Sağlık Müdürlüğü Edirne halkının yanında

admin

Sağlık Müdürlüğü Edirne halkının yanında (3)

 

 

 

 

 

 

 

İl Sağlık Müdürlüğünce yapılan açıklamada; “Edirne İl Sağlık Müdürlüğü olarak sunduğumuz acil sağlık hizmetleriyle ve UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma) ekiplerimizle birlikte demokrasi yürüyüşlerinde ve demokrasi nöbetlerinde Edirne Halkının yanında olmaya devam ediyoruz.

Sağlık Müdürlüğü Edirne halkının yanında (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15 Temmuz 2016 akşamı gerçekleşen menfur kalkışma girişimi sonrasında meydanlara çıkan ve sonrasında demokrasi yürüyüşü gerçekleştiren Edirne halkının acil sağlık hizmeti ihtiyacını karşılamak maksadı ile üç adet tam teşekküllü ambulansımız 112 acil ekibiyle birlikte demokrasi yürüyüşüne katılan gruba yürüyüş boyunca eşlik etmiş; ertesi günden başlayıp bugüne kadar devam eden demokrasi nöbetleri sürecinde de en az iki ambulansımız demokrasi meydanında hazır bulundurulmuştur.

Sağlık Müdürlüğü Edirne halkının yanında (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

Ayrıca İl Sağlık Müdürlüğümüz koordinatörlüğünde Edirne Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi tarafından sağlık çadırı kurularak demokrasi meydanındaki vatandaşlarımıza sağlık hizmeti sunulmuştur. Halk Sağlığı Müdürlüğünce de meydanda demokrasi nöbeti tutan vatandaşlarımıza çeşitli ikramlar verilmiş, mobil sağlık araçları ile sağlıkla ilgili görsel ve işitsel eğitim materyalleri kullanılmıştır.

Sunduğumuz acil sağlık hizmetleri yanında demokrasi meydanına UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma) çadırı kurulmuş ve UMKE personelimizin akşam saat 20.00’den sabah saat 08.00’e kadar meydanda görev alması sağlanmıştır.”Deniliyor.

 

 79 total views,  2 views today

Next Post

İl Genel Meclisi'nde elektrik kesintisi

                Toplantı saatinde İl Genel Meclisi toplantısının yapılacağı yerde elektriklerin kesilmesi nedeniyle toplantı gecikmeli olarak mum ışığında yapıldı.                 Elektrik kesintisi ile ilgili olarak açıklama yapan İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş, meclis toplantısını elektriklerin kesilmesi […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp