Sanayi sitesi esnaflarından kan bağışı

admin

Edirne Küçük Sanayi Sitesi esnaflarından Demirciler ve kaynakçılar Odası Başkanı Hayri Sonterler’in girişimi ve site yönetiminin desteği ile Küçük Sanayi Sitesi Sosyal tesisleri  Keyif Düğün salonunda  kan bağışı gerçekleştirildi. Bağış ile ilgili olarak açıklama yapan Sonterler şunları kaydetti;  Edirne Demirciler ve Kaynakçılar esnafları odası olarak Edirne Kızılay kan merkezi  yetkilileri ile yaptığımız görüşme sonucunda Sanayi sitemizin düğün salonunda kan bağışı düzenledik. İhtiyacı olanlar için kan hayati önem taşıyor. Kızılayı kanalı ile  toplanan kanların ihtiyaç sahiplerine gideceğini bu konuda en güvenilir kurumun Kızılay olduğu inancındayız. Burada kan bağışı kampanyasına katılım istenilen oranda olmadı. Esnaf arkadaşlarımız kış aylarından yeni çıktıkları için bir kesimi gripli olduğundan antibiyotik kullandığı için kan veremedi.

Sanayi sitesi esnaflarından kan bağışı (3)

 

 

 

 

 

 

 

BAĞIŞ YAPAN MESLEKTAŞLARIMA TEŞEKKÜR EDİYORUM  

Ona rağmen kan veren arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu organizasyonda yardımcı olan site yönetimimize de teşekkür ediyorum. Sağlıklı olan insanlarımızın kan vermeleri sağlıkları açısından da önemlidir. Verilecek bir ünite kan yeri geldiğinde bir canı kurtarmış olur.  Bunu unutmayalım” dedi.

Sanayi sitesi esnaflarından kan bağışı (1)

 

 

 

 

 

 

 

Kan bağışı konusunda açıklama yapan Dr Erhan Aksoy ülkede kan bağışının yeterli olmadığını insanların kan bağışı konusuna duyarlı olmadığını belirterek; “ Bizim Kızılay olarak amacımız insanları kan bağışı kurusunda uyarmak yararlarını anlatmak. Biz yer zaman mekan tanımıyoruz kan verecek her yere gidiyoruz. Bir gün önce Enez Büyükevren köyündeydik bugün ekip arkadaşlarımız çeşitli yerlerde görevlerini sürdürüyorlar. Bu yönde sürekli çalışarak ülkemizin kan ihtiyacını karşılamak için gayret gösteriyoruz.  Sağ olsunlar tüm kuruluşlarımız kan bağışına katkıda bulunuyor. Hepimizin ortak amacı sürekli kan bağışı kazanmak insanlarımızın kan ihtiyaçlarını karşılamaktır” dedi.

Sanayi sitesi esnaflarından kan bağışı (2)

 150 total views,  2 views today

Next Post

Kaymakam adaylarından Vali Şahin’e ziyaret

Kuruluştan Kurtuluşa gezi programı çerçevesinde Edirne’ye gelen 100. Dönem Kaymakamlık kursuna devam eden Kaymakam adayları Vali dursun Ali Şahin’i ziyaret ettiler. Ziyarette Edirne Vali yardımcısı Dr. Salih Altınok’ta hazır bulundu.               İçişleri Bakanlığı Eğitim Daire Başkanı Ahmet Avşar Başkanlığında, Ankara, Eskişehir, Bilecik, Bursa,  Balıkesir, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp