Safir Koleji’nden Geleneksel İftar yemeği

admin

Özel Safir Koleji Edirne Kampüsünün düzenlemiş olduğu Geleneksel  iftar yemeği kampüsün bahçesinden çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti. İftar yemeğine, Vergi Dairesi Başkanı Selahattin Başkal, Edirne İl Müftü Yardımcısı Fikri Şahin, Edirne Ağız ve Diş Sağlığı Müdürü Ataman Alkan, Edirne Safir Koleji Kampüs Müdürü Bahattin EREL,  Okul Yöneticileri, Öğretmenler ve Veliler katıldı.

İftar Yemeğinin ardından konuşan Edirne Safir Koleji Kampüs Müdürü Bahattin EREL; “İftar programımıza katılan değerli velilerimize ve misafirlerimize çok teşekkür ediyorum. Ramazan, İslâm’ın merhametini,  hakkaniyetini ve ibadetini, bilgi ve erdemle bütünleşmiş ahlâkını, tüm insanlığa anlatan kutsal bir aydır.  Ramazan, her bireyin içtenlikle kendisiyle yüzleştiği,  kendisini yenilediği,  iç dünyasını tazelediği ve her yıl insanlığı daha iyiye taşımak üzere gelen bereketli bir aydır. İnsanlar arasında dayanışma ruhunun, yardımlaşmanın ve kalp birliğinin perçinlenmesine vesile olan Ramazan ayı, sahip olduğumuz nimetlere şükretmemizi ve bu nimetlere sahip olmayan ihtiyaç sahiplerini kendimizden önce düşünmemiz gerektiğini bizlere anımsatır. Unutmayalım ki, birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz müddetçe her geçen gün daha da güçleneceğiz. Bu duygularla sözlerime son verirken, bu güzel akşamda, sizlerle aynı sofrayı paylaşmaktan dolayı mutluluk duyduğumuzu ifade etmek istiyorum.Ramazan ayının ülkemize ve tüm insanlığa huzur, hoşgörü ve barış getirmesini dilerken Tekrar hoş geldiniz diyor, saygılarımı sunuyorum.” Dedi.

Daha sonra konuşan Edirne İl Müftü Yardımcısı Fikri Şahin de sağlıklı yaşam için 11 Ayın Sultanı Ramazan ayında oruç tutmanın faydalarını anlattı..

 921 total views,  2 views today

Next Post

Vali Canalp trafik kontrolü uygulamalarına katıldı.

Edirne Valisi Ekrem Canalp, İçişleri Bakanlığının talimatı ile İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü trafik ekiplerince Ramazan Bayramı öncesi alınan trafik tedbirleri ile ilgili yapılan denetimlere katıldı.   Yol kontrol ve trafik denetimi yapan güvenlik güçlerimizin yaptığı denetimlere katılan Vali Canalp, kontrol noktasında durdurulan sürücüleri trafik kurallarına uyulması yönünde bilgilendirerek, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp