Seçim sonuçları Edirne’mize hayırlı olsun

admin

Mahalli seçim süresinde Edirne’de siyasi parti adayları birbiri ile kıyasıya mücadele ettiler, evleri dolaşarak vatandaşlara göreve gelmeleri halinde yapacakları hizmetleri anlattılar. Ve seçim günü geldi çattı. 30 Mart Pazar günü (Yarın) seçim sandıklarının açılması ile Edirne’yi beş yıl süre ile idare edecek Belediye Başkanını seçmiş olacağız.

yerel-seçim2014edirne

Edirne’de Belediye Başkanlığını kazanan adayımız. Parti rozetini bir yana bırakıp Edirne’de tüm vatandaşlara hizmet sunacak.

Bu akşamı saat 18.00 de siyasi partilerin seçim propagandaları sona erecek. Pazar günü saat 08.00’den itibaren Seçmenler kayıtlı oldukları sandıklarda oylarını kullanacaklar. Oy verme işlemi saat 17,00 de son bulacak.

Edirne İl Merkezinde 108 bin 430 seçmen oy kullanacak. Seçim günü Edirne’de havanın açık ve gündüz sıcaklığı 12 derece civarında olması bekleniyor. AK Parti Belediye Başkan Adayı Prof Dr. Ahmet Günşen, CHP Belediye Başkan Adayı Recep Gürkan, DSP Belediye Başkan Adayı Hamdi Sedefçi,MHP Belediye Başkan Adayı Orhan Çakırlar, Saadet Parti Belediye Başkan Adayı Sinan Tekin, ve diğer partilerden ve bağımsız aday olanlar seçimde başarılı olmak için sandıkta mücadele edecekler.

SEÇİM GÜNÜ HAVA AÇIK

Seçim günü Edirne Merkezde oy kullanacaklar yanlarında kimliklerini bulundurmak zorundalar. Oy kullanmak için kayıtlı olduğu sandığın başına giden seçmenler, Belediye Başkanlığı, Belediye Meclis Üyeliği, İl Genel Meclis Üyeliği ve Mahalle Muhtarlığı için oylarını kullanacaklar. Seçimler sonucunda 5 yıl süre ile görev yapacak mahalli yöneticilerimizi ve mahalle muhtarlarımızı seçmiş olacağız.

 

 285 total views,  2 views today

Next Post

Oy kullanılan okulların önü bayram yerine döndü

Mahalli seçimlerde seçmen sandıklarının bulunduğu okulların bahçeleri siyasi parti temsilcileri ve muhtar adayı olanlarla adeta  bayram yerine döndü. Havanın da güzel olmasından yararlanan vatandaşlar oylarını kullanmasından sonra bir süre daha okul bahçelerinde bir araya gelerek  tanıdık, eş, dostları ile  sohbet ettiler. Bir yandan da  yazı andıran güzel havanın tadını çıkardılar, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp