Seçmen kâğıtların muhtarlıklara geldi

admin

1 Kasım’da yapılacak erken seçimde oy kullanacak vatandaşların seçmen kağıtları, bağlı bulundukları muhtarlıklara geldi.  Oy kullanacak vatandaşların muhtarlıklardan seçmen kağıtlarını alabileceklerini belirten Edirne Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrüpaşa Mahallesi Muhtarı İrfan Tasmalı, “1 Kasım günü yapılacak olan milletvekili seçimlerinde oy kullanacak vatandaşlarımızın seçmen bilgi formları İl seçim kurulu tarafından mahalle muhtarlıklarına verildi. Bütün vatandaşlarımızın seçmen bilgi formlarını bağlı bulundukları muhtarlıklara giderek almalarını veya  biz muhtarlar olarak  bu bilgi formlarını evlere teslim edeceğiz. Vatandaşların mağdur olmamaları için vatandaşlarımız veya yöneticilerimiz  muhtarlıklardan seçmen bilgi  formlarını alabilirler” dedi.

İRFAN TASMALI AÇIKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

TERÖRÜ KINIYORUZ

Tasmalı sözlerini şöyle sürdürdü, “Ankara’da meydana gelen yüze yakın insanımızın ölmesine ve yüzlerce vatandaşın yaralanmasına neden olan bu tür olaylar ülkenin birlik ve beraberliğine  zarar verecek olaylardan. Bugüne kadar görülen en büyük terör saldırısı Ankara’da  gerçekleşti. Bunun için yaşamlarını yitiren vatandaşlarımıza baş sağlığı diliyorum. Ailelerine ise sabırlar temenni ediyorum. Bu arada yararlanan vatandaşlarımızın bir an önce sağlığına kavuşmalarını diliyorum. Bu olaylar karşısında vatandaşlarımızın da sağ duyulu ve soğukkanlı olmasını önemle  duyurmak istiyorum. Bu tür olaylar ülkemizin geleceği açısından iyi günlerin habercisi değildir. Ülkemizde yaşayan vatandaşlarımızın birbiri ile kardeşçe ve dostça yaşamalarını diliyorum.” diye konuştu.

MUHTARLAR HALKLA İÇ İÇE

Muhtarların halkın oyları ile seçilen her an vatandaşlarla iç içe yaşayan devlet temsilcisi olduğunu belirten Tasmalı, “bize gelen vatandaşlarımıza her zaman milli birlik ve beraberliğimizi  korumamız birlikte barış içinde yaşamamız için önerilerde bulunuyoruz. Örnek vermek gerekirse benim mahallem Edirne’nin en büyük mahallesi. Bu mahallede ülkenin her bölgesinden gelen vatandaşlarımız var. Mahallemizde  bazı vatandaşlarımızın ibadet ettiği Cem evi de bulunmaktadır. Bu insanlarımız ortak dertlerinde, düğün derneklerinde, cenazelerinde  vatandaşlarımız  bir araya gelip dostluk sergilerler iyi günde kötü günde bir arada olmayı sürdürüyorlar.

POLİTİKACILAR KIRICI ÜSLUP KULLANMAMALI

Ülkemizde de aynı dostluk ve kardeşliğin  gerçekleşmesini diliyorum. Mahalle muhtarı ve muhtarlar derneği başkanı olarak Bu dostluğun sürmesini  halkın birlik ve beraberliği bozacak  girişimlere  imkan vermemelerini   diliyorum” diyen Tasmalı  seçim dönemine girildiğini bir süre sonra  seçim yapılacağını kaydederek  siyasileri seçim çalışmaları sırasında  kırıcı gereksiz suçlayıcı kelimeler kullanmamasını öneren tasmalı, “  Seçim demokratik bir yarış demektir. Politikacılarımız seçim çalışmaları sırasında partisinin yapacakları işleri anlatıp onların oylarına talep olacaklardır.Ben vatandaşlarımızın temsilcisi olarak, milletvekili tüm adaylarımıza  birbirlerini kırıcı üslup kullanmamalarını, rencide edici tavır almamalarını, yapıcı olmamalarını  aralarındaki dostluğu zedelememelerini  önemle rica ediyorum. Edirne’ye yakışanın da bu olduğu inancındayım” diye konuştu

 

 

 

 138 total views,  2 views today

Next Post

Gaytacıoğlu”terörü lanetliyoruz”

Bazı kitle örgütlerince Saraçlar caddesinde terörü kınamak amacıyla düzenlenen oturma eylemine katılan CHP Milletvekili Okan Gaytancıoğlu  böyle  yüzlerce Cana mal olan terörü herkesin kınaması gerektiğini belirten  Gaytancıoğlu; “ Daha önce görünen olayların daha acı olanını Ankara’daki terör saldırısında yaşadık. Bu tip terör olayları Suruç’ta, Diyarbakır’da yaşandı. Son olarak Ankara’da yaşandı. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp