Sanayi kuruluşlarına yeni imkan

admin

Sanayi Sektöründe İhtiyaç Duyulan İş Gücünü Yetiştirmek için Yeni Kurslar…

Dezavantajlı mahallelerde yaşayan  dar gelirli kadınlarımızı meslek edindirme projeleri kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar Edirne İl Müdürlüğü ile  İşkur İl Müdürlüğü tarafından yeni meslek kursları planlandı. İşbirliği projesi kapsamında sanayii sektöründe ihtiyaç duyulan meslek kurslarını planlamak üzere, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ ile birlikte Edirne İşkur İl Müdürü Şengül ÇİLDAM Menzilahir-Umurbey Sosyal Hizmet Merkezini ziyaret ederek kursiyer kadınlar ile birlikte önümüzde ki dönem açılacak olan meslek kurslarını planladı.

Sanayi kuruluşlarına yeni imkan (2)

 

 

 

 

 

 

 

Kurslar için ihtiyaç duyulan sanayi tipi dikiş makinaları Edirne Valiliğince temin edilerek, Sosyal Hizmet Merkezine teslim edildi.   Menzilahir-Umurbey Mahallesindeki meslek kurslarına katılan bayan kursiyerlerde; iş birliği kapsamında açılacak olan yeni kurslar ve Sosyal Hizmet Merkezine alınan sanayii tipi dikiş makinaları için Edirne Valisi Sayın Dursun Ali ŞAHİN’e teşekkürlerini dile getirdiler.

Sanayi kuruluşlarına yeni imkan (3)

 

 

 

 

 

 

 

Yaklaşık 70 kursiyerin halen çeşitli kurslara çocukları ile birlikte  katıldığı Menzilahir-Umurbey Sosyal Hizmet Merkezinde mis meyve sabunu, ahşap boyama, makine nakışı, okuma-yazma ve el sanatları kursu devam etmekte olup, aile eğitim programları dışında sosyal ve  kültürel faaliyetlere katılan  kursiyerkadınların ,  küçük çocuklarına da okul öncesi eğitim hizmeti verilmektedir.

Kurslardan duyduğu memnuniyeti dile getiren roman bayanlar; “mahallemizde Sosyal Hizmet Merkezi sayesinde  dikiş öğrenip terzilik yapan, tekstil çalışanı olarak fabrikalarda çalışan, kuaförlük yapan, el sanatları ile yeni ürünler üreten bir çok komşumuz var. Geleneksel el sanatlarımızdan olan; mis meyve sabunu yapıp pazarlıyoruz. İş birliği kapsamında açılacak kurslar sayesinde bizlere bir miktar ücret verilecek olması da bizleri ziyadesi ile memnun etti” dediler.

Sanayi kuruluşlarına yeni imkan (1)

 114 total views,  2 views today

Next Post

Gürkan; hükümet kurma görevi CHP Genel Başkanı'na verilmeli”

Eski sanayi sitesine gelerek esnafların sorunlarını dinleyen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, esnafların ekonomik durumu ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, “ Esnaflarımızın durum ortada. Dolar ve avro tarihi bir rekor kırdı. Dolar iki doksanı geçip üç liraya yaklaştı. Bu arada Avro da üç yirmiyi aştı. Bunu şu andaki hükümetin muazzam […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp