Sağlık Bakanı Müezzinoğlu’dan İpsala Belediye Başkanı Kerman’a hayırlı olsun Ziyareti

admin

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu’dan İpsala Belediye Başkanı Kerman’a hayırlı olsun Ziyareti

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu gerçekleştirdiği Edirne Programında bugün 11.00’de İpsala Belediyesini ziyaret etti.

Ziyarete, Edirne Valisi Hasan Duruer eşlik etti.

Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Müezzinoğlu, belediye önünde İpsala Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz, İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman, Ak Parti Edirne İl Başkanı Av. Müjdat Kahve, İpsala İlçe Başkanı Murat Gürkan, İpsala Kadın Kolları Başkanı Hülya Akman, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının daire amirleri, Belediye Meclis Üyeleri, İl Genel Meclisi Üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaşımız tarafından karşılandı.
mehmet müezzinoğlu - ipsala belediyesi ziyaret

Hanımefendi Şükran Kerman, Sağlık Bakanımıza çiçek takdim etti.

Belediye Önünde Atatürk İlköğretim Okulu folklor ekibi gösterilerini sundu.

Sağlık Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu, gösterinin ardından folklor ekibiyle toplu fotoğraf çektirdi.

Belediye Başkanı Mehmet Kerman, Sayın Bakanımızı İpsala’da ağırlamanın onurunu, gururunu hep birlikte yaşadıklarını ifade ederek “ Bizler 30 Mart Seçimlerinden sonra halkımızın iradesiyle İpsala’mıza hizmet etmek amacıyla Meclis Üyelerimizle birlikte ilçemizi yönetmeye talip olduk. Ve hep birlikte 4 Nisan’da mazbatamızı alarak, belediyemizin önünde kurbanımızı kestik, dualarımızı okuduk ve tekbirlerle belediyemizin hizmetine hep birlikte başladık. Bizlere ilçe halkımız 5 yıllık yetki verdi, görev verdi. Yüce Rabbim layıkıyla, onuruyla ilçemize hizmet etmeyi nasip eylesin” dedi.

İlçemize hizmetlerin en güzelinin getirilmesi konusunda Sağlık Bakanımızın huzurunda söz verdiğini kaydeden Kerman “ Bizim 30 yıldan beri ilçemize gelmeyen hizmetlerin getirilmesi yönünde hiçbir zaman eksikliğini hissetmediğimiz ve her zaman ihtiyacımız olduğunda derhal yanımızda biten bir Bakanımız var. Bundan dolayı da İpsala halkımızın huzurunda Sayın Sağlık Bakanımıza teşekkür ediyorum. İlçe halkımız kendilerine minnettardırlar” diye konuştu.

Sağlık Bakanımız Dr. Mehmet Müezzinoğlu yaptığı konuşmada, “30 Mart sonrası yerel yönetimlerde İpsala’mızda oluşan bir dönüşümden sonra görev alan yeni Belediye Başkanımız Mehmet Kerman kardeşimi makamında ziyaret etmek O’na başarı dileklerimi iletmek ve O’na bundan sonraki yapacağı çalışmalarda hem başarı dilemek hem de destek olma duygularıyla bugün yaptığım bu ziyarette; sizlerle bir arada olmaktan mutluluk duyduğumu ifade ediyor, hepinize teşekkür ediyor, hepinize saygılar sunuyorum” dedi.

mehmet müezzinoğlu - ipsala belediyesi ziyaret (3)

Milli iradenin ve demokrasinin en büyük özelliği ve ülkemizin de, milletimizin de en büyük zenginliği sandıklar ve sandığın iradesi, Milli iradenin sandıkta tecellisi olduğunun altını çizen Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Müezzinoğlu “Siyaset seçim gününe kadar yapılır. Seçim günü millet konuşur. Seçimin ertesi günü de sorumluluk yüklenenler hizmete soyunurlar. Ve az önce söylediği gibi değerli Belediye Başkanımızın, 4 Nisan tarihi itibariyle mazbatasını aldı ve görevine başladı. Göreve başlayan başta Belediye Başkanımız olmak üzere Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarımıza, İl Genel Meclisi Üyesi arkadaşlarımıza üstlendikleri sorumlulukların hakkını da hesabını da verebilmeyi Rabbim onlara nasip etsin. İnşallah gece gündüz demeden çalışacaklar. İpsala’nın çocuğu, genci, kadını, aileleri, yaşlısı, engellisi, fakiri, hastası, darda olanı, zorda olanının yanında olacak ve Türkçemizdeki o güzel söz;  ‘Dertler ve sıkıntılar paylaşıldıkça azalır, mutluluklarsa paylaşıldıkça çoğalır.’ Onların görevi milletin derdini ve sıkıntısını paylaşarak azaltmak ki, yarınlarda İpsala’mızın paylaşarak büyüteceğiniz mutlulukları olsun”  ifadelerini kullandı.

mehmet müezzinoğlu - ipsala belediyesi ziyaret-mehmet kerman (1)

Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Müezzinoğlu konuşmasının devamında, bu bölgenin çocuğu, sizlerin kardeşi olduğunu belirterek, “İlk sorumluluğum bölgenin daha iyi gelişmesi, bölgenin yarınlarının daha güzel olması. Diğer bir görevim siz beni Milletvekili olarak Ankara’ya gönderdiniz. Sizin Milletvekilinizim. Ve Milletvekili sorumluluğumu İnşallah en iyi şekilde yerine getirebilmek adına yerel yönetimlerde de güçlü ayağımız olacak olan İpsala’ya daha güzel, daha kolay, daha verimli hizmetler yapabilmeyi Rabbim bana da nasip etsin. Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanıyım, hem Edirne’miz için, hem sizler için, hem şahsım için büyük bir onur. İnşallah onunda hakkını ve hesabını verebilmeyi Rabbim bana nasip etsin” dedi.

mehmet müezzinoğlu - ipsala belediyesi ziyaret (1)

Belediye Başkanı Mehmet Kerman, “2 Şubat’ta seçim bürosunun açılışında kurdelamızı kestiğimizde cebimize kurdelayı koydunuz. Bende o gün, Sayın Bakanım 30 Mart’ta cebime koyduğunuz bu kurdelanın ucuna İpsala’nın anahtarını ekleyip teslim edeceğim diye söz vermiştim. Sayın Bakanım Ben sözümü tuttum” diyerek, İpsala’nın temsili anahtarını ve o gün fotoğrafını Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Müezzinoğlu’na verdi.

mehmet müezzinoğlu - ipsala belediyesi ziyaret (2)

Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Müezzinoğlu daha sonra heyet ile birlikte Belediye Başkanlığı makamına geçti.

mehmet müezzinoğlu - ipsala belediyesi ziyaret-mehmet kerman (2)

Burada; Sağlık Bakanımıza, Belediye Başkanı Mehmet Kerman ilçemizin kanalizasyon, su, arıtma tesisi, kapalı pazar yeri, Kültür Merkezi ve otogar projeleri ile belediyenin sosyal sportif faaliyetleri hakkında bilgiler verdi, taleplerini iletti.

Belediye Başkanımız Mehmet Kerman geçtiğimize hafta Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’nu misafir ettiklerini kaydetti.

mehmet müezzinoğlu - ipsala belediyesi ziyaret-mehmet kerman

Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Müezzinoğlu “Bizim arzumuz yerel yönetimlerin ekibiyle, kadrosuyla birlikte 24 saat vatandaşın yanında olmasıdır. Vatandaşıyla iletim halinde olmasıdır. Belediyelerin, yerel yönetimlerin veya merkezi iktidarın imkânlarını vatandaşa güçlü ve dinamik bir şekilde aktarması gerek. Bu kutlu görevi ne kadar iyi yaparsa toplum kazanır” diye konuştu.

Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Belediye önünde toplu fotoğraf çektirdikten sonra İpsala’dan ayrıldı.

 

 195 total views,  2 views today

Next Post

EDSYB’den Müjdeli Haber..! “2013 yılı anaç sığır desteklemeleri çıktı”

EDSYB Başkanı Tuncay Aytın yaptığı açıklamada; Edirne İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğimiz üyelerine 2013 yılı anaç sığır desteklemelerinin, 24 Nisan 2014 tarihinde Birliğin hesabına geldiğini ifade etti.  AYTIN, açıklamasını şöyle sürdürdü;   İLÇE      HAYVAN SAYISI           DESTEKLEME TUTARI ENEZ      1014     […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp