Şahin, “yüzlerce ev hanımı meslek sahibi oldu”

admin

“Edirne Valisi  dursun Ali  Şahin’’Sosyal Hizmet Merkezlerinde Yüzlerce Ev Hanımı Meslek Sahibi Oldu”

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Umurbey Sosyal Hizmet Merkezini ziyaret ederek üretilen ürünleri inceledi ve kursiyerlerle bir süre görüştü. Ziyarette Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin Özbaş ve Sosyal Hizmet Müdürü Mehmet Polat da hazır bulundu.

Şahin, “yüzlerce ev hanımı meslek sahibi oldu” (2)

 

 

 

 

 

 

 

Giyim, yetişkinler için okuma, mis meyve sabunculuğu, ev ekonomisi gibi birçok dalda meslek edindirme kursuna katılan 50 kursiyer Umurbey Sosyal hizmet biriminde eğitimine devam ediyor.  Umurbey Sosyal Hizmet Merkezini ziyaret eden Edirne Valisi Dursun Ali Şahin çalışmalar hakkında bilgiler alırken, verilen eğitim ve üretimden son derece memnun kaldı.

Merkezde üretilen ürünlerin satışı konusunda yardımcı olma sözü veren Vali Şahin, “Edirne genelinde açtığımız bu tür Sosyal Hizmetler Merkezinde kursiyerlerimiz eğitimlerine devam ediyor. Yüzlerce ev hanımı bu kurslara katılarak meslek sahibi oluyorlar ev ekonomilerine katkıda bulunuyorlar. Çok güzel ürünler ortaya çıkmış, bu ürünlerin pazarlanması konusunda kendilerine yardımcı olacağız. Girişimci kadınlarımızı mikro kredi kullanımı konusunda bilgilendiriyoruz ve kullanmak isteyenlere her türlü desteği vereceğiz.  Ayrıca bu merkezimize sanayi tipi dikiş makinası kazandıracağız” dedi.

Şahin, “yüzlerce ev hanımı meslek sahibi oldu” (3)

 100 total views,  2 views today

Next Post

Demek istediğim şu!

            Bazen Facebook sayfalarında meslek kuruluşlarımızın dar kadrolarla toplantılarının yapıldığını burada önemli kararlar alındığını görüyoruz. Buralarda alınan kararlar sadece o masa başında olanları değil, o meslek kuruluşları mensuplarının tümünü ilgilendiren konulardır.             Edirne meslek odalarının yaptıkları toplantılarının dar çerçevede yapıldığı böyle toplantılardan basının ve üyelerinin haberdar edilmediği odalarımızda böyle bir […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp