SARAYİÇİ’NE YAYA KÖPRÜSÜ

admin

Edirne Belediyesi çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor. Kentin en önemli ihtiyaçlarından biri olan Sarayiçi’ne ek köprü yapımı için start verildi. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri ve Kakava etkinlikleri ile binlerce vatandaşı ağırlayan Sarayiçi’nde yaya ulaşımını rahatlatmak için Konstrüksiyondan Yaya köprüsü yapımına başlandı. 1 Milyon 98 bin liraya mal olacak köprünün uzunluğunun 65 metre olduğu açıklandı. Köprünün faaliyete geçmesi ile birlikte SARAYİÇİ’nde gerçekleşen başta Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri olmak üzere Kakava Şenlikleri gibi Etkinliklerde oluşabilecek izdiham ve yaya trafiğinin azalacağı ifade edildi.

Tarihi Kanuni köprüsünün yakınına yapılacak olan Yaya Köprüsü yanında inceleme yapan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan burada yaptığı açıklamada; “Bildiğiniz gibi Sarayiçi’ne ulaşımı sağlayan Tarihi Kanuni köprümüzde yaya ve araç trafiğinde zaman zaman sıkışmalar oluyor, hatta mal ve can kaybına neden olabilecek tehlikelerin yaşandığına da hep birlikte şahit olduk. Buraya bir yaya köprüsünün ihtiyaç haline geldiğini gördük ve bu konu üzerinde gerekli çalışmalarımızı yaptık. Bu bölgenin sit alanı olması sebebiyle DSİ ve Karayollarımızla görüşmeler yaparak yapacağımız köprünün projesini hazırladık. 1 Milyon 98 bin lira maliyeti olan bu köprünün ayakları beton ve tamamı çelik konstrüksiyondan oluşuyor. Gördüğünüz gibi köprü yapımı başladı. Köprünün uzunluğu 65 metredir. Köprümüz doğayla uyumlu olsun istedik. hem de konumu itibarıyla da insanların kolayca ulaşabileceği ve kullanabileceği bir noktada olsun istedik. Köprü üzerinde engelli vatandaşlarımız için gidiş ve geliş rampaları da hazırlandı.”dedi.

 367 total views,  10 views today

Next Post

DEVA Partisi'nin kadınları olarak bu işin öncüsüyüz

DEVA Partisi Kadın politikaları Marmara bölge sorumlusu Sevda Durgun, beraberinde  Karadeniz Bölge Sorumlusu Melek Keleş, Kocaeli Kadın Politikalar Sorumlusu Gamze Durmaz,  Çanakkale Kadın Politikalar Sorumlusu  Özge Aretlik, Tekirdağ Kadın Politikalar Sorumlusu Hilal Üner Özcan ve Kadın Politikaları Genel Merkez’den  Özlem yurtsever ile çeşitli temaslarda bulunmak üzere Edirne’ye geldi. DEVA Partisi […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp