Safir Koleji’nden Çocuk Onkolojisi Hastalarına iyilik hareketi

admin

Edirne’de, Safir Koleji’nin Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Onkolojisi yararına düzenlediği kermese ilgi yoğun oldu.

Açılışa,Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Trakya Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Cevdet Kılıç, Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı, Edirne Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Faruk Çiftçi ve birçok okul müdürü yanı sıra veliler ve öğrenciler katıldı.

Safir Koleji kampüs müdürü Bahattin Erel yaptığı açıklamada; “Buradaki amacımız okulumuzun Üniversite ile işbirliği yaparak burada Çocuk Onkolojisi bölümüne uygun bir şekilde yardımlarımızı yapmak istiyoruz. Bunun farkındalık olmasını istiyoruz. Bu nedenle böyle bir çalışma yapmak istedik. Kermes etkinliğimiz 3 gün devam edecektir.” Dedi.

Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı yaptığı konuşmada; “Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Okullarımızda özellikle çocuklarımızın kalplerini güzelleştirmeleri, duyguların yerleşmesi, vicdan, merhamet, şefkat, sevgi, dayanışma, birlik, beraberlik gibi özellikle küçük yaşlardan başlaması çok önemli. Çocuklarımızın bu yardımseverliği ve velilerimizin bu duyarlılığı gerçekten bizi çok mutlu etti. Öğrencilerimizin küçük yaştan itibaren bu tür sosyal sorumluluk projelerine imza atmaları çok güzel bir olay.” Dedi.

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu yaptığı konuşmada; “Bu önemli etkinlikte başta Safir Koleji’nin değerli yöneticilerine ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Trakya Üniversitesi’nde yatan Çocuk Onkoloji hastaları hayrına yapılacak bu iş. Bu bir iyilik hareketidir.  Burada okuyan değerli kardeşlerim Çocuk Onkolojisi bölümünde yatan hastalarımıza yardımcı olacaklar. İyiliği ve paylaşmayı öğreniyorlar. Trakya Üniversitesi ve Safir Koleji ile bir iyi niyet anlaşmamız var. Trakya Üniversitesi mensuplarına da ciddi bir indirim yapıyor. O anlamda da kurumunuza teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Kermes ziyaret edildi.  Safir Koleji kampüs Müdürü Bahattin Erel, Kermesin  22 Şubat 2019 Cuma gününe kadar devam edeceğini ve kermese tüm Edirne halkını beklediklerini ifade etti.

 136 total views,  5 views today

Next Post

Gürkan “Hayatımın en anlamlı İsteğiydi”

Sosyal medyayı da etkin olarak kullanan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, iki Üniversite öğrencisi gencin anlamlı talebine kayıtsız kalmadı. Twitter üzerinden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a mesaj atan Murat Motuk ve Uğurcan Kurt adlı iki genç Başkandan evlerine asmak için Atatürk Tablosu istedi. Göreve geldiği ilk günden itibaren hayatının en […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp