SANIŞ; bayramda çarşımız açık olacak”

admin

YILMAZ SANIŞ AÇIKLAMA (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Alipaşa Esnafları Dernek başkanı Yılmaz Sanış yaptığı açıklamada,; Bu günlerde mübarek ramazan ayının ortasına geldik. Eskiler der ki, “bayır aşağı inmeye başladık sonu gelecek inşallah” Görüldüğü gibi bu yıl ramazan ayın sıcakların yoğun olduğu günlere rastladı. Bu halkımızı çok etkiledi sıcaklık nedeniyle insanlarımız evlerinden dışarı çıkamıyorlar. Bunun sonunda alışveriş de azaldı. Çarşılarda alışveriş daha ziyade akşamüstlerine havanın biraz olsun serinlediği saatlere kaydı. Biz de çarşı esnafı olarak çarşımızın kapanış saatine geç saatlere göre yapıyoruz. Şu anda Alipaşa çarşısı saat 9,5-10’a kadar açık oluyor. Bundan sonra daha geç saatlere de çekebiliriz. Malum Özellikle bayramın yaklaşıldığı günlerde daha ziyade kadir gecesi yurt içi ve yurt dışından misafirlerde geliyor.

YILMAZ SANIŞ AÇIKLAMA (1)

 

 

 

 

 

 

 

Özellikle Batı Trakya’dan gelenler var. Hem bu konuklarımızın çarşımızda daha iyi gezinmeleri hem de esnaflarımıza alışveriş imkânları sağlamak için o gecelerde teravi bitimine kadar işyerlerimiz açık kalacak. İlimizde bayrama 10 gün kaldığında bir bayram hareketi bekleniyor. İnsanlarımızın ilk on beş günü ramazana alışmakla geçer evlerinde oruç tutan vardır. Bu günlerde evlerde ramazan telaşı vardır ramazan yemekleri yapılır daha sonralarında ise bayram hazırlıkları vardır. Herkes ekonomik gücü oranında kılık kıyafet alır bu sene de bayram tatili 9 gün bu bayramda birinci günü çarşımız kapalı olacak diğer günlerde açığız. Böyle uzun bayram günü tatillerinde şehrimizde şunu görüyoruz. Böyle günlerde Edirne’ye çok turist geliyor. Bayram sonrası da inşallah durgun geçen ticari hayatın biraz olsun hareketlenmesini bekliyoruz. Bugünden herkesi kazasız sağlıklı bayram geçirmelerini diliyor ve Alipaşa Çarşısı esnafları olarak bayramlarını kutluyoruz” diye konuştu.

 

 

 

 85 total views,  2 views today

Next Post

ÖZBAŞ; “şehit yakınları ve gazelere çeşitli sosyal haklar tanınıyor”

Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl müdürü Bilgin ÖZBAŞ,193 sayılı Gelir Vergisi Kanunu 3239 sayılı Kanunla değişik 311’nci maddesi gereğince herhangi bir kamu veya özel kuruluşta çalışan, sakatlık derecesi % 40 ve daha fazla (çalışma gücü asgari %80’nini kaybetmiş meslek erbabı 1 nci sakat, %60 nı kaybetmiş meslek erbabı 2 […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp