Şahinşah, “ ilçemizi modern bir şehir haline getireceğiz”

admin

  

Şahinşah, “ ilçemizi modern bir şehir haline getireceğiz”  (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

          Şahinşah, “Belediyenin geçmişten kalan borçlarını ödedik. Hizmet atağını başlattık. Yıkılan yerlerin yerine modern işyerleri yapacağız. Büyük ve küçükbaş hayvan sahipleri için modern yerler yapıyoruz. İlçemizde hayvan barınağı yapacağız. Halkın dinlenmesi için parklar ve bisiklet yolları yapacağız”

Belediye çalışmaları hakkında açıklama yapan Lalapaşa’nın MHP’li Belediye Başkanı Bülent ŞAHİNŞAH, Lalapaşa’da hizmet atağını başlattık. Artarak devam ettiriyoruz. Bu çalışmalarla ilgili proje çalışmalarımızda son safhaya geldik. Kazmaları vuruyoruz. Lalapaşa belediyemizin bugüne kadar geçmişe dönük 800 milyar borç ödedik. Günlük rutin işlerimizin dışında kalıcı hizmetler için bir kepçe, bir greyder hediye aldık. İlçemiz girişinde bulunan Şehitler köprüsüne trafiği rahatlatacak şekilde gidiş geliş yolu yapıldı. Bu iş için Lalapaşa belediyemizden hiçbir harcama yapılmadı. 10 dönümlük istimlak da dahil tahmini değeri 300 milyar olan bu hizmeti Rüzgar güllerini yapan Alman firmasına yaptırdık. Lalapaşa küçük sanayi sitesinin ve yağlı tohumlar yolunu yaptık.

Şahinşah, “ ilçemizi modern bir şehir haline getireceğiz”  (3)

 

 

 

 

 

 

 

KENT PARKI BİSİKLET YOLLARI YAPACAĞIZ

Lalapaşa belediyesi olarak bir şirket kurduk ticaret yapabilecek bir şirketimiz oldu. Bu şirket Lalapaşa inşaat turizm,  hizmet sektöründe tamamen ticaret yapabilecek. Lalapaşa Edirne girişinde üç adet kent park projemiz var. Bu park projeleri için 10 dönümlük alan istimlâk edildi. Diğer bölümler için de istimlâk çalışmalarımız devam ediyor. Onun dışında hafta sonlarında Edirne ilimiz ve komşu ilçelerimizden ve Lalapaşa ilçemizden insanların rahatlıkla nefes alabileceği bisiklet yolları, açık hayvanat bahçesi, havuzlarımız göllerimiz kafelerimiz ile insanlarımızın en iyi şekilde yararlanması için dizayn etmeye çalışıyoruz. Eski Camimizin restorasyon çalışmalarını Valimiz ve vakıflar müdürlüğümüze devrettik. Cami çevresinde düzenleme yapacağız.  Buradaki yerlerin yıkım kararı aldık.  Yeni camimiz yanındaki yerler yıkılacak Lokanta ve dükkânları yeni alanlarımıza yapacağız.

Şahinşah, “ ilçemizi modern bir şehir haline getireceğiz”  (6)

 

 

 

 

 

 

 

 

SOSYAL FAALİYETLERİMİZE DEVAM EDİYORUZ

Lalapaşa terminali olarak tahsis edilen bölgede yolcu bekleme salonları yapacağız. Bunun yanında sosyal aktiviteler çerçevesinde vatandaşlarımızla 90-95 kişilik Konya gezisi yaptık. Diğer taraftan 500 vatandaşımızı Çanakkale şehitlerinin bulunduğu yere götürdük. Lalapaşa ilçemizin yeni içme suyu kuyusu önümüzdeki hafta sonunda ihale edilecek. Bir ay içinde ihale çalışmaları son bulacak. Kuyu açıldıktan sonra yedek sistemi ile birlikte jeneratör sistemlerini kuracağız. Böylece Lalapaşa ilçemizin su ihtiyacı yedekleme sistemiyle akmış olacak. Değer taraftan şehir merkezimizde 1960 yılından kalan su demir boruları değiştirilecek. Lalapaşa’ya vereceğimiz en önemli hizmetlerin başında gelen, 30 dönümlük alanda Lalapaşa ilçe merkezimizde hayvancılık yapan hayvan sahiplerini bir proje kapsamında şehrimizin kenarında alt ve üst yapısı konusunda çalışmalarımız son aşamaya geldi. Proje çalışmalarının tamamlanmasından sonra önümüzdeki beş yıl zarfında Lalapaşa’da büyükbaş ve küçükbaş hayvan sahibi olan vatandaşlarımız kendilerine ayrılan bu özel yerlerde hayvancılıklarını daha hijyen daha modern koşullarda yapacaklar.

Şahinşah, “ ilçemizi modern bir şehir haline getireceğiz”  (5)

 

 

 

 

 

 

 

MODERN BİR HAYVAN BARINAĞI YAPACAĞIZ

Lalapaşa’nın araba garajını şu anda özel yerimize taşıyoruz. Onun da projelerini yapıyoruz. İlçemizde başıboş hayvanlar için de modern bir hayvan barınağı yapma kararı aldık. Bunun için Türkiye’de örnek olan yerleri gezeceğiz. Barınağımızı ondan sonra yapacağız. Daha sonra başıboş hayvanlarımızı orada barındıracağız. İlçemizdeki TOKİ konutları şu anda bitme aşamasında 45 tanesinin kurası çekildi.  Son günü paraları yatırılıyor. Onun dışında daha 45 konutumuz var onlar da önümüzdeki haftadan itibaren ihtiyaç sahiplerine tahsis edilecek.

Şahinşah, “ ilçemizi modern bir şehir haline getireceğiz”  (2)

 

 

 

 

 

 

 

KAPIDA BÖLGEMİZİN ÜRÜNLERİ PAZARLANACAK

Bölgemizdeki Hamzabeyli Sınır kapısından ilçemiz yararlanamıyor.   Hudut kapısında ev kadınlarımıza yönelik dernek çalışmalarımız olacak. Yol kenarında kadınların ev ürünlerini satabileceği bir ofis kurmayı amaçlıyoruz. Buradan Avrupa’ya gidip gelen araçlara hizmet vermeyi amaçlıyoruz. Belediyemizi tasarruf ve sağlıklı ısınma anlamında bir Jeneratör aldık. Belediyemizin kalorifer sistemi değişti. Jeneratörümüz hafta başında faaliyete geçiyor. Lalapaşa ilçe halk kütüphanesi uzun süredir belediyede hizmet veriyordu. Onun için yeni bir yer tahsisi yapıldı. Bu konuda Edirne Valiliğimiz, kültür Müdürümüz ve Kaymakamımız destek verdi. Kütüphanenin yerine meclis toplantı salonumuz ve nikâh salonumuz yapılacak ve halka açılacak. İlçemizde ulaşım konusunda sorunumuz yok. Önümüzdeki yıl buna cenaze arabası da dâhil 4-5 yeni araç almayı hedefliyoruz. Araç parkımızı hem yenileme hem de geliştirme çalışmalarımız var.

SU SAYAÇLARI KONTÖRLÜ SİSTEME GEÇTİ

Bu arada Belediyemiz çevresinde yıkılacak lokanta ve dükkanlarımız için yeni dükkanlar ve restoranlar yapma projemiz var. Bütün esnaflarımızı mağdur etmeden yeni yerlerine taşımayı hedefliyoruz.

Bu arada Lalapaşa Su sayaçları kontörlü sisteme geçti. Kullanım süreleri on yıl olan su sayaçlarının yasa gereği tamamen değişmesi gerekiyor, Kontörlü sistem devreye girdi ve işlemlere başladık. Tüm bu hizmetleri yaparken çok değerli meclis üyesi arkadaşlarımıza, belediye personelimize ve bu konuda hizmet bağlamında bizlere yardımcı olan Lalapaşalı hemşerilerimize teşekkür etmeyi borç biliyorum” dedi.

Şahinşah, “ ilçemizi modern bir şehir haline getireceğiz”  (4)

 107 total views,  2 views today

Next Post

CHP’de birlik ve dayanışma toplantısı

              CHP’liler Lalezar’da düzenlenen Birlik ve Dayanışma Toplantısı’nda bir araya geldi. Buradaki kahvaltılı toplantıya Edirne Milletvekili Adayları Okan Gaytancıoğlu, Erdin Bircan, Gürkan Güneser,  Belediye Başkanlarından Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ,Keşan Belediye Başkanı  Mehmet Özcan,  Havsa  Belediye Başkanı Oğuz Tekin, Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp