Savcu “Partimize Heyecanı anlayacak ve anlatacak İdareciler Lazım”

admin

AK Parti 26. Dönem Edirne Milletvekili Adayı Fahrettin Savcu Edirne Ajans Medya grubunu ziyaret etti. Edirne Ajans Medya Grubu bünyesinde yayın yapan 92,2 mhz Radyo Su’da program sunucusu Necmi Engin’e  çeşitli açıklamalar yapan Savcu, 30 Aralık 2017 tarihinde AK Parti Genel Başkan Vekili ve Başbakan Binali Yıldırımın da katılımıyla gerçekleşecek olan AK Parti Edirne 6. Olağan Kongresi ile ilgili açıklamalarda bulunup 2017 yılını değerlendirdi.

30 Aralık 2017 tarihinde AK Parti Genel Başkan Vekili ve Başbakan Binali Yıldırımın da katılımıyla gerçekleşecek olan AK Parti Edirne 6. Olağan Kongresi ile ilgili açıklama yapan Savcu, “Başbakanımız ve AK Parti hükümeti, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Edirne’ye çok müjdeler verdi. Çok büyük hizmetler yaptı. Ama Edirne AK Parti’nin ve diğer illerin heyecanını yaşayamadı. Bunun sebepleri de olabilir. Anlatamamış ta olabiliriz. Bakın kendini anlatamayan İl Başkanı derhal istifa etmelidir. Çünkü kendini anlatamayan İl Başkanlarının AK Parti’de yeri olmaması lazım. Edirne’nin değişmesini, kırmızının turuncuya dönüşmesini istiyorsak bu lafla ve söylemle hatta sloganla da olmaz. Vatandaşa dokunacaksın. Kendini ve partini anlatacaksın. Çalınmadık kapı, gidilmedik yer bırakmayacaksın. Vatandaş siyasetten hizmet bekler. Vatandaşa hizmet getireceksiniz. Uğraş vereceksiniz. Sadece zenginlerin ve bürolarında AK Partiyi dizayn etmek isteyen insanlara hizmet etmemek lazım.Bu hizmet sadece onlara olursa hiçbir şey değişmez. Aslında Edirne AK Parti’yi istiyor. Ama arada bir duvar var.  Yani artık koltuktan mı, sudan mı, havadan mı bilemem. Koltuktan güç alan değil de, koltuğa güç verenler lazım. Şimdi burada EDİRNE’de bize Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın, partimizin heyecanını anlayacak ve anlatabilecek idareciler, İl Başkanları olması lazım.  Bakın bu heyecanı da vatandaşa empoze edersek, işte o zaman her şey çok farklı olur.  Bakın bir söz var, Yatan Aslan’dan gezen tilki daha iyidir.” dedi.

“Edirne’de önce AK Parti’nin kendinin değişmesi lazım”

AK Parti’nin ülke politikalarının Edirne’ye benimsetilmesinin gerektiğini ifade eden Savcu; “ Benim Genel başkanım Kılıçdaroğlu ile  siyaseten yarışıyorsa, bizde burada onların temsilcileri ile yerelde yarışmamız lazım. Onlarla kol kola, kuzu can sarması dolması gibi olmamalıyız. Evet, Hepimiz biriz, kardeşiz, Edirne’liyiz… Hizmet ve siyaset yarışında yarışmamız lazım.Bakın siz millete lüx arabalarla giderseniz, Grand tuvalet giyip giderseniz, onun dilinden konuşmazsanız, sözünü tutmazsanız, telefonunu açmazsanız, partide yüzüne bakmazsanız, kendi özel kaleminiz bu partinin yönetim kurulu, bu partinin milletvekili adayına, bu partinin İl Genel Meclisi Üyesine, İl Başkanından daha kralcı oynarsa işte o zaman kopukluklar başlar. Edirne’de önce AK Parti’nin kendinin değişmesi lazım. Bakın kongre için İlyas Başkan tek aday dedi ama Genel Merkez’den bunu doğrulayan bir açıklama gelmedi. Edirne’nin değişmesini beklemekten çok kendimiz değişmeliyiz. Ben Kongremizin hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi.  

“Romanlara en çok değeri veren  AK Parti Hükümetidir.”

Edirne Ajans Gazetesi’ne de demeç veren Savcu açıklamasında;  “ Eğer AK Parti Roman kardeşlerimize haklarını vermedi dersek, AK Partiye, hükümetimize ve Cumhurbaşkanımıza haksızlık etmiş oluruz. Yani 1934’ten bu yana AK Parti kurulana kadar Romanlar hak ettiği değeri ve önemi bu ülkede göremedi. Bakın sadece barınmada il genelinde 1.100’ün üzerinde romanlara konut yapıldı. Eğitim, Sağlık, konusuna değinmemize hiç gerek yok. Bu sorunlar artık ortadan AK Parti hükümeti ile tamamen kalkmış durumdadır.   Bakın önceden romanlardan savcı,polis,hakim, öğretmen yoktu. Şimdi her yerde bir roman kardeşimiz var. Bakın en son  20 gün önce Tekirdağ ilinde bir kardeşimiz Hakim oldu. Sağlıkta düne kadar Romanlarla birlikte SGK Güvencesi olmayan vatandaşlarımız hastanelerde rehin kalıyordu. Şimdi Kimlikle gittiğinizde SGK güvencesi olsun, olmasın hemen sağlıktan yararlanıyor.  Şu anda herkes mutlu. Bütün bunlar AK Parti hükümeti zamanında oldu. “ dedi.

 

 193 total views,  2 views today

Next Post

GÜRKAN; “çalışanlarımın maaşlarını ödeyemeden konsere para veremem”

Edirne Belediyesi’nin 2017 yılını değerlendiren Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Belediyesi olarak her yıl Saraçlar Caddesi’nde düzenlenen yılbaşı konserlerinin bu yıl düzenlenmeyeceğini ifade ederek, “Personelime 2 aydır maaş veremedim. Çalışanlarımın maaşlarını ödeyemeden konsere para veremem, bana göre doğru değil” dedi. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, basın mensuplarıyla Belediye Meclis […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp