Sanat enstitüsü’nün 138. yılı kutlandı

admin

Edirne’nin en eski ve köklü eğitim kurumlarından olan Sanat Enstitüsü yeni adıyla Edirne Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi’nin kuruluşunun 138. Yılı çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Sanat enstitüsü’nün 138. yılı kutlandı (2)

 

 

 

 

 

 

 

Okulun etkinlikleri 18 Mayıs pazartesi günü mezunlar balosu ile başladı. 19 Mayıs Salı günü saat 10.30’da okul bahçesinde buluşup okulun ve atölyenin gezilmesinden sonra Geleneksel liselerarası fotoğraf sergisi açılışı yapıldı. Daha sonra bando eşliğinde Atatürk Anıtına Çelenk konuldu. Saygı duruş yapıldı. İstiklal Marşı okundu. Anıt önündeki törene Okul Müdürü, eski mezunlar, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Daha sonra okul önünde kutlama törenlerine geçildi. Geleneksel pilav dağıtımı yapıldı. Buradaki törene Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Belediye Başkanı Recep Gürkan, Milletvekili adayları Şemsettin Emir, Gürkan Güneser, Erdin Bircan, Belediye Başkan Yardımcısı Selçuk Çakır, Gençlik ve Spor İl müdürü Serhat Ocak, Okul Mezunlar Derneği Başkanı Eski Okul Müdürü Remzi Çınarkök, Maarif Müfettişleri Başkanı Ayhan Karan,  Öğretmenler, mezunlar ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından toplantıda söz alan Okul Müdürü Tolga Ünal, 1877 yılında eğitim ve öğretime başlayan okulun 138 yılını kutladıklarını belirterek şunları kaydetti; “bu güçlü aileyi tekrar bir arada görmek çok gurur verici. 138 yıldır mezun veren okulumuz Ülkemiz için büyük ustalar teknisyenler, teknikerler, öğretmenler, mühendisler yetiştirmiştir. Günümüzde mesleki eğitimlerin önemi çok iyi anlatılmaktadır” dedi.

Sanat enstitüsü’nün 138. yılı kutlandı (3)

 

 

 

 

 

 

 

Mezunlar adına söz alan mezunlar adına konuşan Mustafa Özyiğit konuşmasında okul anılarını anlattı. Konuşmaların ardından konuklara geleneksel pilav dağıtımı yapıldı.


 153 total views,  8 views today

Next Post

“Keşan’ın derdi, benim derdimdir”

Emir’den dev proje müjdesi AK Parti Edirne Milletvekili Adayı Şemsettin Emir, Edirne-Keşan Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için startın yarın verileceğinin müjdesini verdi. Yarın Keşan’da buluşacak olan Milli Emlak Genel Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Orman […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp