Safir Koleji en minik öğrencileriyle sorumluluk projesi başlattı

admin

önemini vurgulamaya yönelik birçok faaliyette bulundular. Anasınıfı öğrencileri öğretmenleriyle birlikte pazara çıkarak yerli sebze ve meyve alışverişlerini yaptılar, sebze ve meyveleri faydalarıyla birlikte bir kere daha tanıdılar. Daha sonra aldıkları meyveleri kendileri soyarak reçel yapmak üzere hazırladılar. Velilerin de katılımıyla birlikte öğretmenler ve öğrenciler hep birlikte reçeller yaparak kavanozladılar.

Kavanozlanan reçeller okulun bir köşesinde hazırlanan Organik Reçel Standında satışa sunuldu ve elde edilen gelirin “Türkiye Engelliler Vakfı”nabağışlanmasınakarar verildi. Bu sayede öğrencilerde hem sosyal sorumluluk hem de karşılık beklemeden diğer insanlara faydalı olma bilincini oluşturma amacı edinilmiş oldu.

Konuyla ilgili Safir Koleji Müdürü Emin Polat “Çocukların hayatı yaşayarak öğrenmeleri amacıyla elimizden geleni yapıyoruz. Ortaya hem farklı hem faydalı işler çıkıyor. Çocuklar çok küçük olmasına rağmen birçok şeyi nasıl yapacaklarını öğrenmeye başladılar, turşu kurdular, reçel yaptılar. Bunları üretmek adına yaparken aynı zamanda bir sosyal sorumluluğun ne olduğunu öğrendiler………”

 68 total views,  2 views today

Next Post

Tüketicinin hakları Radyo Su’da Anlatıldı

Bölgenin en çok dinlenen Radyo istasyonu 92,2 Radyo Su’da Sosyal, Kültürel ve eğitici program yayınları aralıksız devam ediyor.  Tüketicileri ve Radyo Su dinleyicilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanan “Bilinçli Tüket Bilinçli Harca” programı 28 Aralık 2017  Perşembe günü Saat: 17.30’da  Radyo Su’da CANLI olarak yayınlandı. Edirne İl Ticaret Müdürü ve aynı zamanda […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp