Saraçlar’da buluştular

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

CHP Edirne Belediye Başkan Aday Adayı Nurhan Işkseren, Cumartesi günü partili yakın çalışma arkadaşları ile birlikte Saraçlar Buluşmaları’nın ilkini gerçekleştirdi. Saat 14.00 ile 15.00 arasında arkadaşları ile birlikte Saraçlar Caddesi PTT önünde hazır bulunan Işıkseren, kendilerini görüp elini sıkan ve başarı dileyenlerle sohbet etti.

NURHAN-IŞIKSEREN-EDİRNE-saraçlar (1)

Cumartesileri, Edirne’nin en kalabalık günlerinden biri olduğunu ve yerli yabancı çok sayıda insanın Saraçlar’da bulunduğunu kaydeden Işıkseren, “Bugüne kadar sürekli dolaşan bizdik. Bu ziyaretlerimiz sürecek. Ancak haftanın bir günü de sabit bir noktada durarak değerli Edirneliler ve kentin konuklarıyla sohbet imkanı yaratmak istedik” dedi. İlkini bu cumartesi gerçekleştirdikleri toplantıda 50 civarında kişiyle görüşme olanağı bulduklarını ve aldıkları tepkilerin çok olumlu olduğunu kaydeden Işıkseren şöyle dedi.

NURHAN-IŞIKSEREN-EDİRNE-saraçlar

“Cumartesi günleri Saraçlar Buluşmaları’nı aday adaylığı süreci tamamlanana dek devam ettireceğiz. Bu buluşmalar bizim katılımcı kent yönetimi anlayışımızı gerçek hayata uyarladığımız pratiklerden biri. Zama zaman ‘Belediye başkanı olduğunuzda da size görebilecek miyiz?’ şeklinde sorularla karşı karşıya kaldık. Bunu sormakta çok haklılar. Biz de bu tür çalışmalarla, katılımcı kent yönetiminin tek taraflı bir eylem olmadığını, vatandaşın da katılımcılığı istemesi arzulaması gerektiğini pratiklerle ortaya koyuyoruz. Elbette ki vatandaşın katılımcılığı konusunda da yeni bir kültür oluşturmalıyız.

Biz sadece aday adaylığı çalışması yapmıyoruz, aynı zamanda Edirnelileri de kentin yönetimine ortak edebilme, katılımcılık kültürünü oluşturup hayata geçirebilme çabasındayız. Katılımcılık kültürünü oluşturamazsak, kenti katılımcılık ayağından yoksun yönetmek zorunda kalırız. O zaman halkı aydınlatacak toplantılara bile neden halktan tek bir kişi bile katılmadı diye konuşma hakkımız olamaz. Yerel bir yönetimin, katılımcılık kültürünü de aşılaması hayata geçirmesi gerekir. Biz bu anlamda yaptığımız çalışmalarla Edirne halkına diyoruz ki; ‘Evet sevgili dostlar, biz buradayız. Meydanın tam ortasında sizin her türlü görüş düşünce ve önerilerinize açık bir biçimde bulunuyoruz. Biz sizi dinlemeye ve bu kenti birlikte yönetmeye hazırız, bu göreve talibiz. Katılımcı kent yönetimi ancak sizin gönülden katılımlarınızla sağlanabilir. Siz de gelin, katılın, önerin, birlikte bu kültürü oluşturalım. Bizler bundan böyle her Cumartesi günü saat 14.00 ile 15.00 arasında aynı yerde selam ve dokunma mesafesinde sizlerle birlikte olmak adına her tür iklim koşulunda burada olacağız. Edirne’ye ve ülkeye sahip çıkmanın giderek daha fazla önem taşıdığı bu dönemde kentlilik bilinci gelişmiş, duyarlı, sorumlu ve etkin yurttaş profiline sahip Edirnelilere Saraçlar’da randevumuz var. Biz her hafta bu randevuya icabet edeceğiz. Sizleri de bekliyoruz.” 

 31 total views,  2 views today

Next Post

SEVGİNİN BÖYLESİ

Öyle dostluk ve sevgiler var ki, aradan yıllar geçse de tazeliğini korur eksilmeden devam eder. Bunlardan birine dün akşam tanık oldum. Ayni dönemde Edirne’de görev yapan Eski Belediye Başkanı, Eczacı İbrahim Ay, zamanın Tümen Komutanı Hikmet Bayar,1981–1986 yılları arasından 5,5 yıl Edirne valiliği yapan. Enver Hızlan, Trakya Üniversitesinin kuruluşunda büyük […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp