Şahinşah; “belediye hizmetlerinde tasarrufa önem veriyoruz”

admin

Lalapaşa Belediye Başkanı Bülent Şahinşah makamında gazetemize yaptığı özel açıklamada göreve geldiğinden bu yana yaptığı çalışmaları değerlendirdi.

Lalapaşa Belediyesini bir milyar 750 milyon lira borç ile devraldığını daha sonra uyguladıkları tasarruf tedbirleriyle 500-600 milyon liralık borç ödemesi yaptıklarını belirterek; “Belediyemizin şu anda bir trilyon borcu bulunmaktadır.  Belediyemizin rutin hizmetleri devam ediyor. 50 milyar tasarruf sağladık. Belediyemizce Turizm Limitet Şirketi adında bir şirket kurduk.   Şehrimizden ulaşım bu şirket tarafından sağlanıyor. Şehrimize hibe olarak bir greyder aldık.

Şahinşah; “belediye hizmetlerinde tasarrufa önem veriyoruz (2)

 

 

 

 

 

 

 

KÜLTÜR TURİZMİ DÜZENLEDİK

Lalapaşa üç şehitler köprüsünde yol ve köprü genişletme çalışmaları devam ediyor. Bu köprü çevresindeki düzenlemeyi Rüzgâr Gülleri firması yapacak. Belediyemiz tarafından vatandaşlarımıza kültür turları düzenledik. 500 vatandaşımızı Gelibolu’da Çanakkale şehitlik alanına gönderdik. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da iftar programı yapacağız. Geleneksel güreş turnuvamızın bu yıl da daha görkemli bir şekilde gerçekleştireceğiz.

Şahinşah; “belediye hizmetlerinde tasarrufa önem veriyoruz (3)

 

 

 

 

 

 

 

OTOBÜS FİLOMUZU YENİLİYORUZ

Bu arada kedi köpek projemiz kapılı pazaryeri projesi ile yazlık düğün salonu ile 3 kent parkı projelerimiz hazır durumda. Bu hizmetlerin yanında belediyemize bir kepçe aldık. Bir de damperli kamyon alacağız. Diğer taraftan otobüs filomuzu yeniliyoruz. Yeni Sanayi Sitemiz ile Trakya Birlik yolumuz yapıldı. Şehrimizde büyük baş hayvanlar için özel ahırlar yapılacak. Çalışmalar tamamlandı. Terminal yeri düzenli hale gelecek.   Şehrimiz camisinin önündeki binalar yıkılacak caminin önü açılacak ve yeni lokantalar yapılacak.

Şahinşah; “belediye hizmetlerinde tasarrufa önem veriyoruz (1)

 

 

 

 

 

 

 

EDİKP birliği bünyesinde Edirne, Lalapaşa, Havsa ve Süloğlu Belediyeleri katı atık düzenli depolama alanı ÇED görüşü alınarak, projesini çevre ve Şehircilik Bakanlığına onaylatıldı ve yapım aşamasına geldi. Lalapaşa ilçemizin vahşi çöp depolama alanı son bulacak. İşadamı Selami Tuncer tarafından bağışlanan arsaya halı saha yapıldı” dedi. Şahinşah,  tüm vatandaşların ve İslam âleminin ramazanını kutladı.

Şahinşah; “belediye hizmetlerinde tasarrufa önem veriyoruz (4)

 134 total views,  2 views today

Next Post

Kırkpınar Sağlık Alt Komitesi toplandı

2015 YILI TARİHİ KIRKPINAR YAĞLI GÜREŞLERİ İÇİM SAĞLIK ALT KOMİTESİ TOPLANTISI  YAPILDI Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri ve Kültür, Sanat, Spor Etkinlikleri kapsamında, Sağlık Alt Komitesi, İl Sağlık Müdürlüğü Toplantı Salonunda, İl Sağlık Müdür V. Uzm. Dr. Rifat KILIÇASLAN’ ın başkanlığında,Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğünün sekretaryasında, Halk Sağlığı Müdür […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp