Sağlıklı Yaşam için 13 ülkenin sınırını geçecekler

admin

Avrupa’da Fiziksel Hareketliliği teşvik eden en büyük kampanya olan Şimdi Hareket Zamanı (NowWeMOVE)’nın parçası olan Şimdi Bisiklet Zamanı “NowWeBike” turuna Muğla’dan başlayan gönüllü bisikletçiler Edirne’ye geldiler. Gönüllü bisikletçilerin bu kampanyasına Edirne Belediyesi de destek verdi.

‘Fiziksel Hareketsizlik Saatli Bomba’sına karşı farkındalığı arttırmak için 13 ülkenin sınırını geçecek olan gönüllü bisikletçiler, Edirne’ye geldi. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın sağlıklı yaşama büyük önem verdiğini ve Edirne’de bisiklet kullanımı yaygınlaştırmak için bisiklet yollarının yaptığını ifade eden Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu, “Edirne Belediyesi olarak, sağlıklı yaşamı destekliyoruz. Bisiklet yolları yaparak, vatandaşlarımızın bisiklet kullanabileceği alanlar yaratmaya çalışıyoruz . Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, bisikletle ulaşım yapılacak yollar için yaptığı çalışmalar devam ediyor. Başkanımız Sayın Recep Gürkan, amatör bisiklet gruplarının da her zaman yanında yer alıyor” dedi.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

 

 

 

 

 

BİSİKLET TURLARI 9 EYLÜL’DE BRÜKSEL’DE SON BULACAK

Enerji Verimi Çevre Koruma Kurulu Başkanı Feridun Ekmekçi, Muğla’dan yola çıktıklarını ifade ederek, “13 ülkenin sınırından geçeceğiz. Türkiye kısmını daha uzun tuttuk. 24 Temmuz’da Muğla’dan 4 kişilik bir ekiple yolla çıktık. Gittiğimiz illerde bize katılan gönüllü bisikletçiler oldu” dedi.

Başlattıkları kampanyanın amacına da değinen Ekmekçi, ‘Şimdi Bisiklet Zamanı’ (NowWeBike) etkinliğinin temel amacı Haziranda yayınlanan ‘Avrupa’da 5 gençten 4’ü ve 4 yetişkinden 1 ‘inin günümüzde fiziksel olarak hareketsiz olduğu’ çalışmasına dayanan Avrupa’nın ‘Hareketsizlik Saatli Bombasına’ karşı farkındalığını arttırmaktır. Şimdi Bisiklet Zamanı Sınır Ötesi Turu ‘NowWeBike’  takımı olarak biz, vatandaşlarımızı eğlenceli spor aktivitelerine teşvik etmek ve aktif olmalarını sağlamak için teşvik etmek istiyoruz. Aynı zamanda biz, egzersizin ilaç gibi çalıştığına, ve herkes için bedava ve ulaşılabilir olduğuna inandığımız için hareketliliğin heyecanını daha çok Avrupalıya taşımak istiyoruz” diye konuştu.

Gönüllü bisikletçilerin bu kampanyasına Edirne Belediye ve EDOKS da destek verdi.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

 148 total views,  2 views today

Next Post

Mehtap - Özgecan’ın mutlu günü

              Merhume Selime- Özcan Tane’nin kızı Mehtap ile Saadet-Tuncay İşbilen’in oğlu Özgecan Vize ilçesinden yapılan törenin ardından Acar tesislerinde yapılan görkemli düğün töreni ile evliliğe ilk adımı attı. Törene Aile Ve Sosyal Politalar İl Müdürü Bilgin Özbaş, İşbilen-Tane ailelerinin yakınlarının ve seçkin davetlilerin katıldığı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp