SAĞLIK BAKANI MÜEZZİNOĞLU: “ÜLKENİN GELİŞMESİNDEN RAHATSIZ OLANLAR VAR”

admin

 

Edirne’de Ramazan ayında iftar yemekleri veren iş adamları ve kurumlarına bir otelde Edirne AK Parti Teşkilatı tarafından plaket töreni düzenlendi. Plaketlerin verilmesinden önce konuşma yapan Müezzinoğlu, Türkiye’nin dünya ülkeleri arasında olmasından rahatsız olanların olduğunu söyledi.

AW000014
Üçüncü havaalanı yapılmasından rahatsız olanların olduğunu belirten Müezzinoğlu, “Türkiye’nin gidişatından, bunu bozmak isteyenlerde var. Hem içeride var, hem de dışarıda var. Dışarıdan olanları anlamakta zorluk çekmiyorum. Türkiye’nin dünya ülkeleri arasında olmasından rahatsız oluyor. Üçüncü havaalanı yapılmasından rahatsız oluyor. Benim ülkem gelişmeli, onlar rahatsız oluyorsa olmalı. Türkiye hava trafiğinde üçüncü havaalanıyla bu coğrafyanın merkezi olacak, bundan Almanya, Hollanda rahatsız olabilir ama benim durmam anlamına gelmez. Üzüldüğümüz nokta içeride rahatsız olanlar var. Bu ülkenin istikrarından, gelişmesinden, büyük önderin gösterdiği hedeflerden rahatsız olanları anlamakta zorlanıyorum. Bu rahatsızlığını meşru zeminlerde yapsalar, ‘oda demokrasinin gereğidir”

AW000014
“58 LİRALIK İLACI 9 LİRA YAPTIK”
Daha sonra Türkiye’deki ilaçların fiyatlarının düşmesine dikkat çeken Müezzinoğlu, “Kişi başına 7 bin 500 dolar sağlık harcaması yapan ülkelerden daha başarılı olduklarını belirten Müezzinoğlu, “İlaçta 2002 yılında, herkesin bildiği bir kutu antibiyotiğe 58 lira veriyorduk, bugün 9 lira veriyoruz. 2002 yılında 650 milyon kutu ilaca ödediğimiz para 14,5 milyar liraydı. Bugün bu milletin tükettiği 1 milyar 750 bin kutu ilaca ödediğimiz para 14 milyar 600 milyon lira. 1 milyar 100 bin kutu daha fazla ilaca ulaşabiliyoruz ama ödediğimiz paradaki artış neredeyse sıfır noktasında. Çünkü 58 liralık ilacı 9 lira yaptık” dedi.
“1 MİLYON 50 BİN OY ALMIŞ BİR BELEDİYE BAŞKANINI HAPSE GÖNDERDİLER”
Türkiye Cumhuriyeti Başbakanına diktatör diyenlerin aslında kendilerinin diktatör olduğunu söyleyen Müezzinoğlu, “Türkiye’nin gelişmesini istemeyenlerin tek hedefi, istikrarı bozmaktır. Bu istikrarı bozabilmek için de stratejik olarak hedef, Tayyip Erdoğan’a ‘diktatör’ demektir. 1998 yılında şiir okudu diye, 1 milyon 50 bin oy almış bir belediye başkanını hapse gönderdiler. Tayyip Erdoğan’dan, kendisine oy veren İstanbullular’a ‘yıkın, dağıtın, terörize edin’ diye bir cümlesini duydunuz mu? ‘hukukun verdiği karar yanlış da olsa uyarım’ diyerek, gitti cezaevinde cezasını çekti. Bu yasağı koyanlar diktatörlük kime yakışıyor sorusunun cevabını samimiyetle arasınlar. Hukukla, adaletle milli iradeyle alakası olmayan bir sürü senaryoları, bu milletin ümüğünü sıkabilmek, bu milleti kendi istedikleri dikta rejimiyle yönetebilmek adına bir sürü oyunlar oynadılar. Hiç utanmadılar, hiç sıkılmadılar. Bugün Tayyip Erdoağan’a ‘diktatör’ demeye çalışanlar, esasında bu fotoğrafın fiilen ta kendileridir.”

AW000014

 102 total views,  2 views today

Next Post

EDİRNE, BELEDİYE BAŞKANI ADAYINI ANKETLE BELİRLEYECEK

Edirne, 2012’te yapılacak olan yerel seçimler öncesi belediye başkan adayını anketle belirleyecek. Edirne CHP Milletvekili, Edirne CHP İl Başkanı, Edirne İlçe Başkanı belediye adaylarını hangi yöntemle belirleneceği konusunda basın toplantısı düzenledi.  Basın toplantısında Edirne genelinde belediye başkan aday adayları, belediye meclis üyesi aday adayları ve İl Meclis Üyesi aday adayları […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp