Şahinler Holding’e anlamlı ödül

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Dünyanın dört kıtasında üretim ve satış şirketleri bulunan, Türk tekstil sektörünün zirvedeki ismi Şahinler Holding’in en önemli şirketlerinden olan Modavizyon, İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatları Birliği’nin (İHKİB) kuruluşunun 35’inci yıldönümü sebebiyle SwissotelTheBosphorus İstanbul’da düzenlenen “Vefa Gecesi”nde ödüle layık görüldü

İHKİB’nin kuruluşunun 35’inci yıldönümü nedeniyle; İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi’nin ev sahipliğinde ve Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın katılımıyla 12 Aralık Perşembe günüSwissotelTheBosphorus İstanbul’da “Vefa Gecesi” düzenlendi.

Gecede, 2000 ile 2013 yılları arasında 500 milyon doların üzerinde ihracat yapan 20 şirkete, ödülleri verildi. Türk tekstil sektörüne en fazla yatırım yapan20 şirket arasındayedinci şirket olan Şahinler Holding’e bağlı Modavizyon’un ödülünüEkonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin’e takdim etti.

Türkiye’nin en büyük hazır giyim fabrikası Modavizyon adına ödülü alan Kemal Şahin, tekstil sektörüne yaptıkları yatırımlara 2014 yılında da devam edeceklerini ve her yıl hız kesmeden büyüyen Modavizyon’un böylesi anlamlı bir gecede ödüle layık görülmesinden büyük onur duyduğunu ifade etti.

fotograf-2Şahinler Holding hakkında

Türk tekstil sektörünün zirvedeki ismi Şahinler Holding’in temeli, 1982 yılında Almanya’nın Aachen kentinde Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin’in SantexModen Şirketi’ni kurmasıyla atılmıştır. Şahinler Holding, moda dünyasının iddialı isimleri arasına giren SantexModenGmbH’nın ardından, 1984 yılında Konteks şirketi ile Türkiye’de de faaliyete başlamıştır.

Türkiye ve Avrupa’da kurduğu şirketlerle kısa zamanda “Türkiye’nin En Büyük Moda ve Entegre Tekstil Grubu” konumuna gelen Şahinler Holding, spor giyimden çocuk giyimine, erkek-bayan hazır giyimden jean ve iç giyime kadar geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Grup yılda 50 milyon parçanın üzerinde hazır giyim ürününü Avrupa ve Amerika’ya pazarlamaktadır

Grup, Türkiye, Ürdün, Bulgaristan, Çin, Mısır ve Hindistan’da dış ticaret, tekstil ve konfeksiyon, Avrupa ve Amerika’da ise toptan ve perakende pazarlama şirketleri ile faaliyet göstermektedir. Şahinler Holding bu faaliyetlerini 15 ülkede kurulu toplam 27 şirketi ile yürütmektedir. Ürünlerini Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde bulunan gruba ait 20’si toptan olmak üzere yaklaşık 350 mağazayla tüketicilere ulaştırmaktadır. Toplam 12 bin personeli bulunan Grup, dolaylı olarak da 30 bin kişiyi istidam etmektedir. Bugüne kadar gösterdiği istikrarlı büyüme performansını önümüzdeki yıllarda da sürdürmeyi hedefleyen grubun cirosu, 1,4 milyar dolara ulaşmıştır.

fotoğraf3

Modavizyon Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. hakkında

Modavizyon A.Ş. üretici firma olmanın yanı sıra tasarımlarıyla da müşterilerine hizmet vermektedir. Dünyanın dört kıtasında üretim ve satış şirketleri bulunan, Tekstil sektörünün öncü grubu Şahinler Holding’in bir kuruluşudur. 1994 yılında kurulmuş olup Edirne’de faaliyetlerini sürdürmektedir. Toplam 3.500 personeli bulunmaktadır. Örme ve fantezi kumaşlardan bay, bayan ve çocuk dış giyim üretimi yapmaktadır. Entegre bir gruba bağlı olmanın avantajından yola çıkarak partnerleriyle yaptığı işbirliklerini; müşteri beklentilerinde hız ve fiyata dönüştürmektedir. Türkiye ve dünyadaki gelişmelere paralel olarak Modavizyon, üretim tesislerinde yıllık ortalama 5.000.000 adet üretim gerçekleştirmektedir.

 391 total views,  2 views today

Next Post

DAHA ÇOK GAYRET GEREKİR

Seslerin koro halinde söylendiği insanların birbirini dinlemediği her kafadan sesin çıktığı bir dönemde, kamuoyuna sesini duyurman, halini anlatman çok güç olur. Öyle bir karmaşık dönemden geçiyoruz. Konuşan çok, ağzı olan konuşuyor dinleyen yok. Herkes kendi havasında ben en doğru söylüyorum iddiasında, çevresindeki uyarılara aldıran yok. Arkasına ekonomik veya siyasi gücü […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp