ŞALLI ; “mahalle halkının tarihi yerleri gezmesi yararlı oldu”

admin

ŞALLI ; “mahalle halkının tarihi yerleri gezmesi yararlı oldu” (2)

 

 

 

 

 

 

 

Edirne roman eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Turan Şallı.  Yaptığı açıklamada ; “ Derneğimiz, sosyal  sorumluluk düşüncesi altında Edirne merkezde bulunan Menzilahir Mahallesindeki kur’an kurslarına  katılan 20 kadın kursiyer için kültür etkinliği düzenledik. Edirne kültür varlıkları yönünden zengin bir ildir. Maalesef, yıllarca içinde yaşadığımız kültür varlıklarından çoğumuzun haberi olmayıp, görme imkanı bulamayan çoktur. Dernek yönetimi olarak eğitimin sadece okul eğitiminden ibaret olmadığını, insanların doğup, ölümüne kadar geçen sürenin hep eğitim süreçleri yaşadığını düşündüğümüzden  böyle etkinliği gerçekleştirdik.

ŞALLI ; “mahalle halkının tarihi yerleri gezmesi yararlı oldu” (3)

 

 

 

 

 

 

 

Aynı şehrin havasını soluyan insanlarımız, bizler için Milli ve manevi değerleri yüksek olan kültür varlıklarımızdan haberleri olmaması büyük bir eksikliktir.

Bu amaç doğrultusunda insanımıza bu tür değerleri göstermek, sahip çıkılması düşüncesiyle Hasan Sezai camisi, Hıdırlık Tabyaları, Edirne Asker hastanesi şehitliği ve Sultan II. Murat  Bayezid Külliyesi sağlık Müzesi gezdirilmiştir.

Etkinliğin gerçekleşmesinde destekleri olan Edirne Belediye Başkanlığına, Edirne Kültür ve Turizm Müdürlüğüne, Trakya Üniversitesi Rektörlüğüne   teşekkür ediyorum” dedi.

 

ŞALLI ; “mahalle halkının tarihi yerleri gezmesi yararlı oldu” (1)

 86 total views,  2 views today

Next Post

Vakıf Şehri Edirne konulu toplantı yapıldı

    Edirne Gençlik  Spor İl Müdürlüğü Konferans Salonunda  yapılan toplantıda  Vakıf şehri Edirne gündem konusu oldu. Törene konuşmacı olarak   Edirne eski Vakıflar  Bölge Müdürü  Yüksek Mimar  Hayati Binler, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı  Mustafa İriş, Trakya Üniversitesi Türk Dili  ve Edebiyat Fakültesi Öğretim  üyesi ve  Balkan Enstitüsü Araştırma  Müdürü  […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp