Sağlık Müdürlüğü etkinlikleri beğenildi

admin

Sağlık Müdürlüğü etkinlikleri beğenildi (4)

 

 

 

 

 

 

7 Nisan 1947 Dünya Sağlık Örgütü Anayasasının yürürlüğe girdiği tarihtir. Dolayısıyla Dünya’da ve Ülkemizde Dünya Sağlık Haftası olarak kutlanmaktadır. Bu hafta ile ilgili olarak Sağlık Müdürlüğü çeşitli etkinlikler yapmaktadır. İlk yapılan etkinlikler arasında Bisiklet  Dernekleri  ve Sağlık çalışanlarının katılımları ile Halk Sağlığı Müdürlüğünün önünde biten programda sağlık için sporun önemi vurgulandı. Bu etkinliğe Vali Yardımcısı Mustafa Serdar Bakır, Sağlık Müdürü Muhsin Kişioğlu, Halk Sağlığı Müdürü Bahattin İlter bisikletleri ile katıldılar. Edirne          İl Sağlık Müdürlüğü Halkla İlişkiler ve Basın Birimince yapılan açıklamada Edirne ve Sağlık konusu vurgulanarak;

Sağlık Müdürlüğü etkinlikleri beğenildi (1)

 

 

 

 

 

 

 

“Edirne’mizde halkımızın sağlığını korumak, koruyucu sağlık hizmetlerinin önemini anlatabilmek için, sağlık kuruluşlarımız ile birlikte bir takım etkinlikler yapmaktayız.

Dünya Sağlık Örgütü Sağlığın tanımını yaparken sadece hastalık veya sakatlık durumunun olmaması değil, kişilerin ruhen,fiziken ve sosyal yönden de tam bir iyilik hali olarak tanımlanmıştır.

Bizlerde buradan yola çıkarak bu tür sosyal etkinliklerle halkımızın sağlıklı olmasını,  sağlığını koruyabilmesini ve sağlıklı hayatını sürdürebilmesini için düzenli spor yaparak, dengeli ve düzenli beslenerek, obeziteden şişmanlıktan uzak kalarak, sigara, uyuşturucu ve alkol gibi zararlı maddelerden uzak durarak,  kısaca Sağlıklı Yaşam kültürünün ve Hareketli Yaşam bilincinin arttırılması amaçlamaktayız.

Sağlık Müdürlüğü etkinlikleri beğenildi (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sağlıklı yaşam, her insanın doğumuyla birlikte elde ettiği ve insan olmaktan dolayı kazandığı kişisel bir insani haktır. Sağlıklı toplumlar için öncelikle toplumun en küçük yapı taşı bireyin sağlıklı olması gerekir. Bireyler sağlıklı olduğunda toplumlar da sağlıklı olur.”Denildi.

Sağlık Müdürlüğü etkinlikleri beğenildi (5)

 

 

 

 

 

 

 

 

Sağlık Müdürlüğü ayrıca Saraçlar caddesinde açtığı stantlarla 112 Acil Birimi,Gezici Diş Kliniği Minibüsü,Süheyl Ünver Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Tansiyon Ölçme Birimi, Organ Bağışı Standı,Yeşilay Derneği Standı,Halk Sağlığı Standı ile Edirnelilere tanıtım çalışmaları yaparak haftanın önemini vurguladı.Sağlık Müdürü Muhsin Kişioğlu ve Halk Sağlığı Müdürü Bahattin  İlter’in öğrencilere tansiyonunu ölçtürmesi bu okulda okuyan öğrencilerce memnunlukla karşılandı.Kendileride bir sağlık çalışanı olacak öğrenciler etkinliğe öğretmenleri  ve yöneticileri ile katılmaktan gurur duyduklarını belirttiler.
Sağlık Müdürlüğü etkinlikleri beğenildi (3)

 94 total views,  2 views today

Next Post

GÜRKAN, 2’inci yılını değerlendirdi

    7 Nisan 2014 tarihinde mazbatasını alarak göreve başlayan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, göreve gelişinin 2’inci yılında gerçekleştirdiği projeleri değerlendirdi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde CHP’den aday olan ve halka sunduğu vaatlerle dikkat çeken Gürkan, göreve gelişinin 2. Yılında halka verdiği; 43 vaadinin hangilerini gerçekleştirip gerçekleştiremediğini objektif bir […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp