Sağlık Bakanı Müezzinoğlu “ Balkanların sağlık merkezi olacağız”

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com 

Ak Parti il merkezinde basın mensuplarına açıklama yapan Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Edirne Belediye Başkanı adaylığı için iki aday adayının belli olduğunu, bu adayların Edirne kamuoyuna sunulacağını ondan sonra netleşeceğini belirtti.Edirne’nin Balkanların sağlık merkezi olacağını, Yunanistan’da üç bin kişinin Türkçe kurslarına katıldığını 25 Kasım Stadının AVM olmasından yana olmadığını  söyledi.

MEHMET-MÜEZZİNOĞLU-müjdat-kahve-mehmet-özülkü

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu parti merkezinde yaptığı konuşmasında sözlerini şöyle sürdürdü; “  Yaklaşık 7 milyon harcanarak hazırlanan Trakya Üniversitesi Araştırma ve Geliştirme Merkezi (TÜTAGEM) ve Radyonükleid Tedavi Ünitesi’nin açılışını yaptık. Gerçekten bu Edirne’yi sağlık alanında Balkanların merkezi yapacak bir alt yapının oluşmasının temelleri atılıyor. Önümüzdeki 3 yıl içinde Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne 2014’te 20 Milyon TL, 2015-2016’da da toplam 60 Milyon TL tahsisatla hastanemiz Balkanların merkezi olabilecek hastane pozisyona taşınacak. Devlet Hastanesi’nin inşaatı hızla sürüyor. Seneye bu zamanda olağanüstü bir aksilik olmazsa bitirilecek ve açılışını yapacağız. Yalnız Edirneli vatandaşlarımızın sağlık hizmeti sunan değil, bölgeye sağlık hizmeti sunan bir konuma taşıyacağız. Bilindiği gibi Büyük Önder Atatürk’ü doğduğu evde anmak için Selanik’e gittik. Selanik Tabip Odası ile görüştüğümüzde Yunanistan’da 7 bin işsiz uzman hekimin iş aradığı onlarla ilgili görüşmelerimiz başlattık ve ülke insanımıza yine daha güçlük bir sağlık hizmeti sunabilmek ve bölgeye sağlık sunabilmek adına Yunanistan’la olan görüşmelerimiz sürüyor. Selanik’ten bu tarafa Üsküp’ten, Priştine, Prizren’den bu tarafa Edirne’yi sağlığın merkezi yapma adına çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Yunanistan’da yaklaşık 3 bin kişi Türkçe kurslarına gitmeye başlamışlar.

mehmet-müezzinoğlu-edirne

Oradaki Başkonsolosumuz Türkçe eğitimini verecek öğretmen sıkıntısı yaşadıklarını söyledi. Şimdi Çanakkale Üniversitesi ile Selanik Üniversitesi anlaşma yapıyor. Ve Türkçe kurslarını yaygın bir şekilde yapabilecek noktaya taşıdık ve Türkiye artık işte muasır medeniyet seviyesinin üzerindeki yolculuğa gidişin alt yapısı. Dolayısıyla sağlıkta inşallah Keşan Devlet Hastanesi’nin ihale sürecini başlattık. Aralık ayında onun ihalesini yapacağız. Adliye Sarayı’nın ihalesi tamamlandı, itiraz süreci bitti. Onun yüklenici teslimini Aralık ayında yapmış olacağız. Dolayısıyla Edirne’nin her boyutunda yeni yeni hizmetlere adım atıyoruz. Bilindiği gibi Çağrı Merkezi’nin ihalesini yaptık. Ocak ayı itibarı ile fiilen çalışma süresini de başlatmış olacağız.

mehmet-müezzinoğlu-edirne2

“Edirne Devlet ve Selimiye Devlet Hastaneleri’nin taşındıktan sonra ne şekilde değerlendirilmesi düşünülüyor” şeklinde soru üzerine  Bakan Maezzinoğlu “ Edirne için hangi farklı vizyon proje gerekiyorsa oralarda da onları değerlendireceğiz”  dedi  Bakan’a  “

Edirne’de biz göz hastanesi düşünülüyor mu?” sorusu üzerine Müezzinoğlu “ Mevcut hastanenin göz dinamiklerini onlara hitap edebilecek pozisyona taşıyacağız” yanıtını verdi.

 

 250 total views,  2 views today

Next Post

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu TÜTAGEM’in Açılışını Yaptı

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com Trakya Üniversitesi Teknoloji Araştırma ve Geliştirme Merkezi (TÜTAGEM)’nin açılış töreni, 25 Kasım 2013 tarihinde Sağlık Bakanımız Mehmet MÜEZZİNOĞLU’nun katılımıyla gerçekleştirildi. Törene, Vali Hasan DURUER, Rektörümüz Prof. Dr. Yener YÖRÜK, Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul TANRIKULU, Ediren Ticaret Borsası Başkanı Özay ÖZTÜRK, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp