Sazlıdere Köyü Yolları Modernleşiyor

admin

Edirne Merkez köylerinden Sazlıdere Köyü  yollarına parke taş  döşeniyor.  Köylüler imece usulü çalışarak yollarının modernleşmesine destek sağlıyor.

Köylerin ve şehirlerin imkanlarından yararlanması için çaba harcadıklarını belirten Sazlıdere Köyü muhtarı Arif Demirhan yol çalışmaları ile ilgili olarak şunları kaydetti.
” Sayın Valimiz önderliğindeki il özel idaresi ve il Genel Meclisi bize 1500 Metre yol yapımında kullanılan parke taşı malzemesi verdi.
Bize Devlet görevini yaptı, Bizler de imece usulü ile köy azalarımız da dahil köylülerimizle ortaklaşa olarak yollarımıza parke taş döşüyoruz. Böylece halkımız çamurdan kurtulmuş olacak.
Bu tür çalışmalarla vatandaş devlet işbirliğinin en güzel örneklerini sergiliyoruz. Böyle altyapı hizmetlerini bizim kendi imkanlarımızla yapmamız mümkün değil. Parke taşını valilik verdi. Bizler köylülerimizle el ele verip taşları yolumuza döşüyoruz.
KÖY İÇİ YOLLARIN %90’I TAMAMLANACAK
Yol için gerekli betonu biz alacağız. Burada devletimizin köyümüze yaptığı yardımı çok önemsiyoruz. Bu yardımı bize sağlayan Sayın Valim Hasan Duruer’e Vali Yardımcılarımıza Özel İdare yetkililerine İl Genel Meclisimize halkımız adına şükranlarımı sunuyorum.
Köyümüzde parke taş döşeme işlemi hemen hemen tamamlandı. Şu anda 10 bin metre taş döşedik. Bunun 6 bin metresini daha önce Özel İdare vermişti. Şimdi de 1500 metrelik yol döşeme taşı verdi. Biz kendi imkanlarımızla da 3500 metre civarında malzeme aldık.Şu anda yollarımızın yüzde doksanı tamamlanmış durumda”dedi
1500-2000 metre dolayında malzeme ile köyümüzü ara yolları tamamlanmış olacak.Böylece şehirdeki vatandaşlarımızın yol imkanlarına köylülerimiz de kavuşmuş olacak” dedi

 

DSC_1489

 181 total views,  2 views today

Next Post

Trakya Üniversitesi’nde 2 Bin 500 Fidan Toprakla Buluştu

Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası etkinlikleri kapsamında Trakya Üniversitesi Ayşekadın Yerleşkesi’ne 2 bin 500 adet fidan dikildi. Törende konuşan Vali Yardımcısı Dr. Ayhan Özkan, dünyada her dikilen 1 ağaç karşılığında 10 ağacın kesildiğini belirterek, “Bu hesaplamalara göre dünyadaki orman varlığı 2050 yılında yok olma tehlikesi ile karşı karşıya” dedi. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp