Şahin, “Ağabeyim Kırkpınar’a heyecan getirdi”

admin

1995-1998 yılları arasında 4 Yıl süreyle  Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde ağalık yapmış Hüseyin Şahin’in kardeşi Osman Şahin, abisinin 21 yıllık ağalık geleneğini yaşatmaya devam ediyor. Onun güreş camiasında ne kadar sevindiğini gördükçe mutlu oluyor.

Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde 4 yıllık ağalık yapmış Hüseyin Şahin’in kardeşi Osman Şahin, Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne her yıl olduğu gibi bu yıl da 17 yıl önce ölen abisi için dikilen bayrakla katılarak abisinin anısını yaşatmaya devam ediyor.

Şahin, “Ağabeyim Kırkpınar’a heyecan getirdi”

 

 

 

 

 

 

 

 

21 yıldır Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne katıldıklarını belirten Osman Şahin, “Biz Kırkpınar’a 21 yıldır geliyoruz. Hüseyin Şahin 17 sene önce vefat etti. Hüseyin Şahin Kırkpınar’da ağaymış gibi buraya geliyorum. Gelip burada güreşleri takip ediyorum. Hüseyin Şahin’in anıtına çelenk sunuyorum. Kardeşi olarak heykeline baktırıyorum. Türkiye’nin her yerinde onu unutturmamak için anonslar yaptırıyorum.

HEYKELİ BAŞANDA DUA EDİYORUM

Hüseyin Şahin’in kardeşi olarak onu unutturmamak için elimden geleni yaptırmaya çalışıyorum.

Bu yıl Kırkpınar daha hareketli ben bu hareketi görünce ağabeyimin zamanlarını hatırlıyorum ve seviniyorum. Güreşler çok iyi gidiyor. Sevdiğimiz çocuklar finale kaldılar. Ömrümüz yettikçe Edirne ’ye Kırkpınar’a gelmeye devam edeceğiz. Burası bizim ikinci vatanımız” dedi.

Osman Şahin Ağabeyinin heykeli önünde duygularını daha sonra şöyle dile getirdi; “ Biz şemdi Kırkpınar alanına geldiğimizde bazı sesler duyuyoruz. Güreş severler ağabeyimi tarif ederken ‘ağa buydu çok hizmeti oldu’ bunlardan bizim haberimiz olmuyor. Biz bundan gurur duyuyoruz. Ağabeyim  unutulmayan bir insandı çok yararlı görevler yaptı.

KIRKPINAR GÜREŞLERİNDE CANLILIK BANA ESKİ GÜNLERİ HATIRLATTI

Bu yıl Kırkpınar güreşlerinde gördüğüm canlılık bana  ağabeyimin zamanındaki güreşlerini hatırlatıyor. Ağabeyimi unutturmamak için elimden geleni yapıyorum. Devasa bir bayrak ile ağabeyimin şiirini okutuyorum.Onu Edirne belediyesine hediye edeceğim. Ben de karınca kaderince elimden geleni yapıyorum. Ağabeyimden herkes Allah razı olsun diyor .Onun bunu hak ettiğini sanıyorum. Kırkpınar ağalarına  Kırkpınar’ın yanında Türkiye’nin dört bir yöresinde canlılığı Hüseyin şahin  vermiştir. Onun ağalığından sonra Canlı güreş canlandı önemli hale geldi. Ağbeyim unutulmayan ağa olarak herkes tarafından anılıyo”..dedi

 

 

 

 17 total views,  2 views today

Next Post

Kırkpınar alanı tel örgüleri dışında heyecan

4.Kırkpınar etkinliklerinde güreş alanında en büyük heyecan minik güreşlerin yapıldığı saatlerde güreş alanı yanında minik güreşçilerin yakınları arasında yaşandı. Sahada yakınları ve arkadaşları güreşenler bir taraftan küçük güreşçilere moral verirken diğer taraftan taktik vererek daha iyi güreş yapmalarına katkı yapmaya başarılı olmalarına katkı sağlamaya çalışıyor.           […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp