Salvadar Dali resim sergisi büyük ilgi gördü

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Edirne Belediyesi Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında, modern resmin en büyük öncülerinden biri sayılan Salvador Dali, “Zodyak” adlı resim sergisi ziyaretçi akınına uğradı.

salvador-sergi

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, yaptığı yazılı açıklamada, Edirne Belediye Başkanlığı’nın kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında, Salvador Dali’nin “Zodyak” isimli resim sergisinin Ekmekçizade Kervansarayı’nda sanatseverlerle buluştuğunu ifade etti.

Başkan Hamdi Sedefçi, 23 Ekim-3 Kasım 2013 tarihleri arasında sanatseverlere açık olan sergiye yaklaşık 9352 kişinin ziyaret ettiğini belirtti.

Edirne Belediyesi’nin her daim kültür-sanat ve spora destek vermekte olduğunu belirten Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, “Edirne Belediyesi, ülkemizin hazine sandığı niteliğindeki ve Osmanlı’ya 92 yıl başkentlik yapmış Anıt Kent Edirne’de sanat ve sanatçılara hak ettikleri değeri düzenlediği festivaller, şenlikler, fuarlar ve konferanslarla göstermektedir.

Ve Edirne Belediyesi olarak, sanat ve sanatçıya her daim destek vermekteyiz. Tarih ve kültür kenti Edirnemize yakışır önemli sanat etkinliklerine ev sahipliği yapıyor olmaktan dolayı mutluyuz.” dedi.

Sedefçi, Edirne Belediyesi’nin organizasyonuyla, küratörlüklerini Fahri Özdemir ve İbrahim Karaoğlu’nun gerçekleştirdiği sergisini; 23 Ekim-3 Kasım 2013 tarihleri arasında Ekmekçizade Kervansarayı’nda sanatseverlerle buluşturmuş olmanın mutluluğu içinde olduklarını belirterek, “Salvador Dali sergimize Edirne Halkımız başta olmak üzere, komşu ülkelerden Bulgaristan ve Yunanistan’da birçok sanatsever ziyaret etti. 9352 kişinin ziyaret ettiği sergimizin ziyaretçi profiline baktığımızda, Edirne’deki ilköğretim, ortaöğretim, lise ve üniversite öğrencilerimiz ağırlıklı olmak üzere, çevre illerden, Bulgaristan ve Yunanistan’dan gelen sanatseverler oluşturmaktadır.

Sergi ziyaretçi defterimize baktığımızda, ziyaretçilerimizin memnuniyet ifadeleri bizleri daha da gururlandırmıştır. Ve böyle önemli bir organizasyona ev sahipliği yapmış olmanın mutluluğu içerisinde, Anıt Kent Edirne’mizin daha da güzel günlere kavuşması için Edirne Belediyesi olarak çalışmalarımızın devam edeceğini belirtir, sevgi ve saygılarımı sunarım.” dedi.

 188 total views,  2 views today

Next Post

Ayhan DİNÇ AK Parti belediye meclis adayı

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com AK Parti Edirne İl yönetim Kurulu ve Birim Başkan Yardımcısı Ayhan Dinç görevinden istifa ederek Belediye Meclis üyeliğine aday olduğunu açıkladı. Ayhan Dinç,1982 Edirne’de doğan İlk,Orta öğrenimini bu ilde tamamlayan Endüstri meslek lisesi, Trakya Üniversitesi Makine ve Halen Anadolu Üniversitesi […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp