’NDEN EĞİTİM ATAĞI

Saadet Partisi Edirne İl Teşkilatı, İl ve İlçe Teşkilatları Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımıyla iki gün süren bir eğitim programı gerçekleştirdi.

Yoğun katılımın olduğu eğitim programında ilk dersi, Eğitimden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Muhittin Yıldırım verdi.

Yıldırım, Milli Görüş mücadelesinin dünü, bugünü ve yarını konusunu örneklerle anlattı. Saadet Partisi  ile AKP zihniyetinin arasındaki dört önemli fark olduğunu söyleyen  Muhittin Yıldırım , açıklamasına şöyle devam etti ;

“Saadet Partisi İslam Birliğinden, AKP ise Avrupa Birliği’nden yana. Saadet Partisi  Adil Düzeni, AKP ise Faizci Kapitalist düzeni savunuyor.

Milli Görüş Sanayi ve üretim, AKP ise ithalat ve montaj yanlısı.

Milli Görüş Eğitimin kendi değerlerimize göre, AKP ise maddeci eğitime göre yapılmasını istiyor.”

Yıldırım devamla; “Milli Görüş (Saadet Partisi)’ün uygulamasını istediği dört farklı konu Türkiye’yi lider ülke yapar, Yeniden Büyük Türkiye’yi kurar. AKP’nin ayni dört konudaki uygulamaları ise zaten sömürülmekte olan ülkemizi madden ve manen çökertir” dedi.

İlk günkü programda ikinci dersi ise YİK (Yüksek İstişare Kurulu) Başkanı Oğuzhan Asiltürk verdi. Asiltürk, “Sosyal yapının güçlendirilmesi” konulu dersinde; “Biz başta gençlerimiz olmak üzere bütün teşkilatlarımızın eğitimine büyük önem veriyoruz. Bu çerçevede il il eğitim çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ülkemizin ve insanımızın kurtuluşunun tek çaresinin Adil bir düzen ile olacağına inanıyoruz. ” dedi.

İlk günkü programın sonunda Saadet Partisine üye olan gençlere rozetini Oğuzhan Asiltürk taktı.

Programın ikinci gününde ise şu dersler verildi;

–          Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş: “Niçin Milli Görüş”.

–          Saadet Partisi Genel Sekreteri Tacettin Çetinkaya: “Siyasi zihniyetlerin stratejileri”.

–          GİK Üyesi Eğitimci Bekir Demirkaya: “Teşkilat Modelimiz”.

–          GİK Üyesi Ordu eski milletvekili  Mustafa  Hasan Öz: “Tanıtma ve Medya”.

IMG_6503

 172 total views,  2 views today

Next Post

EDİRNE'DE SİLAHLI KAVGA

 Edirne Merkez 1’inci Murat Mahallesi, Zübeyde Hanım Caddesi’nde ‘Bu sokakta hayat var’ adı verilen kafeler mevkiinde meydana geldi. Alkollü olduğu öne sürülen 27 yaşındaki Sercan Mano ve arkadaşı 30 yaşındaki Ulaş S., cadde üzerindeki Leman Kültür Merkezi’ne girdi. Burada firma sorumlulurı ile  çıkan tartışmada Sercan Mano, kendisini dışarı çıkaran garson […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp