SALİM ALTUNHAN “Benzinlik Otogar Olarak Kullanılır Mı?”

admin

Salim Altunhan  yaptığı açıklamada  yazıhane açarak otobüs işletmeciliği yapacak firma bize başvuruda bulunmadı. Bu firmanın benzinlikten otobüs kaldırması yasal değildir.yarım burada bir yangın olsa sorumlusu kim olacak” dedi

Altunhan Şirketler gurubu sahiplerinden Mustafa Altunhan  Şirket Müdürü  Çetin Öztürk ve  firma ortaklarından Volkan Altunhan ile birlikte  düzenlediği  basın toplantısında  Kayapalı Nilüfer Turizm firmasına bir benzinliği  otogar  olarak verilmesi konusunu değerlendirdi. İlk olarak Otogar ihalesini  nasıl aldıkları konusu hakkında açıklama yapan Altunhan,Bu terminal  defalarca ihaleye girdi alan olmadı . Son ihaleye eski ortaklarımızla birlikte katılma kararı aldık . Ortaklarımız sorurda ihaleye katılmadı .Biz Edirne’nin menfaatini düşünerek ihaleye katılarak almak zorunda kaldık. İhalenin parasını ödeyebilmek için evlerimizi ipotek ettik borca girdik bize  Terminal  içinde   yaptığımız düzenleme ile  Ailemize,şirketler gurubumuza 10 trilyon liraya mal oldu. Şu anda burada otel yapmak amacındayız. Eksiklerimizi bir bir gidermeye çalışıyoruz.  Benzinlikte yazıhane açmak isteyen arkadaşlar bize şifahen yazıhane verin dediler .Onlar ucuz fiyata yazıhane almak istiyorlar . Biz yedi yıllığına 10 trilyon verdik.750- 800  liraya yazıhane kiralamayı istemek işin tabiatına aykırı.

BELEDİYE  BAŞKANI ATEŞİYLE BİZİ YAKMAK İSTİYORLAR

Bazılara Hamdi Sedefçi’yi hedef alıp onun ateşiyle bizi de yakmak istiyorlar. Biz aile olarak hiçbir siyasetle uğraşmıyoruz. Biz sadece kendi işlerimizle uğraşıyoruz. Bazı kişiler siyasi güçlerini kullanmak istiyor. Bilindiği gibi her iş yerinde yapılır.Yolculuk ta benzinlikte değil otogarda yapılır. T-2 Belgesi bulunmayanlar taşımacılık yapamıyor. Benzinlik otobüs garajı olur mu yarın bir yangın çıksa ne olacak? Buraları mekan olarak da otogar koşullarına uygun düşmüyor. Biz o zaman Belediyeye başvurup biz otobüsler otogardan kalkacak diye para verdik bu koşullarda bizim zararımızı kim ödeyecek diye  talep etme hakkımız olmaz mı?

Otobüslerin gecikmeleri bizlerden kaynaklanmıyor. Bilindiği gibi İstanbul Trafiği malum  siz  ne kadar zamanında aracınızı kaldırsanız İstanbul trafiğinin engeline takılıyorsunuz.

Bunun suçlusu biz değiliz. Bu gecikmeler bize fatura ediliyor.

Bir söz vardır Önyargıyı parçalamak atomu parçalamaktan zordur denir. Biz Edirneli olarak halkımıza en iyi hizmeti vermek  insanlarımızı en sağlıklı koşullarda yerine ulaştırmak amacındayız.Bunun gayreti içindeyiz. Biz mağdur oluyoruz, buna layık değiliz. Devlet işlerinde devamlılık esastır. Biz bu görevi daha önceki valimizden aldık bu kararın  devamlılığı esas olmalı Valimiz bu karardan haberdar olmadığını ifade etmiş. Durum nedir henüz netlik kazanmadı. Burada verilecek yanlış kararın sorumlusu kim olacaktır?   Benzinlikten otobüs kaldıracak olan firma  bizden yazıhane talebinde bulunmadı. Belediyeye  teklifte bulunmuş belediye tarafından da yazıhanelerin kiralanmasının yüklenici firmaca Altunhan firmasınca yapılacağını yazılı olarak bildirmiş. Bu konunun muhatabı bizleriz. Bu konudan bizim haberimiz yok. Onlar teklif getirdiğini söylüyorlar böyle ciddi teklif olmadı. Bu yazıhanelerin maliyeti 5 milyon onlar bizden 750 liraya kiralamak istiyorlar. Bu kimseler İstanbul Esenlerden Edirne Hadımağa mevkii diye izin almışlar Ömer Erakman’a ait benzinlikten  Kayapalı Nilüfer Turizm firması 1 Şubattan itibaren otobüs kaldıracağı duyurusu yapıyor. Bu yasal değildir.

Edirne’den otobüslerin kalkacağı yerler Edirne otogarıdır.

Bunun dışında olan işletmeler  yasal değildir.Biz bunun için  gerekli yasal yollara başvuracağız. Öyle sanıyorum. Belediye burasını mühürleyecek işe engel olacak ondan sonrasını merak ediyorum.

Yasa dışı da olsa  buradan otobüs kalkmaya devam edecek mi?  Otogarda yazıhanesi olmayan hiçbir yerde yazıhane açamaz,servis çıkaramaz diye karar var. Biz yasal sınırlar içinde hakkımızı arayacağız” dediDSC_9394

 258 total views,  2 views today

Next Post

Vali Büyük’e Edirne’den Sürpriz Ziyaret

Sakarya Valisi Mustafa Büyük, AK Parti Edirne Gençlik Kolları Başkanı Hakan Çalışkan, yönetim kurulu üyeleri Can Ocak, Onur Kuru ve Kazım Sezer Koka ile gazeteciler Kerim Yurk, Hamza Yasa, Mehmet Şenol, Emre Sedef ve Yavuz Göktaş’ı makamında kabul etti. Edirne’nin kendisi için ayrı bir yeri olduğunu belirten Vali Mustafa Büyük, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp