Sağlıkta şiddete hayır

admin

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu, son yıllarda sağlık ortamında sağlık konusunda çok önemli bir sorunla karşı karşıya oldukların belirterek; “ Sağlıkta şiddet her zaman gündeme geliyor. Ülkenin her yerinden Türk Tabipleri Birliğine, Tabip Odalarına çok sayıda şiddet vakaları duyurusu geliyor. Biz bu kocada Türk Tabipler Birliği, Edirne Tabip Odası olarak sağlık çalışanlarımızın yanındayız, her zaman onlara hukuksal destek sağlıyoruz.

Benim söylemek istediğim şu; bir an önce şiddet yasası çıkarılmalı.  Ne yazık ki, sağlıkta şiddet uygulayan kimseler bir saat sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılıyorlar.

ERTUĞRUL TANRIKULU

 

 

 

 

 

 

 

Onlar iyice bilenmiş olarak tekrar şiddet olaylarına başvurabiliyorlar. Şunu herkesin bilmesi gerekir ki sağlıkta şiddet kullanarak hiçbir sorununuzu çözüme kavuşturamazsınız. Üstelik sağlıkta şiddet kullanarak sağlık hizmete de almanız mümkün değildir. Dileriz ki, hekimler, odalar ve sağlık çalışanları olarak, bir sorununuz varsa bu sağlık elemanının sorunu değildir. Hizmet alıyorsanız bu sistemin sorunudur. Onun için sistemi birlikte sorgulamak ,bu sorunlar 15 yıldır uygulanan “Sağlıkta Dönüşüm” programıyla birlikte tartışmak zorundayız.1 Temmuzdan itibaren kanser hastalarına ilaçlar hastanelerden alınıyor.Bu bir dizi sorun yaratıyor.İnsanların bu tür hizmetlerde harcadıkları paralar her geçen gün artıyor. Ben buradan Edirne halkına teşekkür ediyorum. Kentimizde sağlıkta şiddet çok fazla gözükmüyor nadiren olan şeyler fakat halkımız şunu unutmasın böyle giderse doktorsuz, hemşiresiz kalacağız. Mesela Ankara’daki  bir hastane çalışmıyor bu hastane kapısında da burada hizmet verilmemektedir diye yazıyor. Bizler bu halkın çocuklarıyız . Bu halkın vergileriyle yapılan okullarda okuduk. Halkımıza hizmet vermek için çaba harcıyoruz. Bazı illerde guruplar halinde doktorları tehdik edecek noktaya geldi. Sağlıkta şiddeti hep birlikte durduralım.

Bu arada genç yaşta yaşamını yitirenTrakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç.Dr. Kaan Özdedeli hakkında bilgi veren Tanrıkulu Bunun sağlık camiası için büyük kayıp olduğunu belirterek; “ bizim için önemli olan sağlık çalışanlarımızın ,sağlığına düşkün olamadıklarını görüyoruz. Doktor arkadaşımız Gezi olaylarında yardım eden, aynı zamanda sağlık hizmeti veren bir arkadaşımızdı. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum. Bütün sağlık çalışanlarının da başı sağ olsun” diye konuştu.

 

 

 

 20 total views,  5 views today

Next Post

CHP milletvekilleri Madımak etkinliklerine katıldı

CHP Milletvekilleri, Madımak’ta hayatını kaybedenleri unutmadı. Çok sayıda vekil 2 Temmuz günü,  2 Temmuz 1993’te Madımak Oteli’nin ateşe verilmesi sonucu yitirilen canları anma etkinlikleri çevresinde Sivas’a gitti.               CHP Edirne Milletvekili Doç.Dr. Okan Gaytancıoğlu’da diğer CHP’li vekillerle Sivas’a giderek anma etkinliklerine katıldı. “2 Temmuz […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp