SAYGI, SEVGİ VE ÖZLEMLE

admin

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 81. yılında tüm yurtta olduğu gibi Edirne’de de düzenlenen törenle anıldı.
Atatürk Anıtı’ndaki törene Edirne Valisi Ekrem Canalp, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Cihanoğlu, siyasi parti temsilcileri, askeri erkân ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Saat 09.05’te sirenlerin çalmasıyla birlikte yollardaki trafik akışı durdu, vatandaşlar araçlarından inerek, saygı duruşunda bulundu.


Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından göndere çekilen bayrak yarıya indirildi.
Ardından protokol üyeleri Edirne Belediye Binası’nda bulunan Mustafa Kemal Atatürk’ün 21-25 Aralık 1930 tarihleri arasında kaldığı ve günümüzde müze olarak kullanılan Atatürk Odası’nı ziyaret etti.
Belediye önünde erken saatlerden itibaren uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar ve öğrenciler, Atatürk’ün yatağına ve çevresine beyaz ve kırmızı karanfiller bıraktı. Ziyaret sırasında bazı vatandaşlar gözyaşlarını tutamadı.

Haber: Koray Ustabaşı

 466 total views,  10 views today

Next Post

ATATÜRK BÜSTÜNÜN AÇILIŞI YAPILDI

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 83. yılında Edirne Valiliği ve Edirne Belediyesi tarafından Muharip Gaziler Derneği’nin bahçesine yaptırılan Atatürk büstünün açılışı gerçekleştirildi. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Şehit aileleri bizim mili değerimiz, gazilerimiz bizim göz bebeğimiz. Hep yanındaydık, hep yanlarında olmaya da devam edeceğiz” dedi. Türkiye […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp