Sağlık Bakanı Müezzinoğlu Edirne’den Seçim Startı verdi

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Danışma Meclisi toplantısına katıldı. ETSO’da yapılan AK Parti Danışma Meclisi toplantısında Belediye Başkanlığı seçimi startı verildi. Buradaki toplantıya Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İstanbu Milletvekili Edirne Koordinatörü Tülay Kaynarca, Edirne ve ilçeler belediye Başkan adayları ile parti il ve merkez ilçe yöneticileri katıldı.

ak-parti-danışma-meclisi-toplantısı25

Edirne Ticaret Ve Sanayi Odası konferans salonundaki toplantıda konuşan bir konuşma yapan Sağlık Bakanı Müezzinoğlu; CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun büyükelçilerle yaptığı görüşmeyi eleştirdi.

ak-parti-danışma-meclisi-toplantısı2

Sağlık alanında yapılan yenilikleri anlatan Bakan Müezzinoğlu, 10 yıl önce hastaların tedavi olmak için başka ülkelere gittiğini belirterek, “10 yıl önce hemen Yunanistan, İtalya’dan, Almanya’dan, Hollanda’dan bir şeyler aramaya, almaya onu geçtim tedavi olmaya giderlerdi. Şimdi onlar Türkiye’ye tedavi olmaya geliyorlar. Ambulans uçaklar, helikopterler, rüyanızda görseniz, ey Kılıçdaroğlu, SGK Başkanlığı yaptın, ambulans uçakları rüyanda görsen inanabilir miydin? Şimdi yüzen gemi hastanenin altyapısını yapıyoruz. Projelerini hazırladık” diye konuştu.

ak-parti-danışma-meclisi-toplantısı-mehmet-müezzinoğlu

Ardından söz alan Ak Parti Edirne Seçim işleri Başkanı Nesim İba konuşmasında, 25 Aralık 2012 tarihinde İl Seçim İşleri Başkanı olarak göreve geldiğinden bu yana Akbis Seçim Sisteminde oluşturulan 2011 Genel Seçimlerinde görev alan sandık kurullarının sistemde mevcut olduklarını ve bu üyelerimizin tekrar görev alıp olmama konusunda bilgilerini almak için tek tek arayıp, 2014 yerel seçimlerinde sandık olarak ne kadar hazır olduklarını görmek istediğini belirterek konuşmasında daha sonra şunları kaydetti: “.

ak-parti-danışma-meclisi-toplantısı7-nesim-iba

Bu konu ile ilgili yaptığımız çalışmalar sonucunda birçok ilçemizde resmi sandık kurulu olarak görev alan teşkilat üyelerimizin bazılarının bu konu ile ilgili bilgisi bulunmadığı bazıları ise yaşlı olduğundan dolayı sandık görevi yapamadığı bazılarının şu an bulundukları yerde ikamet etmediği ve sandık kurulu görevi verildiği halde o gün bu görevini yapmadığı tespit edilmiş olup sistemde o haliyle %60’ı üzerinde tamamlanma oranı görünen Edirne ilimizin aslında öyle olmadığı bunun sadece kağıt üzerinde olduğu tespit edilmiştir.

ak-parti-danışma-meclisi-toplantısı-erol-atik-ali-osman-uzman

Bu çalışmanın ardından ben genel merkezde yapılan toplantılar sonucunda Edirne ilinin resmi sandık kurullarının sıfırlanarak,2014 yerel seçimlerine bu sandıklarda gerçekten görev almak isteyen bu görevi üstlenecek olan kişilerin tespit edilerek bire bir kişilerle görüşülerek gönüllülük esası ve AK Parti sevdası ile bu işi kabullenen üyelerimizle sandık kurullarının oluşturulmasına karar verdik. Şubat ayı itibariyle Edirne resmi sandık kurulları sistem üzerinden sıfırlanmış, bundan sonra yapacağımız çalışma planında 30 mayıs’a kadar resmi sandık kurullarının tamamlanması ve sistemi girişlerinin ilçe teşkilatımızdan istedik. Lalapaşa ilçemizden başlayarak, her hafta bir ilçemizde resmi sandık kurullarının görevleri sorumluları ile ilgili eğitim toplantıları düzenleyerek, üyelerimizi bilgilendirdik. İl başkanlığımızda Abis seçim sistemi ile ilgili tüm teşkilatımızın tanıtımı ile istişare ve değerlendirme toplantısı ile yaptık.Genel merkezimizin bizlere aktardığı bilgileri biz de teşkilat mensuplarımıza aktararak , yapılması istenenleri ve süreleri hakkında hassasiyeti dile getirdik. Tüm ilçelerimizde SKM Başkanlığımızın atamalarını yaparak, ilde oluşturduğumuz SKM başkanı ve üyeleriyle her hafta toplantılar düzenlenerek, 2014 yılı yerel seçimleri için program ve çalışma takvimimizi hazırlamaya geçen yıllarda yapılan ve yapılmayanları artık eksikleri ile değerlendiriyoruz.

ak-parti-danışma-meclisi-toplantısı6

Her seçim önemli ancak 2014 yerel seçimleri Türkiye’nin geleceği açısından çok daha farklı bir öneme sahiptir. Zira bu seçim sonuçları 20124 Ağustos ayında yapılacak Cumhurbaşkanı seçimi ve 2015 Haziranda yapılacak milletvekili seçimini doğrudan etkileyecek kaderini belirleyecektir. Biz de önümüzdeki bu seçim programına uygun olarak 2014 değil 2015 seçimlerine hazır sandık kurulları oluşturduk.

6 temmuz 2013 tarihinde ilimizin ev sahipliğini yaptığı 1. Bölge toplantısında sandık tamamlanma oranı %81,24 ile ikinci olan Edirne Türkiye Genelinde dokuzuncu olmuştur.

Bugün itibari ile Edirne İl Genel Sandık Kurulu üyelerimizin tamamına oranı %95,31’dir Sandık müşahitlerin %93,74 okul bina kat sorumluları %86,85.tir” diyen İba, ekrandan ilçelere göre sandık kurulu ve sandık listelerini sundu

“Müezzinoğlu Edirne’de kurulacak olan 112 Çağrı Merkezi’nde kura çekimi yaptı”

Trakya Üniversitesi Balkan yerleşkesindeki Edirne’de kurulacak olan 112 Çağrı Merkezi’nde görev yapacak personelin seçilmesi için yapılan kuraya katılan Sağlık Bakanı Müezzinoğlu eşiyle birlikte kura çekerek işe alınacak ilk 3 kişiyi belirledi. Buradaki programın ardından Müezzinoğlu esnaflarla birlikte akşam yemeği yemek için Margi Otel’e geçti.

Müezzinoğlu, Ak Parti’nin milletin değerleri ve gelenekleriyle örtüşmeyen hiçbir şeyi yapmadığını ve yanlış yapanları içlerinde barındırmayacaklarını söyledi.

Birilerinin istikrarın sürmesinden rahatsız olduğunu söyleyen Müezzinoğlu, şunları kaydetti:

“Birileri faizlerin düşmesinden rahatsız olabilir. Onlar rahatsız olmaya devam edecekler. Birileri milli iradenin bu kadar güçlü olmasından rahatsız olabilir. Rahatsız olmaya devam edecekler. CHP, bazen ‘demokrasi sandık değildir’ diyor. Demokrasi büyükelçinin karşısında diz çözmek midir? Bir yerlere gidip icazet almak mıdır? Diz çökeceksen, hatır soracaksan, dert dinleyeceksen, emir alacaksan milletten alacaksın. Yoksa siyaset yapmayacaksın. Siyaset yapıyorsan tek bir tane amir vardır. Millet ve sandık.”Müezzinoğlu, milletin ve sandığın dışında, güç odaklarına teslim olmak, güç odaklarına destek vermek ve güç odaklarının ağzıyla milletin karşısına çıkmanın, siyasetçiliğin edebi ve adabıyla bağdaşmayacağını vurguladı.

AK Parti olarak bunu yapmadıklarını, bundan sonra da yapmayacaklarını belirten Müezzinoğlu, “Şunu da bilin ki milletin hiçbir hak ve hukukunu sizlere vermeyiz, sizlere de yedirtmeyeceğiz. Bu güne kadar yediklerinizle idare edin. Çünkü artık Ak Parti var. Recep Tayyip Erdoğan var. Millet var. Milletçe beraber devam diyoruz.”

ak-parti-danışma-meclisi-toplantısı-melek-uzgör-yörük ak-parti-danışma-meclisi-toplantısı
ak-parti-danışma-meclisi-toplantısı3 ak-parti-danışma-meclisi-toplantısı4 ak-parti-danışma-meclisi-toplantısı5 ak-parti-danışma-meclisi-toplantısı5-müjdat-kahve
ak-parti-danışma-meclisi-toplantısı7
ak-parti-danışma-meclisi-toplantısı8-aziz
ak-parti-danışma-meclisi-toplantısı88 ak-parti-danışma-meclisi-toplantısı89 ak-parti-danışma-meclisi-toplantısı99 ak-parti-danışma-meclisi-toplantısı-ahmet-günşen ak-parti-danışma-meclisi-toplantısı-ercan-çobanoğlu
ak-parti-danışma-meclisi-toplantısı-koray-uymaz ak-parti-danışma-meclisi-toplantısıkpk
ak-parti-danışma-meclisi-toplantısı-mehmet-müezzinoğlu2 ak-parti-danışma-meclisi-toplantısı-mehmet-müezzinoğlu22

 

 

 

 

 

 

 207 total views,  2 views today

Next Post

HOŞ GÖRÜNTÜLER DEĞİL

Bu günler, kış ayının en kasvetli en sıkıcı günleri. Gecelerin en uzun olduğu, kış soğuklarının iyice kendini hissettirdiği, güneşin az göründüğü günlerde yaşıyoruz. Şairin “böyle günler mahvetti beni” dizeleri ile başlayan şiirinde belirttiği sözcükler akla geliyor insanın. Bu sıkıcı günlerin, yanında bir de günün yorgunluğu sonunda evinize oturup televizyonun karşısına […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp