Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Ali Demirkıran, Emniyet Teşkilatının kuruluşunun 174. Yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Demirkıran mesajında şunlara yer verdi ; “Toplumun huzur ve barışını teminle görevli Emniyet Teşkilatı Mensuplarının 10 Nisan “Polis gününü tebrik ediyorum.

Suç ve suçlularla mücadelede büyük bir özveri gösterip şehit olanlarını da rahmetle anıyoruz. Ahlaki ve manevi tahribatın toplumumuzu tehdit ettiği kritik bir dönemde bulunuyoruz. Tabii ki, Polis Teşkilatımızın günün her türlü imkânlarına sahip olarak caydırıcı görevini en üst düzeyde sürdürmesi tartışılmazdır. Ancak herkesin başına bir polis görevlendirilse de ahret inancı, hesap korkusu zayıflamış bir toplumda huzur ve asayişi sağlamak kolay olmaz. Suç ve suçlularla en güzel ve etkili mücadele toplumun köklü bir manevi eğitimi ile mümkündür.

Suçla mücadelenin en etkili yöntemi manevi eğitimdir. Her şeyden önce toplumda huzur ve barışın temini için insanların birbirinin canına, malına, namusuna zarar vermesine izin vermeyen inancımızın öğretilmesi ve yaşanması gerekir. Bu durum aynı zamanda polisimizin daha kaliteli ve huzurlu görev yapmasını, aynı zamanda suç ve suçlular ile mücadelede daha başarılı olmasını temin edecektir. Bu vesile ile tüm Polis Teşkilatının gününü tekrar tebrik eder, başarılı çalışmalar temenni ederiz