SBS’nin Provasını Yaptılar

admin

Uzunköprü FEM-Anafen Dershanesi’nin üniversite öğrencilerine yönelik yaptığı YGS sınavı öncesi YGS deneme sınavından sonra bu seferde 8. Sınıf öğrencileri için SBS sınavı öncesi SBS sınavı provasını yaptı. Sınavın Türkiye geneli olması ve aynı gerçek sınav gibi dershane dışında bir okulda gerçekleşmesi öğrenciler ve ailelerini gerçek sınav heyecanı yaşadı.

Uzunköprü FEM Dershanesi öğrencilerini Seviye Belirleme Sınavı’na (SBS) kısa bir zaman kala dershane yönetimi, üniversite hayali kuran gençlere geçen yıl yaptığı hizmeti bu yıl da tekrarladı. Öğrencilerin heyecanını yenmeleri, eksikliklerini tespit etmesi amacıyla yapılan deneme sınavı için TEV Orhan Çetin Anadolu Öğretmen Lisesi seçildi.Yetkililerden Fem-Anafen Dershanesi Müdür Yardımcısı Mustafa KARATAŞ gerçekleştirilen sınav ile ilgili olarak yaptığı açıklamada: “ Sınav artık Türkiye’de adı duyulmuş Güvender sınavı, Türkiye geneli olması ve gerçek sınava yakın olması öğrencilerimiz için hem eksiklerini görmesi hem de yaklaşan sınav zamanından önce Türkiye geneli kendilerini görmeleri açısından önem arz etmektedir. Öğrencilerimize başarılar dilerim” Şeklinde konuştu.

Sınav sabah saat 10.00 da başladı. Dershane yetkilileri öğrenci ve aileleri gerçek bir sınava girecekmiş gibi hareket etmesini sağladı.

Sabah saatlerinde kalkan öğrenciler, kahvaltısını yaptıktan sonra velileriyle birlikte sınava gereceği okulun yolunu tuttu. Sınav yerine gelen öğrenciler listelerden sınava gireceği sınıfın yerini öğrendi. Sınav saatinin yaklaşmasıyla birlikte öğrenciler teker teker içeri alındı. Sınav kağıtları, kalem, kalemtıraş, su ve şeker gerçek sınavdaki gibi dershane yöneticileri tarafından öğrencilere dağıtıldı.

Gerçek sınavda yaşananlar, gözetmenler tarafından uyulması gereken kurallarla, gerekli bilgilerinin aktarılmasının sonra sınav başladı.

AW000051

 215 total views,  2 views today

Next Post

ORMAN YERİNE AĞAÇLA UĞRAŞMAK

Sorunun özüne, gerçek nedenlerine bakmayıp detaylarla, uzantıları ile uğraşmayı ilke edinen çevreler basında ve diğer kurumlarda her zaman olagelmiştir. Bu kişiler sorunun gözle görünen ve somut olarak tüm boyutuna, kısaca bardağın dolu tarafına bakma yerine,  pek önemli bulunmasa da bardağın boş tarafına bakan, ona göre fikir yürüten kimselerdir, bu görüşü […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp