Safir Koleji’nden Basına Kahvaltılı Kutlama programı

admin

10 Ocak çalışan gazeteciler günü nedeniyle Safir Koleji, Edirne’de yayın yapan yerel basına Kahvaltı verdi. Safir Koleji’nde gerçekleşen Kahvaltılı kutlama programına, Edirne’de ki basın mensupları, Safir Koleji Okul Müdürü Emin Polat, Müdür Yardımcısı Yahya Şahin katıldı. Düzenlenen toplantıda Safir Koleji hakkında çeşitli bilgiler veren Okul Müdür Yardımcısı Yahya Şahin okulda 57 personelin görev yaptığını, tüm personelin de aldığı maaşını Edirneli esnafa bıraktığını ve bu kurumların kalıcı olması için medyanın desteğine ihtiyacı olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti; “57 personelin tamamı aldığı maaşları Edirne esnafına bırakıyor. Harcamalarını Edirne’de yapıyor. Şehir dışında en ufak bir harcama yok. İstihdam şehrimiz için önemli. Bu kurumların kalıcı olması için bizim medyanın desteğine ihtiyacımız var.

“Safir Koleji’nin toplam öğrenci kapasitesi 972 dir.”

Şu anda Safir Koleji’nin toplam öğrenci kapasitesi 972’dir. Eylül ayında eğitim ve öğretime başladık. Şu anda 250 tane kayıtlı öğrencimiz var. Sınıflarımız 16 kişiliktir. Yüzme Havuzu, Kapalı spor Salonu, Aerobik, Halı saha, 400 kişilik konferans salonumuz mevcuttur. Malum bir kurum bulunduğumuz yerde başarılı olamamış ve Edirne’yi terk etmiş. Onlar ayrıldıktan hemen sonra burada Safir Koleji olarak buraya yerleşildi. 4-,4,5 aylık bir zaman zarfı içerisinde 250 öğrenci bizim için gayet iyi. Geçen hafta içerisinde okulumuzda bursluluk sınavını gerçekleştirdik. 3.000 kişi başvurdu. Sınavımıza bizzat gelip katılan öğrenci sayısı da 1.625 tane öğrenci oldu. Edirne’lilerin ilgisi okulumuza büyük oldu. Başarılı olan öğrenciler, Edirne’de Safir Koleji’nde olsun istiyoruz. Buna çok önem veriyoruz.

“Okulumuzun Sosyal tesisleri Basın mensuplarına Ücretsizdir”

Okulumuzun Konferans salonundan istediğiniz zaman ücretsiz olarak istifade edebilirsiniz. Yine  Okulumuzun lobi bölümünden, eğer özel günleriniz olursa oradan da ücretsiz olarak istifade edebilirsiniz.  Yine Basın mensupları arkadaşlarımızın öğrencilerine ciddi anlamda okulumuzda indirim yapacağız.  Yazın okulumuzun bahçesinden düğün dernek, merasim v.b.. bunların tamamına açığız. Basın mensuplarımız ücretsiz yararlanabilir.” Dedi.

“SKS Olmazsa, çocukların kişiliği başka türlü gelişmiyor.”  

Özel okulların kendi içerisinde tüm sportif faaliyetlerini (Yüzme havuzları, kapalı spor salonları v.b..) ücretsiz karşılama durumu var. Bakın mesela okulumuzda; Keman kursu var, Gitar kursu var, Saz kursu var, basketbol, futbol ve yüzme… Bunların tamamı öğrencilerimize ücretsizdir. Yine okulumuzda savunma sporu ile ilgili ücretsiz kurs verilmektedir.  Bir defa bir öğrenci özel okuldan mezun olduğunda en az bir müzik aletini çalabilmeli. Yine en az bir spor dalında yeterliliği olmalıdır ve bir çocuk özel okulda

kesinlikle dergicilik, gazetecilik, tiyatro faaliyetinde bulunmalıdır. Bakın bu etkinliklerde yer almayan çocuklar ne kadar zeki olursa olsun silik karakterli olur, sosyal olmaz, Silik karakterli olan çocuklar, hayatta başarılı olamaz. Bundan dolayı özel okullara kesinlikle çocuklara SKS dediğimiz, Spor, Kültür, Sanat olmazsa, o çocukların kişiliği başka türlü gelişmiyor. Bunlar olmazsa çocukların topluma ve aileye dönük birey olma ihtimali yok.   Safir Koleji’nde vizyon ve misyonumuz SKS (Spor,Kültür,Sanat) öğrencilerimize bunları vereceğiz.

Okul Müdürü Emin Polat burada yaptığı konuşmada; Basın mensuplarının okulumuzun yanında olduğunu görmek, yaptığımız etkinliklere yer vermeleri bizleri gerçekten çok mutlu etmektedir.” Dedi.

Daha sonra okul önünde basın mensuplarıyla hatıra fotoğrafı çekildi.

 

 296 total views,  2 views today

Next Post

Ticaret Borsasından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlama Mesajı

Edirne Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk ve Meclis Başkanı Fedai Canım,  10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi; “Basın; aydınlatıcı, iyi ve doğruyu tarafsızca gösteren, fikir, düşünce, haberleşme özgürlüğü, insan hakları ve demokrasinin yılmaz savunucusu olan bir güçtür. Basın kuruluşlarımız ülkemizde siyasi, ekonomik […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp