Saraçlarda Sanat Vardı.

admin

Edirne Belediye Başkanlığı’nın desteği ile gençler ‘Sokakta Sanat Var’ diyerek, sanatlarını saraçlarda özgürce gerçekleştirdiler. Edirne Belediyesi’nin desteği ile, Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği ‘Sokakta Sanat Var’ etkinliği 24-25 Mayıs 2014 tarihlerinde Saraçlar Caddesi’nde .sanatseverlerin karşısına çıktı.

sokakta sanat var

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, sanata-sanatçıya ve gençlere daima destek olduklarını ifade ederek,“Edirne Belediyesi olarak, kültür-sanat alanında birçok etkinliği ücretsiz olarak Edirne Halkınla buluşturuyoruz. Bu hafta sonunda, Edirne Belediyesi olarak tam destek verdiğimiz Sokakta Sanat Var etkinliği gerçekleşti. Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği’nin ortak projesine, gençlerin sanatlarını sokakta özgürce ifade edebilmeleri amacıyla, Belediye olarak tam destek verdik. Bu güzel etkinliğe halkımız büyük ilgi gösterdi.”

sokakta sanat var (1)

Gürkan son olarak, 24-25 Mayıs 2014 tarihlerinde gerçekleşen sokakta sanat var etkinliği kapsamında, resim, karakalem, heykel, yüz boyama, el sanatları (ebru, hat sanatı), fotoğraf, baskı atölyesi, tiyatro, maske, grafik, karikatür atölyeleri kurulduğunu ve bunların yanı sıra dans, şiir dinletisi ve müzik gruplarının sahne aldığını, A’dan Z’ye sanatın Saraçlar Caddesi’nde olduğunu ifade etti. Özellikle çocukların sokakta sanatla buluşması onlara güzel saatler yaşattı. Aileler çocuklarının sanatın içinde olmasından memnun olduklarını belirterek; Edirne Belediyesine, Güzel Sanatlar Fakültesine ve Edirne Fotoğraf Sanatı Derneğine teşekkür ettiler.sokakta sanat var (2) sokakta sanat var (3) sokakta sanat var (4) sokakta sanat var (5)

 

 

 204 total views,  2 views today

Next Post

Edirne’nin gururu Güneş Optik Dubai’de

Edirne’nin Gururu Güneş Optik  Dubai’nin Özel Misafiri oldu.  Her zaman müşteri memnuniyetini ön planda tutan ve hizmet kalitesinden asla ödün vermeyen Güneş Optik,11-15 Mayıs 2014 tarihleri arasında Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri’nde Essilor tarafından düzenlenen kongreye özel misafir olarak davet edildi. 32 ülkeden 1.400 katılımcının davetli olduğu kongrede geleceğin optik sektörü, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp