Edirne Safir Okulları öğrencileri, Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Saraçlar Caddesi’nde Atatürk sergisi açtı. Öğrenciler Atatürk’ün sevdiği şarkılardan oluşan mini konser de sundu.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı safir-koleji-29-ekim-6.jpg


Edirne’de Safir Koleji öğrencileri yaklaşan Cumhuriyet Bayramı öncesinde Saraçlar Caddesi’nde Atatürk resimlerinden oluşan sergi açtı. Öğrencilerin sergisi vatandaşlar tarafından da ilgi görürken, yine okulun öğrencilerinden oluşan koro da Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirdi.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı safir-koleji-29-ekim-8.jpg


Özel Safir Okulları Ortaokul Müdür Yardımcısı Meltem Erduğan, yaklaşan Cumhuriyet Bayramı ve 10 Kasım etkinlikleri kapsamında Atatürk sergisi düzenlediklerini söyleyerek, öğrencilerin yaptığı çalışmaların daha sonra farklı yerde sergileneceğini ifade etti.


Erduğan, “Cumhuriyetimizin 96. Yıl dönümü yaklaşırken Cumhuriyet Bayramımıza ithafen Atatürk Sergisi yapmayı düşünüyoruz. Bunun ilk adımını da öğrencilerimizle beraber burada atmayı düşündük. Bir taraftan öğretmenimiz Aytaç Alesçi eşliğinde öğrencilerimiz koro gösterilerini gerçekleştirecekler, diğer taraftan Atatürk resimlerimizi yapacağız. Yaklaşan 10 Kasım etkinliğine de hazırlık olmuş olacak bu çalışmalarımız. Çalışmalarımız bittikten sonra da resimlerimizi farklı yerlerde sergilemeyi düşünüyoruz. İnşallah bu çalışmalar herkese örnek olur” dedi.


Kampüs Müdürü Bahattin Erel yaptığı açıklamada; “Atatürk’ün bizlere bırakmış olduğu bu değerli mirası geleceğe taşıyabilmek için uğrunda büyük bedeller ödenen yurdumuza ve bağımsızlığımıza her şartta sahip çıkmalıyız.Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Cumhuriyet Bayramımız yaklaşırken Saraçlar caddemizde çizgilerimiz ve ezgilerimizle ölümsüzleştirmek istedik.” dedi.