Sarayiçi’nde sivrisinekle mücadele

admin

Sarayiçi’nde sivrisinekle mücadele (2)

 

 

 

 

 

 

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın talimatlarıyla kış aylarında başlatılan sivrisinekle mücadele 655. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin yapıldığı Sarayiçi Er Meydanı’nda da devam etti. Kırkpınar’ın daha nezih bir ortamda gerçekleşebilmesi için çalışmalarını sürdüren Edirne Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilaçlama çalışmalarını 7-24 sürdürüyor.

Sarayiçi’nde sivrisinekle mücadele (3)

 

 

 

 

 

 

 

Tunca, Meriç ve Arda nehirlerine sahip olan ve bilinçsiz ekilen çeltik nedeniyle sivrisinek sorunu yaşanan Edirne’de sivrisinekle mücadele tüm hızıyla devam ediyor. Çalışmalarına kış aylarında başlayan Edirne Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri 655. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali kapsamında güreşlerin daha nezih bir ortamda gerçekleşebilmesi için Sarayiçi’nde ilaçlama çalışmalarını 7-24 sürdürüyor.

Sarayiçi’nde sivrisinekle mücadele (1)

 

 

 

 

 

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, “Edirne Belediye Başkanlığı olarak kış boyunca sivrisinekle mücadeleyi sürdürdük. 655. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali kapsamında Sarayiçi’nde özel bir çalışma gerçekleştirdik. Yaptığımız çalışmalar doğrultusunda sivrisinek ve haşeresi daha az olan bir Kırkpınar geçirmeyi hedefliyoruz. Bu sene Kırkpınar’da yaptığımız çalışma özel bir çalışma oldu. Çalışmalarımıza 7-24 devam ediyoruz. Tavuk Ormanı ve Tunca Nehri boyunca mücadelemizi ise 11 ay boyunca devam ettirdik ” diyerek tüm Edirne Halkı’nı 655. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali’ne davet etti.

 

 66 total views,  2 views today

Next Post

BİRCAN: Darbeye karşı Edirne tek ses, tek yürek

              Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Erdin Bircan, Edirne’de düzenlenen darbeye karşı yürüyüşe binlerce Edirneli ile birlikte katıldı. Darbe girişimine karşı Edirnelilerin vermiş olduğu ortak sese teşekkür eden Bircan, “Edirne’miz her türlü darbeye karşı tek ses, tek yürektir. Mustafa Kemal Atatürk’ün torunlarına da bu […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp