Şebnem Sönmez’de Akademi Rumeli kadrosunda

admin

ŞEBNEM SÖNMEZ AÇIKLAMA (3)

 

 

 

 

 

 

Elveda Rumeli TV dizisi ile tanıdığımız Tiyatro Sanatçısı Şebnem Sönmez Akademi Rumeli-3 etkinliğinde tiyatro Sinema konusunda bilgi verecek.   Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Sönmez;   “Çocuklarla birlikte olduğum her yer benim için cennettir. Burayı da çok sevdim, ortak dili Türkçe olan çocukların en zor yapabileceği sanat olan tiyatroya önem vermeleri beni çok duygulandırdı ve çok sevindim. Ben bu denli farklı dillerin içersinde tiyatronun dilini kullanarak onları ortak bir dile kavuşturmaya çalışacağım. Bunda ne kadar başarılı olacağız bugün göreceğiz” dedi.  Tiyatro seyircisinin arttırılmasının seyirciye düşeceğini belirten Sönmez” “ zira seyirciler halktır. Onlar tiyatroya geldiklerinde seyirci sayısı artar. Gelmediğiniz takdirde hükümetler tiyatroları kapatır. Seyirci olmadığı zaman da tiyatro olamaz. Ne yazık ki ülkemizdeki seyirciler tiyatro yerine televizyon karşısındaki kanepeyi seviyor. Oradan kalkarak tiyatrolardaki koltukları sevecek. Ben bu arada seyircilere ciddi bir eleştiride bulunuyorum. Herkes sorumluluğunu bilmeli  benim buraya gelişim her halde benim Edirne’ye  üç yüz birinci gelişim Edirne’yi çok sevdim. Amatör tiyatro yaptığım dönemde de Edirne’ye geldim. Edirne’de çok güzel konuklandık ve çok güzel karşılandık. Geldiğimizde seyircilerimizin evinde misafir olduk. Gittikçe bazı kentlerin yok olduğunu görmek bizi çok üzdü. Bu yıl buraya üçüncü gelişim. Bunca güzel bunca manevi tarihi değerin olduğu bir şehir burası ne yazık ki bunların giderek azaldığına şahit oluyorum. Böyle olması beni üzüyor. O nedenle Akademi Rumeli’deki bu  bölümü kabul ettim ki benim de bu çorbada tuzum olsun diye . Yoksa o harika binaların ahşap evlerin İttihat Terakki binasının yıkıldığını yapılmadığını görünce çok üzüldüm bir sanatçı bu durum karşısında ne hissederse ben de onu hissettim. O nedenle sahip çıkılması gereken şey tabelalar değil. Buranın tarihi dokusunu çıkarsak da Mimar Sinan’ın şaheseri görülse diye arzularım.” Dedi.

ŞEBNEM SÖNMEZ AÇIKLAMA (2)

 

 

 

 

 

 

 

 ŞEBNEM SÖNMEZ KİMDİR ?

5 Haziran 1968 yılında İstanbul’da doğdu. Lisede okuduğu yıllarda Pendik Gençlik tiyatrosunda ilgi alanını geliştiren Sönmez Kartal Sanat Tiyatrosu, Taner Barlas Mim Tiyatrosu gibi topluluklarda oynadı. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarından mezun olan sanatçı Dormen tiyatrosunda çalıştı. Daha sonraki yıllarda TV dizilerinde yer alan Sönmez’in en önemli dizisi 2007 yılında oynadığı halkın ilgiyle izlediği Elveda Rumeli Dizisinde oynadığı “ Fatma” rolü oldu.  En başarılı yardımcı kadın oyuncu ödülü sahibi olan Sanatçı bugüne kadar tiyatro, sinemanın yanı sıra dizi oyunlarında da rol aldı.

ŞEBNEM SÖNMEZ AÇIKLAMA (1)

 439 total views,  2 views today

Next Post

Doğal ürünler pazarına ilgi her geçen gün artıyor

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası koordinatörlüğünde çalışmalarını sürdüren Edirne Kadın Girişimciler Kurulu’nun ‘Kırsalın Doğal Pazarı ve Girişimci Kadınlar’ projesi kapsamında; Edirne’ye bağlı 20 köyde yaşayan kadınlar ve köy muhtarlarıyla yapılan çalışmalar ve görüşmeler sonunda gerçekleştirilen ve Mayıs ayından itibaren de Edirne halkına hizmet veren Doğal Ürünler Pazarına ilgi her geçen […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp