Saraçlar Caddesi’nde motosiklet denetimi

admin

2008 yılından itibaren trafiğe  araç trafiğine kapalı bulunan  kentin en işlek  caddesi konumunda olan Saraçlar Caddesi’nde,  Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme ekipleri motosikletlere yönelik uygulama  gerçekleştirdi.

SARAÇLAR CADDESİNDE MOTOSİKLET DENETİMİ  (3)

 

 

 

 

 

 

 

Trafik denetleme ekipleri, Saraçlar Caddesi, Çilingirler Caddesi ve Balıkpazarı Caddesi’nde,  genellikle  motosiklet sürücülerinin İl Trafik Komisyonu’nun kararını hiçe sayarak adı geçen  caddeler üzerinde araç kullandıkları ve yayaların güvenliğini tehlikeye düşürdükleri yönünde vatandaşlardan yakınmaları dikkate alarak bir uygulama başlattılar.

SARAÇLAR CADDESİNDE MOTOSİKLET DENETİMİ  (1)

 

 

 

 

 

 

 

Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Ekipleri bu caddelerde  yaptığı kontrollerde 6 adet motosiklet sürücüsü hakkında gerekli yasal işlem yapıldı. Bu denetimler sırasında  1 motosiklet ise  trafikten men edildi.

Bu arada Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, trafik denetlemelerinde bulunmak üzere Edirne merkezde  sivil ekipler oluşturulduğu ve şehrin değişik yerlerinde denetlemelerde bulunmak üzere görevlendirildikleri belirtildi.

Diğer taraftan , trafik denetleme ekipleri bölge esnafı ile görüşerek trafiğe kapalı alanda araçlarını kullanmamaları gerektiğini, özellikle motosikletler üzerinde uygulamaların yapılacağını, asıl amacın ceza yazmaktan ziyade trafik güvenliği ve düzeninin sağlanması olduğunu bu yönde dikkat edilmesi  uyarısında bulundular .

SARAÇLAR CADDESİNDE MOTOSİKLET DENETİMİ  (2)

 

 

 

 

 

 

 218 total views,  2 views today

Next Post

ADD’nin Atatürk Haftası etkinlikleri sona erdi

ADD Edirne Şubesi Başkanı Ahmet Yörük yaptığı açıklamada; “10-16 Kasım  tarihleri arasında gerçekleşen Atatürk Haftası etkinlikleri  nedeniyle Edirne Atatürkçü Derneğinde  açılan Atatürk Resimleri Sergisinin sona erdiğini bu süre zarfında  resimleri görmek için  yüzlerce vatandaşın ziyaret ettiğini  belirtti.               Ressam Tayyip Yılmazın katkıları ile hazırlanan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp