Sarıkamış Şehitlerimiz Yürüyüşle Anıldı

admin

Şehadetlerinin 103. yılında; Allahuekber Dağları’nın kardelen çiçekleri, Sarıkamış Şehitlerimiz Edirne’de düzenlenen yürüyüşle anıldı.

Edirne  Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü önünde Edirne Valisi Günay Özdemir, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Salim Afgün, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammed Savran ve daire müdürleriyle öğrencilerden oluşan kalabalık,  yürüyerek Atatürk Anıtı’na geldi. Ay- yıldızlı atkı ve berelerle çıkan grup, ellerinde ‘Gençlik şühedanın izinde, Sarıkamış’ yazılı pankart taşıdı.

Atatürk Anıtı’nda Edirne Belediye Bandosu eşliğinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ardından Edirne Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdür vekili Zekeriya Bayrak, Rabbim bu millete bir daha Sarıkamışlar yaşatmasın.Rabbim ayakları altında Cennet olan analarımızın gözlerine yaş, yüreklerine gam düşürmesin. Sarıkamış’ın şanlı tarihin hüzünlü bir yaprağı olduğunu belirten İl Müdür Vekili, “Tarihimizde nice zaferlerle gururlandığımız gibi hüzünle yad ettiğimiz zamanlarda olmuştur. Sarıkamış hüzünlü bir yanımızdır. Yüreğimizin derinliklerinde hissettiğimiz acımızdır. bu hüzünlerin bir daha yaşanmaması için alınacak dersler, yapılacak işler vardır. Çanakkale’de, Sarıkamış’ta, Kurutuluş Savaşı’nda, 15 Temmuz’da olduğu gibi ülke dara düştüğünde ‘Biz buradayız, bu ülkenin teminatıyız’ diyen gençlerimiz var” diyekonuştu.

Program Edirne Müftülüğü duahanı tarafından Sarıkamış şehitleri için dua ve Edirne Gençlik Merkezi Üyesi Esra Dural’ın şiir okumasının ardından Edirne Kızılay Şubesince katılanlara  çorba dağıtımı ile sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 145 total views,  2 views today

Next Post

İl Sağlık Müdürü Kalkan'a Hayırlı Olsun Ziyareti

Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet SAVRAN, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Gökan YALDIZ ve Adli Yargı Adalet Komisyonu Üyesi Yahya AYYILDIZ İl Sağlık Müdürü Dr.Ali Cengiz KALKAN’ı Ziyaret Etti.Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet SAVRAN, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Gökan YALDIZ ve Adli Yargı Adalet Komisyonu Üyesi Yahya AYYILDIZ, İl Sağlık Müdürlüğü […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp