SEÇİM VAATLERİNİN ORTAK YANI

admin

fikri_yalin_koseSiyasi partilerin belediye başkan adaylarının Edirne’deki sorunların çözümü için vaatlerine baktığımızda tamamının ortak yanları ortak istekleri olduğunu görüyoruz. En son adaylığı belli olduğu için Edirne sorunları ve çözüm yollarını kapsayan broşürünü en son aday CHP Edirne Belediye Başkan Adayı Recep Gürkan oldu.

ETSO’da yapılan toplantı sonrasında katılımcılara dağıtılan kitapçığın ön yüzünde gazetelere reklam olarak yazıldığı şekli ile “Edirne’nin Birleştirici Gücü, Demokratik şeffaf Katılımcı Hesap Verebilir bir Yönetim için Edirne’yi El Ele Birlikte Yönetelim” sözcükleri yer alıyor.

AK Parti, MHP Belediye Başkan adaylarında olduğu gibi, Gürkan’ın seçim vaadinde “Hafif raylı sistemin kurulacağı” ifade ediliyor. O halde Edirne’de kim belediye başkan olursa olsun, Kentimizde ulaşım sisteminde çözümün raylı sistemde olduğu tüm adayların ortak talebi ile iyice anlaşılıyor.

Gürkan’ın seçim vaatleri arasında toplumun tüm renkleri ile barışık olunacağı, meslek odaları ile işbirliği içinde bulunulacağı, göreve geldiklerinde her 6 ayda bir belediye harcamalarını halkın denetimine sunulacağını belirtiyor.

Gürkan, Edirne’de tüm amatör spor kulüplerine eşit yardım sağlanacağını söylüyor.

CHP Belediye Başkan adayının önerisine göre 25 Kasım Stadı AVM değil “Kent Parkı “haline gelecek. Şehrimizin Yöresel ürünleri ulusal ve uluslararası alanlarda tanıtılacak.

Edirne’de Belediye çocuk tiyatrosu açılacak. Kurtuluş Savaşı Müzesi kurulacak. Belediye’de çalışan en son işçi ve çalışanı ay sonunda maaşını almadan Recep Gürkan’da da maaşını almayacak.

Belediye çalışanların ifadesine göre, borç içinde olan, işçilerin uzun süre maaş alamadığı bir belediyede Recep Gürkan’ın bu vaadi nasıl gerçekleşecek, onu da bekleyip göreceğiz. Yine Gürkan’ın vaatleri arasında bulunan “medeniyete Yakışacak Şehir Tuvaletleri Açılacak” deniliyor. Bazılarımızca önemsiz görünse de turizm kenti olması amaçlanan Edirne ‘ye gelecek turistler için günün her saatinde sağlanması gereken bu ihtiyaç sağlıklı olarak verilemiyor.

Yine Gürkan’ın vaatleri arasında kentin en önemli sorunu olan otopark sorununa köklü

Çözüm bulunacağı vaat ediliyor.

Recep Gürkan’ın Seçim vaatleri Kitapçığında bu ve buna benzer çözüm yolları birbiri ardına sıralanıyor.

Bunların birçoğu daha önceki seçimlerde de tekrarlanan bildik sözcüklerden oluşuyor.

Bunlar sadece Seçim kitapçıklarında kalan ve gerçekleşmeyen vaatler. Bütün belediye başkan adaylarımızın Edirne’nin çözüm reçeteleri ve önerileri kulağa hoş gelen herkesin benimseyebileceği öneriler.

Burada önemli olan, bunların ne kadarını gerçekleşeceği, sadece sözde kalmayacağı. İpi göğüsleyen adaya, halkımız tarafından bu önerilerin bundan önce olduğu gibi unutulabileceğini gözden uzak tutmamalı. Adayları verdikleri sözleri senet olarak kabul edilip bunların gerçekleştirilip gerçekleşmeyeceği basın ve kitle örgütlerimiz tarafından sorgulanmalı. Milletvekili seçimlerinde de durum bundan farklı değildi.

O dönemde de ne güzel hizmetler vaatler sıralanmıştı. Şöyle bir o dönemi hatırlayalım.

Özellikle iktidarda olan parti bu sözlerinin kaçını gerçekleştirdi. Bunları hatırlatmak, yeni vaatler sıralanırken “bunlar ne oldu söz vermiştiniz neden yapılmadı” demeye hakkımız olmalı. Mahalli yöneticileri ile halkımız iç içe yaşıyor yapılacak hizmetler günlük yaşamımızla yakından ilgili suyumuz içilecek durumda olmadığı halk hazır su tüketiyorsa bunu faturası bize çıkıyor.

Tarihi köprülerimiz karanlığa gömülmüşse bundan biz etkileniyoruz. Yapılacak hizmetler Anıtlar Kurulu engeline takılıyorsa, Devlet hizmetinin Edirne’ye gelmesi engelleniyorsa, bu hizmetlerde siyasi görüşler ön plana alınıyorsa, bunu zararı yine bizim olacak.Bu mahalli seçimler öncesinde olayı sadece yöresel seçimler çerçevesinde bakamayız.Bir de bunun gelmesi gereken hizmetlerin devlet kanalı ile yapılması gereken yönü var.

 218 total views,  2 views today

Next Post

Beykent’te Kimyasal Bir Gün

Özel Edirne Beykent Okullarında, Amedeo Avogadro Haftası kapsamında yapılan ilginç kimya deneyleri öğrencileri kimyaya doyurdu. Beykent’li öğrenciler, Suni Yanardağ, Şekerin Harareti, Patlamayan Köpük, Sis Bombası, Vampir Sıvı, Gümüş Ağacı, Metallerin Su İle Reaksiyonu, Gümüş Aynası, Renkli Köpükler, Su İle Başlayan Alevler, Kuru Buzla Sis Oluşturma gibi birçok deneyi izleme fırsatı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp