SANAYİ SİTESİ ESNAFINA SAĞLIK KONTROLÜ

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Bir işçi daha çalışsa yasa gereği sağlık kontrolünden geçmek zorunda. Kontrol yapılmayan işyerleri için ceza uygulanacak.

sanayi-sitesi-sağlık-kontrolü

6331 sayılı iş sağlığı güvenliği yasaya göre bir ve daha çok çalışanı bulunanlar işyerlerinde herkese sağlık kontrolü yaptırma zorunluluğu getirildi. Bu amaçla Mega-Trak Lüleburgaz ortak sağlık birimi Edirne Küçük sanayi sitesi esnafın sağlık kontrolü yapıyor.2 Aralık Pazartesi günü başlayan kontrol bugün sona erecek. Kontroller saat 10-00 ile 16.00 saatleri arasında profesyonel sağlık ekiplerince yapılıyor.

sanayi-sitesi-sağlık-kontrolü (2)

Yasa gereği yanında bir kişi çalışanı olan herkes Risk analizi Acil Durum eylem planı ve çalışanların iş sağlığı ve iş güvenliği yaptırmaları zorunlu.

TÜM İŞYERLERİ TARANACAK

Kan tetkik, solunum fonksiyonel testi, tatanoz aşısının yanı sıra, mobil aracında akciğer filmi ile işitme testi yapılıyor. Sağlık kontrol ekibinde hemşire Esengül Silik, Odyametris,Sedef Aktaş,Radyoloji Teknisyeni Ceyhun Çınar, Kurumsal Pazarlama ve Halkla İlişkiler Sorumluları Elçin Demirelli ve Mehmet Volkan Aslan ile İş Güvenliği Uzmanı Atalay yer alıyor.

sanayi-sitesi-sağlık-kontrolü (1)

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber ve fotoğrafları Edirne Ajans Medya Grubunun izni alınmadan
herhangi bir yayın kuruluşunda Kullanılamaz.

 485 total views,  2 views today

Next Post

AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI PERSONELİNE BÜYÜK İLGİ

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com KARAAĞAÇ MAHALLESİNDEN AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI PERSONELİNE DAVULLU ZURNALI KARŞILAMA Roman Dernekleri Federasyonunun talebi üzerine Aile ve Sosyal Politikalar Edirne İl Müdürlüğü ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı personeli tarafından bilgilendirme toplantısının 5. si Karaağaç Mahallesinde yapıldı. Yoğun ilginin […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp